Výsledky štítné žlázy - poradíte?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.11.21 12:15

Výsledky štítné žlázy - poradíte?

Zdravím,
nechala jsem si v rámci preventivní prohlídky udělat kompletní laboratorní vyšetření krve a vše mi vyšlo v normě až na štítnou žlázu, vyšlo mi 8 mlU/L, což je prý špatné. Mám od doktora žádánku na endokrinologii. Chtěla bych se jen zeptat zkušených, co mě teď čeká a jak si můžu pomoct sama? Nechci léky. :? Mohu tomu nějak pomoct stravou? A co přesně znamená ta hodnota? Vím, že jsem se měla poradit a doktorem jenomže skrz covid je hrozně teď vytížen takže jsem se akorát po telefonu rychle dozvěděla výsledky a informaci o žádance na endokrinologii, kterou mám v mailu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2759
12.11.21 12:20

Hodnota čeho? Bude to TSH, a to fakt takový být nemá. Já jsem léky poprvé dostala při hodnotě 7. Stravou ani ničím jiným to ovlivnit nemůžeš. Léků se neboj, zobnes si pilulku a hotovo, žádná omezení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21914
12.11.21 12:27

Strava ani doplnky nic nezachrání bud ráda že se to podchytilo včas, čekají tě krevní testy a sono, nasadí léky, berou se ráno na lačno, pokud je to takhle krásně včas a ty nepociťuješ žádný příznaky zhoršení zdr. stavu tak paráda bude to o. k.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 12:49

Taky jsem nechtěla léky, tak jsem pár let zkoušela bylinky, homeopatika a kapky Joalis. Nepomohlo nic z toho, takže od té doby užívám léky.
Můžeš zkusit hormonální jógu, to prý má dobré výsledky. Časem se na to chystám, že třeba by mi to mohlo pomoct ke snížení dávky léků (dávka mi lékař postupem času navyšuje, což je prý normální).

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18788
12.11.21 12:54

No tak neber léky a postupně si tu štítnou žlázu úplně znič a k tomu i zbytek života.
Nesrovnáš to stravou. Respektive potřebuješ stabilizovat organismus léky a pak můžeš řešit experimetny s autoimunitními protokoly (pokud se ukáže že jde o autoimunitní problém)/přerušovaným půstem a cvičením, ale bez vysazování léků.

Homeopatika jsou naprosto nesmylsná - je to předražený cukr, užívání bylin konzultuj s endokrinologem/žkou co tě bude mít v péči, ty účinné pochopitelně můžou i radostně škodit, navzdory tomu co psali na intenretu.

Když se to začne zlepšovat, tak to bude vidět na pravielných kontrolách u endokrinologa a třeba bude možné léky snižovat. Obecně princip - vyloučit potravinové nesnášenlivost, hlídat si spánek, dostatek pohybu a jíst hodně vlákniny a nejsít průmyslově zpracované blafy pomůže v mnohém a může pomoci stabilizovat i štítnou žlázu. A dostatek omega3 taky nikdy neuškodí.

Ale to je jen podpůrné opatření. Klíčová je léčba. Na endokrinologii.

Ale fakt se vykašli na to, že léky jsou něco špatného. Ne - léky ti umožní žít zdravější život, než teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
12.11.21 13:07

A proč nechceš léky? Bez léku to fakt nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 13:20

@Ou @Angry_birds mám-li být upřímná tak nechci léky z povrchních důvodu - mám strach z velkého nárůstu váhy a pak následného těžkého shazování, už tak mám nadváhu, kterou se teď snažím redukovat a nemůžu si dovolit přibírat „i po vodě“ :( navíc chceme a manželem druhé dítě a tímhle se to asi dost komplikuje navíc nevím jestli se můžou léky při případném těhotenství brát

• Citovat
  • Nahlásit
399
12.11.21 13:20
@Anonymní píše:
Nechci léky.

kdybys byla diabetik, tak bys taky nechtěla inzulín?
Nevím co ta hodnota znamená, jestli zvýšenou funkci nebo sníženou, každopádně, když nefunguje správně štítná žláza, nefunguje v těle správně nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21914
12.11.21 13:22
@Anonymní píše:
@Ou @Angry_birds mám-li být upřímná tak nechci léky z povrchních důvodu - mám strach z velkého nárůstu váhy a pak následného těžkého shazování, už tak mám nadváhu, kterou se teď snažím redukovat a nemůžu si dovolit přibírat „i po vodě“ :( navíc chceme a manželem druhé dítě a tímhle se to asi dost komplikuje navíc nevím jestli se můžou léky při případném těhotenství brát

přibereš bez léků a to mi věř že bez nic s rozhozenou štítnou se přibírá doslova před očima já přibrala 16kg za měsíc a pak postupně dál a dál a dál něco i štítný načti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
12.11.21 13:22

U štítné žlázy je nebrat léky stejný nesmysl jako u cukrovky prvního typu nedávat inzulin. Super cesta jak si zadělat na další zdravotní problémy.
Poslouchej endokrinologa, žij zdravě, je možné, že se to vrátí do normálu a štítná žláza začne fungovat jak má.
Léky jen dodáváš hormon, který ti chybí, protože ho štítná žláza nevytváří dostatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 13:23

@Ou ještě jedna otázka, hodnota těch 8 je hodně špatná nebo to není tak hrozné?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 13:23
@Anonymní píše:
@Ou @Angry_birds mám-li být upřímná tak nechci léky z povrchních důvodu - mám strach z velkého nárůstu váhy a pak následného těžkého shazování, už tak mám nadváhu, kterou se teď snažím redukovat a nemůžu si dovolit přibírat „i po vodě“ :( navíc chceme a manželem druhé dítě a tímhle se to asi dost komplikuje navíc nevím jestli se můžou léky při případném těhotenství brát

Bez léků na štítnou žlázu nejspíš ani neotěhotníš. Nebo máš větší předpoklad pro potrat. Vím o čem mluvím, sama.se s tím léčím…

• Citovat
  • Nahlásit
451
12.11.21 13:25
@Anonymní píše:

Když budeš mít málo hormonu štítné žlázy, tak jde váha nahoru. A jestli chceš (zdravé) mimčo tak tím víc bys to měla kontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
12.11.21 13:25
@Anonymní píše:

Já přibrala bez léků, než mi na to vůbec došli. A těhotenství bez léků je fakt risk, nemusíš vůbec otěhotnět, můžeš potrácet, a nebo dítě se může špatně vyvíjet. Zkus si o tom něco zjistit. Sama se léčím 12 let, jsem teď těhotná. A léky prostě zobu, bez nich mi bylo daleko hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.21 13:30

A řekl vám lékař, co máte také tyhle problémy, jak se to stane, že štítná žláza začne špatně fungovat? Co na to vliv? Nebo co je spuštěč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat