Výsledky odběru krve IVF - pomůže někdo prosím?

3
13.8.21 15:04

Výsledky odběru krve IVF - pomůže někdo prosím?

Ahoj všem, obracím se na vás s velkou prosbu o radu, znalost, či zkušenost.

Já (25) a partner (31) jsme prodělali celkem 4 nevydařená těhotenství, všechna skončila 6-13tt, dvě ZT a dva SP.

Po doporučení lékařky jsme se s partnerem rozhodli pro cestu IVF. Dnes mi byly zaslány první výsledky z vyšetření mé krve.
Na konzultaci jdeme s partnerem až za měsíc, sama výsledkům nerozumím a upřímně jsem z nich špatná, jelikož některé hodnoty nevyšly tak, jak by měly - moje diagnoza na základě tohoto vyšetření je ženská neplodnost.

Zde hodnoty, které vyšly zle.

St. anti-rubeola IgG - 3,475…pozitivní
Anti-CMV IgM - 1,36… pozitivní
**Anti-CMV IgG****extrémních 250,000
…pozitivní
**St. anti-HSV1/2 IgG ELISA 5,4 pozitivní****

Dokázal by mi někdo prosím napsat, co které hodnoty znamenají, jaká je vážnost situace a jaký další postup nás čeká? Měli jste to někdo podobné? Jaká probíhala léčba? DĚKUJI MOC :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
237
13.8.21 15:46
@Marci96 píše:
Ahoj všem, obracím se na vás s velkou prosbu o radu, znalost, či zkušenost.

Já (25) a partner (31) jsme prodělali celkem 4 nevydařená těhotenství, všechna skončila 6-13tt, dvě ZT a dva SP.

Po doporučení lékařky jsme se s partnerem rozhodli pro cestu IVF. Dnes mi byly zaslány první výsledky z vyšetření mé krve.
Na konzultaci jdeme s partnerem až za měsíc, sama výsledkům nerozumím a upřímně jsem z nich špatná, jelikož některé hodnoty nevyšly tak, jak by měly - moje diagnoza na základě tohoto vyšetření je ženská neplodnost.

Zde hodnoty, které vyšly zle.

St. anti-rubeola IgG - 3,475…pozitivní
Anti-CMV IgM - 1,36… pozitivní
**Anti-CMV IgG****extrémních 250,000
…pozitivní
**St. anti-HSV1/2 IgG ELISA 5,4 pozitivní****

Dokázal by mi někdo prosím napsat, co které hodnoty znamenají, jaká je vážnost situace a jaký další postup nás čeká? Měli jste to někdo podobné? Jaká probíhala léčba? DĚKUJI MOC :srdce:

Asi s tim moc nepomuzu, ale je zvlastni ze testujou na protilatky proti jerpes simplex, citomegaloviru a zardenkam :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
13.8.21 15:53

@ffan23 Taky me to prekvapuje, tohle se preci typicky netestuje.

@Marci96 zakladatelko, tys ted s necim z toho byla nemocna? Tohle bys asi mela resit i s obvodnim doktorem nebo i s beznym imunologem, protoze to asi neni uplne v poradku ani u jedince co se nesnazi o miminko, hlavne to CMV. Cimz nechci strasit, ale mozna jsi skryte prodelala nejakou z tech nemoci a ani o tom nevis. IgM a IgG to jsou stredne a dlouhodobe protilatky, pokud se nepletu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6995
13.8.21 16:53

@Marci96
ty testy se jmenuji TORCH.
z tvych vysledku je patrne, ze jsi ockovana proti zardenkam (rubeola), prodelala jsi HSV (napr opar) kdykoli v minulosti stejne jako 50-90% obyvatel a mas akutne CMV. coz je dalsi virova zalezistost
tyto veci prodelaji skoro vsichni. vadi to u oslabenych jedincu a v tehotenstvi, protoze se pak muze narodil nemocne miminko. viz vrozena cytomegalovirova infekce
jinak CMV se projevi napr pouze skrabanim v krku

s neplodnosti to nema nic spolecneho a nejspis to nebude ani pricina tech nezdaru, mozna toho posledniho. to bylo jak dlouho od tech odberu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
13.8.21 17:09

Děkuji za příspěvky.

@Toluma Odběry byly před třemi týdny, poslední SP byl na konci května 2021.

@Helca83 Nene, s ničím takovým jsem právě nikdy nemocná nebyla, nebo o tom tedy nevím. Budu tedy dle tvojí radit řešit s obvodní lékařkou, případně tu imunologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6995
13.8.21 17:38

@Marci96
takze to CMV jsi mohla mit v dobe toho posledniho SP, coz mohla byt jeho pricina.
s lekarem to resit muzes, ale nemas co. lecba zadna neni a prodela to vetsina z nas.

me ted delali stejne odbery a zjistili mi totez co tobe - CMV i HSV uz jsem prodela. a take o tom nevim. ja uz vysledky konzultovala a zaver z toho byl, ze nic, kdyz se nejedna o aktivni infekci

ja teda mela uz jen ty pametove IgG, ty tam mas i IgM. takze podle me, dokud ta akutni faze neodezni, budes muset pockat. vzhledem k tomu, jak mas vysoke i IgG, tak to neni uplne certsve a melo by to klesat celkem rychle.

jinak tyto viry v nas zustavaji a mohou se kdykoliv aktivovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
14.8.21 05:28

@Marci96 Jestli je to jak pise Toluma, o cemz nepochybuji, tak pokud na to CMV neni zadna specificka lecba, tak asi fakt jedine počkat, podporit regeneraci, ozdravny proces v tele (tim nemam na mysli nic ezo, ale proste se poradit s dr co delat, aby to klesalo co nejlepe pro Tebe).

Nekdo by pak mel zkontrolovat krev ze hodnoty klesly, coz by mohl udelat i obvodak predpokladam, zalezi jak se dohodnete, a pak se bud zacnete snazit o miminko anebo treba jeste budou delat jine testy pred IVF, IUI… ty imunologicke testy pro IVF jsou trochu neco jineho a ty vam tedy asi jeste nedelali. Taky asi priteli budou delat spermiogram.

Takze to muze chvili vypadat ze stojite na miste, same testy. cekani na vysledky, ale ted se zrejme stejne nemuzete hned zacit snazit a lepe otestovat vse mozne a pak uz cilene resit konkretni vec nez strilet naslepo. Drzim palce at protilatky brzy klesnou a dojdete k cili :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
14.8.21 16:53

@Helca83 a @Toluma Dobře, děkuju moc za rady vám oběma, moc si toho vážím :srdce:

@Helca83 Dělali, tyto odběry byly jiný den nalačno, brali krev mně i partnerovi a i odběr na spermiogram máme za sebou. Všechny výsledky z těchto odběrů máme konzultovat za ten měsíc na klinice. Jen tyto jediné, včera zde zmíněné, mi byli zaslány hned do emailu, tak jsem nevěděla, co si myslet a jaká je závažnost situace :nevim:..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
14.8.21 17:02

Aha, no tak uvidite co vam najdou ci nenajdou, mne treba nasli NK bunky a protilatky na stitnou zlazu. Na to tu pak jsou samostatne diskuse kde Vam ti, co to aktualne resi, poradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6995
14.8.21 17:14

@Marci96
No urcite to bude chtit prekontrolovat to CMV. To by zas mohli v CAR pri te konzultaci.
A citis se ok? Mozna bych jen dala vedet PL

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat