Vysoká hladina FSH a IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nicky33
Kecalka 453 příspěvků 11.11.09 12:21
Vysoka hladina FSH a IVF

ahoj holky,
jsem tu nova a prosim Vas o Vase zkusenosti, nasli vam take vyssi hladinu FSH? Podarilo se Vam i s ni otehotnet, nebo ji alespon snizit?
Je mi 34 a jsem po neuspesnem IUI a IVF a zacinam se toho dost bat..dekuji za pomoc :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 11.11.09 12:50

ahoj niky, mě se to netýkalo, ale mám kamarádku, které pomohlo právě IVF, a znám dokonce i případ zázraku alias přirozeného otěhotnění :palec:

je to zvláštní, ale někomu FSH kolísá, nicméně je určitě třeba jednat a na nic nečekat :wink:
kolik máš FSH a kolik jsi měla při IVF vajec?

madlicka
Kelišová 7063 příspěvků 11.11.09 12:52

Záleží na hodnotách FSH. Některá centra mají horní hranici pro IVF 20, některá 15. Přes 20 už provádějí pouze IVF s darovanými vajíčky.

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 11.11.09 13:59

ahoj Borisko, dekuju za podporu, vzdycky pomuze slyset, ze se to nekomu podarilo :-) ja mela FSH hladinu 12.5 v srpnu a ted pred IVF 10.8, tak aspon se nezhorsila. Vajec bylo 6 (dali mi hned ty nejvyssi davky gonalu), 5 oplodnenych, ale jen jedno zustalo po prodlouzene kultivaci, takze ta jejich kvalita bude asi horsi :-( a je mi jasne, ze se to FSH bude spis zhorsovat nez lepsit.
Zatim nevim, jak dlouho budeme muset cekat na druhe IVF, ty prochazis take IVF?
Madlicko dekuju toho se prave bojim, pritel by na variantu darovanych vajicek nepristoupil, tak mi nezbyva moc moznosti :(

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 11.11.09 16:51

nicky -co to je nejvyšší dávka? to je strašně obecné, ty hodnoty FSH nezní tak hrůzostrašně, rozhodně bych neházela flintu do žita :wink: a jaké má manžel sperma? jestli dobré, tak je to spíše o těch vejcích. a jaký jsi měla protokol, krátký nebo dlouhý? já měla první protokol krátký a i když bylo dost vajec,málo kvalitních, teď u druhého - to byl dlouhý protokol to bylo úplně o něčem jiném
já mám za sebou 2. IVF, zatím úspěšné, jsem v 13tt

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 11.11.09 17:55

Borisko moc gratuluju!! :-) to je super, ze se ti to povedlo. Ja jsem mela kratky protokol a davku 262,5. Nevim jestli jsou jeste vetsi davky?, mne v CAR rekli, ze uz mi daji rovnou tu vetsi. Partner je na tom vyborne, ani jsme nepotrebovali ISCI, problem je jenom u me. Muzu se zeptat, jak dlouho jsi musela cekat mezi prvnim a druhym IVF? A v cem ten dlouhy protokol spociva? Moc jsem o tom jeste neslysela, ale jelikoz jsem mela jen jedno kvalitni vajicko, mohlo by mi to treba priste take pomoct..

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 12.11.09 07:48

nicky - znám holky, kterým dávají větší dávky - ale jen o trochu, ale většinou kombinovaně - větší dávku ráno, menší večer

o protokolu si přečti něco tady, tam jsem chodila já, už mě propustili ze své péče :wink:

http://www.reprofit.cz/page.php?…

tak hodně štěstí
jo a já čekala v podstatě 9 měsíců mezi stimulacemi - ale u mě to bylo i tím, že jsem mezi tím, byla na operaci - laparoskopii, nicméně to všechno byla moje volba, někdo říká, že stačí 3 měsíce mezi stimulkami, já za sebe bych chtěla min. 6 měsíců

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 12.11.09 10:52

ahoj borisko, dekuju za odkaz, zase jsem o neco chytrejsi :) Obdivuju te, ze jsi vydrzela tak dlouhou pauzu mezi IVF, to ja asi nedokazu. Pujdu pristi tyden k dr resit, co bude dal, tak uvidim, co navrhne, na ty protokoly se ji zeptam. Myslela jsem ze kdyz uz se dela IVF, tak laparka nepomuze, ze ta resi hlavne pruchodnost vejcovodu ktera pro IVF neni nutna?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 12.11.09 11:35

nicky- ale laparka smysl má, jestli jsi na ní ještě nebyla, rozhodně ti ji doporučuji! většinou se pojí dohromady s hysteroskopií (prohlédne se děloha jestli tam není nějaká mechanická překážka, polyp apod.)taky by se mohlo zjistit, že máš endometriózu nebo zánět ve vejcovodech, který nedovolí jakémukoliv embryu se v děloze uchytit a vypudí ho

já byla na odstranění právě vejcovodu se zánětem, aby se povedlo a povedlo se :wink:

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 12.11.09 13:15

dekuju za dovysvetleni Borisko, ja uz teda pred IVF byla na hysteroskopii kvuli polypu (nakonec to byla jen zbytnena sliznice), ale o laparce jsme se s doktorkou nebavily. Vim ale, ze mi jeden vajecnik na stimulaci vubec nereaguje a v CARu mi rikali, ze to asi zvysuje to moji hladinu FSH. Jak ti na ten zanet vejcovodu prisli? Hlavne ze ti to tak dobre dopadlo :-)

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 12.11.09 13:23

nicky- tak se mi povedla smazat příspěvek :-(, zánět ve vejcovodu se dá zjisti jedině LPS - předtím jsem byla na diagnostické LPS (celkově jsem jí absolvovala bez potíží 3× :wink:,takže se není čeho bát)

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 12.11.09 13:35

Borisko kdybych to vedela, rekla bych jim, at to udelaji rovnou s tou hysteroskopii :( Ten polyp jsem zadny nemela nastesti, byl to jen neskodny kousek sliznice co odstranili. Teda to sis s tema vejcovodama uzila svoje, vid :( Me jenom rekli, ze alespon jeden pruchozi je, ale ze z hysteroskopie nepoznaji, jestli jsou oba ok (jen ze tam nejakou tekutinu nalili a vratila se jim a ze vic z toho nepoznaji). Prodelala jsem ale ureaplasmata a ty by mohly problem ve vejcovodech zpusobit, tak se na to zeptam.
A jak se citis v tehotenstvi, je ti dobre?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 12.11.09 13:38

nicky- ptej a trvej, já o zánětu nic nevěděla, nejsem si vědoma žádného vleklého ani nevleklého zánětu, kromě klasické kvasinkové infekce :twisted:,kterou jsem vždy léčila! nejhorší je, že to člověk neví, a nemůže ovlivnit :roll:
ps já jsem bez vejcovodů, a po mimoděložním,takže jo, užila jsem si :roll:
těhotenství zatím OK, samozřejmě nevolnosti i :poblion: byly, na začátku komplikace s OHSS a odsátím tekutiny z břicha - když se dvojky zabydlovaly, ale teď dobrý,moc bych si přála, abych to špatné už měla za sebou :oops:

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 12.11.09 14:13

Borisko ja si taky nejsem vedoma zanetu, ale ani nevim, jak by se to projevovalo, jen tech ureaplasmat, ale to jsou mrchy.
Bojim se ze to OHSS mam ted slabe taky, jsem ted 11 dni od transferu a mam nafoukle bricho, pekne krece a pocit, ze prasknu :( ale mozna je to jenom prichazejici menstruace nebo vedlejsi ucinky utrogestanu, k doktorovi se mi s tim nechce. jeste jsem netestovala, ale citim, ze to dostanu, proto resim, co dal..
Verim ze kazdy mame jen nejakou tu miru spatneho, a ty uz ji mas urcite vybranou :-) navic uz jsi v druhem trimestru, tak nejrizikovejsi je za tebou, uz se jenom setrit a setrit. Pracujes, nebo jsi doma

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 12.11.09 14:17

počkej, ty ještě nemáš jistotu, že je IVF neúspšné a už plašíš? 8-o žádné testování, žádná MS nedorazila?

já jsem chodila po transferu normálně do práce, ale po OHSS a odsátí tekutiny z břicha mě dr. už do práce nepustil a současný už určitě taky ne…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Jaký je rozdíl mezi kartáčkem s 3D technologií a sonickým kartáčkem na zuby?

Pokud jste se rozhodli pro investici do elektrického zubního kartáčku, měli... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >