Vysněné povolání (poslání)

88
11.5.20 21:28

Vysněné povolání (poslání)

Vůbec nevím, do jaké kategorie toto téma umístit. Možná jsem slepej, ale skutečně tady nikde nevidím kategorii „ostatní“ či něco podobného.

Nicméně, zajímalo by mě - jaké jste měly(i) jako děti, v pubertě, popř. i v dospělosti vysněné povolání a do jaké míry se vám podařilo si svůj sen splnit? Jaká činnost by vás naplňovala natolik, že byste ji mohli vykonávat bezplatně, brát ji v podstatě jako poslání, a pokud by vám třeba i přinesla ohromné finanční výdělky, byl by to již jen příjemný benefit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

763
11.5.20 21:33

Diskutér na emiminu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16360
11.5.20 21:37

Chtěla jsem být veterinářkou. Od mala miluju zvířata, chovala jsem a chovám kde co. Ale tento sen se zasekl na mé nechuti studovat chemii a nemám ráda krev.
Se svou nynější profesí jsem spokojená. Zadarmo bych asi nemohla vykonávat nic, pránou se ještě živit neumím. Až budu bohatou rentiérkou, tak si nějakou činnost bez ohodnocení představit umím. Třeba chov koz na Šumavě. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20958
11.5.20 21:43
@reincarnate píše:
Diskutér na emiminu :mrgreen:

Smi to vyplacla :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
11.5.20 21:46

Armáda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25693
11.5.20 21:59

@PP88
Tak do dvanácti jsem chtěla být veterinářkou. Myslela jsem si, že si celý den hraje se psy a kočkami. Nebo morčaty. Pak mi někdo dospělý vysvětlil, že je to jinak. A mě to přešlo. Bezplatně jsem ochotná pomáhat, ale dělat jak soumar a nedostat ani vindru, to bych asi nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pvln34
11.5.20 22:00

Ak by som neriešila peniaze, asi by som pracovala v kvetinarstve na čiastočný uvezok a potom by som sa venovala ešte asi milión ďalším aktivitám :kytka: ale mňa osobne I dosť baví veci meniť, takže by som asi dlhodobo nemohla mať len jednu prácu.
A prečo to vlastne riešiš?
Ja osobne tady tu tému „poslaní“ považujem za takovy ten novodobý, koučovaci bulshit. Svoju prácu, ktorú delam pre peniaze, mam totiž rada I tak, dáva mi zmysel co delam (I kdyz nie všetko) a nemyslím si, že je spatne nejaké to poslanie nemať ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2321
11.5.20 22:01

Já chtěla pracovat v knihovně, miluju čtení a vůní knih…sem zdravotní sestra :mrgreen: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6418
11.5.20 22:05

Chtela jsem byt veterinarka, mam vystudovanou zootechniku, nedelam to neb mam dite s postizenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
11.5.20 22:06
@PaníKadrnožková píše:
Smi to vyplacla :cert: :mrgreen:

Se můžeš přidat, ještě pořád je volná diskutérka;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5660
11.5.20 22:11

Ucitelka, ale nastesti mi to mamka vcas rozmluvila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.20 22:25

Jee, tohle mě zajímá. Ze mě chtěli mít doma lékařku. Jsem z lékařské rodiny a jak mi to bylo od mala “nuceno”, rozhodla jsem se jít vlastní cestou :) A je ze mě učitelka. Jsem moc spokojená! Takže nakonec dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
11.5.20 22:32

Kdyz to vezmu tak od veku 6 let, tak ja chtela byt ucitelka, detska doktorka, pak zdravotni sestra, knihovnice, lekarnice, patolog,… toho bylo :D nakonec pracuju v lekarne a svoji praci delam i pro penize, prestoze me bavi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
11.5.20 23:03
@Jogo-Bela píše:
Kdyz to vezmu tak od veku 6 let, tak ja chtela byt ucitelka, detska doktorka, pak zdravotni sestra, knihovnice, lekarnice, patolog,… toho bylo :D nakonec pracuju v lekarne a svoji praci delam i pro penize, prestoze me bavi…

Jeden můj starší kámoš, kterej dříve podnikal a mimo jiné se celý život zabývá i věcmi „mezi nebem a zemí“, mi jednou v parném odpoledni nad pivem povídá, že se díky známému účastnil již několika pitev. Pak mi řekl jednu věc, kterou jsem vůbec nepochopil: „Kamaryde, největší poznání je, když zjistíš, že přihlížíš vlastní pitvě. Už jen tak z povzdálí. Ale říkám ti, ta jemná energie z človkěka to, co se děje, pozná.“ Měl jsem z toho až husinu. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
11.5.20 23:07
@Pvln34 píše:

A prečo to vlastne riešiš?

Opravdu mě to zaujímá. Jaké mají v dětství lidé sny o svém budoucím povolání a zda-li se jim přímo či nepřímo splní, nebo se dají na úplně jinou dráhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama