Reklama

Výsledky RTG dítěte - co to znamená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenočka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 30.01.18 17:29
Výsledky RTG dítěte - poradí prosím lékař ?

Ahoj/Dobrý den, prosím o vysvětlení co znamená výsledek RTG.
RTG hrudníku- zánětlivý infiltrát vlevo parakardiálně, částečně sumován s hrotem srdečního stínu. Zmnožená kresba v pravém hilu. Srdeční stín normální velikosti. Bránice hladké s volnými úhly. A hodnota CRP 28. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5292 příspěvků 30.01.18 17:32

Vážně ti k tomu lékař nic neřekl???

Doctus
Závislačka 4366 příspěvků 30.01.18 17:38

@Elenočka
Dle popisu má Vaše dítě pneumonii.

renap
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.01.18 17:40

Má zápal plic, neboli zánět plic, neboli pneumonii. Nic ti k tomu neřekli?

blumen
Hvězda diskuse 41102 příspěvků 30.01.18 17:46

@Elenočka viz. vyse.

Elenočka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 30.01.18 17:57

Děkuji. Což to řekli, ale na tom papíře to zní desiveji. A srdce v pořádku? Děsí mě ta zmínka o něm. A je to teda jen jednostranné? Bude to znít asi hloupě, ale je zápal plic vážný?

blumen
Hvězda diskuse 41102 příspěvků 30.01.18 18:13

@Elenočka to nic neznamena s tom srdcem, je to v poradku. Proste ze se to prekryva na snimku, coz je bezne. Vpravo mozna neco zacina.

Predpokladam, ze mate antibiotika a jste sledovani, tak klid.

renap
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.01.18 18:18

S tím srdcem není nic, akorát je to tím překrytý. Dcera měla úplně totožný popis, infiltraci měla 1×1,5 cm, CRP taky kolem 20,zvládla to bez ATB. Na vážný stav nevypadala.

Elenočka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 30.01.18 18:18

Máme Klacid. Tak snad…No musím říct, že jsem se rozbrečela když mi dávali do ruky výsledek. Ještě s takovým výrazem soucitu, že je něco špatně. Hlavně proto, že jsem to nenechala být a otravovala doktory.

renap
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.01.18 18:20

@Elenočka To je tak, když dávají laikům popis do ruky :mrgreen:
Jinak já bych byla ve vážném stavu po tom Klacidu, fuj

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >