Vysoká částka složenkou - jak dostat do banky

Anonymní
19.8.15 09:33

Vysoka castka slozenkou - jak dostat do banky

Prisla mi celkem vysoka castka slozenkou - cca 250tis.- mela byt poslana na ucet v bance, ale omylem to poslali slozenkou. Mi se nechce vyzvedavat takou sumu v hotovosti a nekam s tim chodit a hlavne moje banka nema zrovna jednoduche vkladani hotovosti (mBank).
Je nejaka moznost, jak to prevest ze slozenky rovnou na ucet? S Ceskou postou moc nekamaradim, nemam s timhle zadne zkusenosti.
Pripadne, pokud bych to musela vybrat, tak to musim nejak predem ohlasit? Necekam, ze by mi na male pobocce jen tak vyplatili najednou tolik penez.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

241
19.8.15 09:38

Řešili jsme stejný problém po vyplacení stavebka. Na poště jsme museli hlásit den předem, naštěstí hned vedla v budově byl vkladomat naší banky, takže jsme to nemuseli nosit daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
19.8.15 09:43

Jestli na to nespěcháš a s odesílatelem se lze domluvit, tak by byla cesta nevyzvednout, vrátí se to odesílateli a on to podruhé pošle správně.
Nebo by šlo tu částku „vyzvednutou“ na poště zas poslat složenkou do mBank. Prostě přijdeš, vybereš a obratem na poště složenkou pošleš na svůj účet. Poplatek je 160 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
674
19.8.15 10:01

Některé druhy poukázky B bylo možné nechat přeposlat na účet. Asi by bylo nejlepší se zeptat přímo na poště nebo se informovat na bezplatné infolince 800104410 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.8.15 10:02
@Knihomyš píše:
Jestli na to nespěcháš a s odesílatelem se lze domluvit, tak by byla cesta nevyzvednout, vrátí se to odesílateli a on to podruhé pošle správně.
Nebo by šlo tu částku „vyzvednutou“ na poště zas poslat složenkou do mBank. Prostě přijdeš, vybereš a obratem na poště složenkou pošleš na svůj účet. Poplatek je 160 Kč.

Dekuji, rikala jsem si, kolik to tak bude stat.

To nevyzvednuti a znovaposlani je moznost, ale slozenka plati jeste mesic a nejde nijak zrusit, takze by to znova posilali az nekdy po mesici, kdy se jim to vrati. To se mi zas nechce cekat. Kdyz to poslu po vybrani obratem slozenkou na muj ucet, tak za jak dlouho to tam tak bude?

• Nahlásit
  • Citovat
10749
19.8.15 10:07

Jejda, to nevím, dlouho jsem tak nic neposílala - tak za týden? :think: Možná dřív.
Doporučuji zajít na poštu a poptat se. Taky ona je to na jednu stranu dost velká částka, na druhou ji vlastně nechceš v hotovosti… předpokládám, že tam vyvoláš trošku zmatek, zvlášť na nějaké menší poště :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5509
19.8.15 10:23
@Anonymní píše:
Dekuji, rikala jsem si, kolik to tak bude stat.To nevyzvednuti a znovaposlani je moznost, ale slozenka plati jeste mesic a nejde nijak zrusit, takze by to znova posilali az nekdy po mesici, kdy se jim to vrati. To se mi zas nechce cekat. Kdyz to poslu po vybrani obratem slozenkou na muj ucet, tak za jak dlouho to tam tak bude?

Cca 2 pracovní dny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
19.8.15 10:33

Zavolej na postu a rekni, ze budes vybirat vetsi obnos. Reknou ti kdy a pokud chces, vyplati jej za zavrenymi dvermi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24849
19.8.15 11:43

Já přišla se složenkou na poštu (150tis.) a tu částku jsem si hned nechala opět přes složenku poslat na svůj účet. Kolik jsem za to platila, to už si nepamatuji, ale pořád lepší zaplatit cca 200,–, než se s takovým balíkem tahat přes město. Na účtu jsem měla částku do dvou dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama