Vysočina - instituce testující na covid-19 pomocí krve/slin

Anonymní
11.3.21 12:52

Vysočina - instituce testující na covid-19 pomocí krve/slin

Dobrý den,

omlouvám se za anonym, ale nerada bych prozradila své bydliště, a tak prosím adminy o případné smazaní.

Hledala jsem a nenašla, proto se obracím na vás.
Kde se na Vysočině, nejlépe pak v okolí Třebíče, nachází nějaká instituce na testování na covid-19, která by testy prováděla pomocí krve, případně slin. Nikoli tedy výtěrem z nosohltanu.

Budu vám velmi vděčná za jakýkoli odkaz.
Přeji hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
647
11.3.21 12:57

Hledala jsem to taky a nejbližší našla v Brně, bohužel. Leda zkusit domluvu s personálem, případně nepodepsat souhlas.
Pokud najdete něco blíž, budu ráda, pokud napíšete.
Držím pěsti, ať najdete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 13:04

@Evca.St Moc Vám děkuju za reakci. Dopadla jsem stejně. Nemůžu uvěřit tomu, že se na celé Vysočině nenajde žádná instituce, která by testování prováděla pomocí slin/krve.

Neustále hledám a opravdu nemůžu žádné takové místo najít.

Brno je značně z ruku a představa, že budu několik týdnu po sobě platit nejen testování samotné, ale i benzín na cestu z mého bydliště do Brna. To je pro mě obrovský zásah do rozpočtu.

Pevně věřím, že se najde někdo, kdo nám to vyvrátí.

Opravdu každou informaci ocením.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 13:11

@Evca.St Ještě se zeptám, v tom Brně jste to prosím našla kde? Já už mám pocit, že jsem slepá a všude jsou pouze antigenní a PCR testy, které jsou prováděny na základě výtěru z nosohltanu.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
647
11.3.21 13:11

Myslela jsem, že jde o PCR test vyžadovaný hygienou.
Vás zajímá antigenní testování, nebo testování od zaměstnavatele? Ve firmě můžete vyžádat (nebo možná vyhadat) jiný typ testu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1464
11.3.21 13:16

Testy ze slin jsem našla v on-line lékárně. Stojí asi 1.500, člověk si sám odebere vzorek a přes kurýra pošle do laboratoře v Praze.

Ten samý test od výrobce stojí asi dvě stovky, ale chybí tam ta laboratoř. Jedině se domluvit s lékařem, aby tento test šel přes něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 13:22

Evčo, ne, ne.. PCR ani antigenní testování mě nezajímá, neboť probíhá na základě výtěru z nosohltanu. Hledám jinou alternativu (sliny/krev a to pod záštitou jakékoli instituce).

@demian Ano, tohle řešení mě napadlo také, ale obvodní lékař s tím nechtěl mít nic společného. Kdyby test vyšel pozitivní, musel by i on a sestřička do karantény.

• Citovat
  • Nahlásit
1464
11.3.21 13:37

Pak asi jen ta varianta za 1.500 s kurýrem.

Finančně to vyjde asi stejně jako cesta do Brna a zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 13:50

@demian Je to slušnej byznys. Takže měsíčně 4×1500. To je 6 000 Kč.
To je výborný, ale pořád jsem v plusu deseti tisíc, kdy se mi ještě vyplatí jezdit do práce. :D

• Citovat
  • Nahlásit
1464
11.3.21 14:20
@Anonymní píše:
@demian Je to slušnej byznys. Takže měsíčně 4×1500. To je 6 000 Kč.
To je výborný, ale pořád jsem v plusu deseti tisíc, kdy se mi ještě vyplatí jezdit do práce. :D

Tak to jsou i antigenní a PCR testy. Jenže to tak není vidět, protože je to placený z veřejných financí.

Testy má přece zajistit zaměstnavatel. Pokud je nějaký důvod k tomu, proč se jich nezúčastnit nebo nejít na výtěr z nosohltanu, obvodní lékař z pochopitelného důvodu test ze slin nechce, pak mě nenapadá jiná varianta než si toho kurýra a laborku zaplatit.

Ve volném prodeji byly dokonce i testy z krve, ale nevím, zda je někdo uzná, když odběr a vyhodnocení neudělá zdravotník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 14:57

@demian Jistěže neuzná.
A ano, samozřejmě, na vše lze vypsat vhodný dokument.
Ale nechci se zaměstnavateli nijak zprotivit, pouze si přeji test, který by byl proveden pomocí slin/krve. :(
Ale ukazuje se, že je to nemyslitelný požadavek. :(

Pokud by se ale našel někdo, kdo má opačnou zkušenost a může poradit, budu velice vděčná.

• Citovat
  • Nahlásit
647
16.3.21 06:39

Ještě mě napadla jedna možnost. Kdyby sis testy koupila sama?
Jsou schválené MZ a doporučené jak k smaotestovani, tak testování ve firmách.
https://www.nanospace.cz/testy-na-covid/.
Jako je to darda, ale lepší, než ještě navíc projezdit čas i peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat