Výsledky z krve u dítěte

2961
17.6.20 10:40

Výsledky z krve u dítěte

Zdravím vás,
Prosím o uklidnění :(
Je zde nějaký odborník, co by mi vysvětlil tyto výsledky z krve pětileté dcery?
Má jít na odstranění nosních mandlí a tak podstoupila krevní rozbor.

Většina je v normě až na tyto:
Leukocyty 4,90 (5,00-15,50)
Monocyty 0,104 (0,010-0,090)

A taky že je lehce prodloužené APTT to vím co je bylo mi to vysvětleno. Ale ty dvě výše nevím. Vše je jinak ok.

Jsem mírně nervózní :(
Strašně moc předem děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

491
17.6.20 11:02

Doktor by ti řekl, že je to zcela nevýznamná odchylka. Musí se to brát v kontextu celého kr. obrazu. Dcera je v pořádku, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2961
17.6.20 11:08
@anahry píše:
Doktor by ti řekl, že je to zcela nevýznamná odchylka. Musí se to brát v kontextu celého kr. obrazu. Dcera je v pořádku, neboj.

Děkuji ti mnohokrát :srdce: :srdce:
Doktorka mi říkala něco v tom smyslu, že toho ať si nevšímám, že bych se zbytečně stresovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60912
17.6.20 11:47

V podstatě hraniční hodnoty bílých krvinek. Ty monocyty můžou být k nějaké infekci. To aPTT má proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2961
17.6.20 12:05
@Lama Lama píše:
V podstatě hraniční hodnoty bílých krvinek. Ty monocyty můžou být k nějaké infekci. To aPTT má proč?

No prý to vypadá že to má dědičné, tu srážlivost krve. Prý trvá déle než se krev srazí. Tak laicky řečeno pro mě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60912
17.6.20 12:39
@Chiquinquirá píše:
No prý to vypadá že to má dědičné, tu srážlivost krve. Prý trvá déle než se krev srazí. Tak laicky řečeno pro mě :nevim:

Aha, to jeko nějak dovyšetřovali, jo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2961
17.6.20 12:46
@Lama Lama píše:
Aha, to jeko nějak dovyšetřovali, jo?

Ne dělali ji testy i na tu srážlivost. Je to všechno na jednom papíře. Ty výsledky. Těm zmíněným výše prý nemám přikládat váhu. To druhé mi bylo vysvětleno, že mi ji kvůli té zrazlivosti nemusí přijmout k zákroku. Ale záleží na uvážení nemocnice. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60912
17.6.20 12:56
@Chiquinquirá píše:
Ne dělali ji testy i na tu srážlivost. Je to všechno na jednom papíře. Ty výsledky. Těm zmíněným výše prý nemám přikládat váhu. To druhé mi bylo vysvětleno, že mi ji kvůli té zrazlivosti nemusí přijmout k zákroku. Ale záleží na uvážení nemocnice. :nevim:

NO, jasně, ten obraz je cajk. Ta srážlivost bych se bála víc. Ne teda kvuli dítěti, ale že kvuli tomu zruší nebo oddáí termín operace, než se to rozlouskne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2961
17.6.20 12:58
@Lama Lama píše:
NO, jasně, ten obraz je cajk. Ta srážlivost bych se bála víc. Ne teda kvuli dítěti, ale že kvuli tomu zruší nebo oddáí termín operace, než se to rozlouskne.

Takže tvůj názor (pardón za tykání) je takový že se mám uklidnit a naše dcerka to má v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60912
17.6.20 13:37
@Chiquinquirá píše:
Takže tvůj názor (pardón za tykání) je takový že se mám uklidnit a naše dcerka to má v pořádku?

Já nejsem pediatr, takže to ber s rezervou. Ale ten obraz mi přijde uplně v cajku.
Spíš bych řešila to aPTT. Ne kvuli obavy o dítě, protože na 95% to nic nebude. Ale nejspíš to budou řešit anesteziologové a nebudou chtít operovat. Rozhodně zopakovat. Tím se odstraní největší část problémů. A pak dovyšetřit příčinu, aby se věděla, jak se k tomu postavit vzhledem k operačnímu výkonu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2961
17.6.20 13:45
@Lama Lama píše:
Já nejsem pediatr, takže to ber s rezervou. Ale ten obraz mi přijde uplně v cajku.
Spíš bych řešila to aPTT. Ne kvuli obavy o dítě, protože na 95% to nic nebude. Ale nejspíš to budou řešit anesteziologové a nebudou chtít operovat. Rozhodně zopakovat. Tím se odstraní největší část problémů. A pak dovyšetřit příčinu, aby se věděla, jak se k tomu postavit vzhledem k operačnímu výkonu

Děkuji ti za odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4980
17.6.20 21:41

Neměla v poslední době nějakou lehčí virózu? Snížený absulutní počet bílých krvinek (leukopenie), mnohdy v kombinaci s poklesem jisté populace bílých krvinek (neutrofilů, tedy neutropenie) je často vídán u dětí po proběhlém virovém infektu. Stačí kontrolní krevní obraz, řekněme za 2 týdny, ideálně tedy s mikroskopickou kontrolou.

K abnormitám v koagulaci by se měl vyjádřit hematolog (při opakovaném záchytu, může jít samozřejmě i o chybu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60912
17.6.20 22:08
@Doctus píše:
Neměla v poslední době nějakou lehčí virózu? Snížený absulutní počet bílých krvinek (leukopenie), mnohdy v kombinaci s poklesem jisté populace bílých krvinek (neutrofilů, tedy neutropenie) je často vídán u dětí po proběhlém virovém infektu. Stačí kontrolní krevní obraz, řekněme za 2 týdny, ideálně tedy s mikroskopickou kontrolou.K abnormitám v koagulaci by se měl vyjádřit hematolog (při opakovaném záchytu, může jít samozřejmě i o chybu).

Vyjímečně s tebou souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2961
18.6.20 10:17
@Doctus píše:
Neměla v poslední době nějakou lehčí virózu? Snížený absulutní počet bílých krvinek (leukopenie), mnohdy v kombinaci s poklesem jisté populace bílých krvinek (neutrofilů, tedy neutropenie) je často vídán u dětí po proběhlém virovém infektu. Stačí kontrolní krevní obraz, řekněme za 2 týdny, ideálně tedy s mikroskopickou kontrolou.K abnormitám v koagulaci by se měl vyjádřit hematolog (při opakovaném záchytu, může jít samozřejmě i o chybu).

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Zítra má jít na ten zákrok a dočetla jsem se na netu ohledně toho prodlouženého APTT
Důležitý je prý ten APTT ratio a ten má 1,37 co to může znamenat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60912
18.6.20 10:36
@Chiquinquirá píše:
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Zítra má jít na ten zákrok a dočetla jsem se na netu ohledně toho prodlouženého APTT
Důležitý je prý ten APTT ratio a ten má 1,37 co to může znamenat?
Že poměr jejího naměřeného času ku času normálu je 1,37. Takže ho má prodloužený na 1,37 mi násobek. To není hodně ani málo. Opravdu záleží na příčině. Tady to nerozlousknem. Může to být laboratorní chyba, přechodné prodloužené po nějaké nemoci. Dědičná porucha srážlivosti jak ve smyslu plus, tak i mínus.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama