Vysoká hladina hcg v 5. týdnu těhotenství

32
3.4.16 15:40

Vysoká hladina hcg v 5. týdnu těhotenství

Zdravím, mám obavy.. byla jsem u své gynekoložky a potvrdila mi těhotenství.. podle ultrazvuku bych měla být v 5-6 týdnu, kdy plod má 6mm, srdíčko už jsme viděli a podle ultrazvuku vypadá vše v pořádku.. brala mi poté odběry krve, kde se ale už po druhé ukázala vysoká hladina hcg. Měla bych mít prý rozmezí 2000-3000 tisíc, ale vyšlo mi to něco málo nad 10 000. Co to může znamenat? Má gynekoložka mne informovala, že mám být v klidu, šetřit se a kdyby cokoliv i sebemenší potíže, okamžitě do nemocnice. Neshodují se jí údaje.. ráda bych věděla i Váš názor, zda si s tím někdo třeba také nepotýkal, co by to mohlo znamenat? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58858
3.4.16 15:49

@MariMK těhotenství může být starší, pokud je srdíčko, tak klidně o týden. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
3.4.16 15:50

@martina.se Já se je bojím, aby bylo vše v pořádku.. týden před tím jsem měla hodnoty nad 8000, a teď nad těch 10 000, jen ta velikost plodu jí prý neodpovídá. :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58858
3.4.16 15:57

@MariMK :nevim: i to se stává.. mi to na začátku nesedělo o 4 týdny :nevim: a kluk tu zrovna řádí jak černá ruka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5846
3.4.16 16:00

No já nejsem odborník, ale prý u holčiček je HCG vyšší než u kluků, ale nevím o kolik. Taky mě napadá možnost, že při příští kontrole paní doktorka na ultrazvuku uvidí ještě další plod a budou to dvojčátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
3.4.16 16:04

@johanka139 To s těmi dvojčátky mě také napadlo.. uvidíme.. spíš jsem měla/mám strach.. jestli, když se mám tak hlídat, není třeba zvýšená možnost potratu.. přece jenom mimi to bude první, tak přeci jenom nevím moc co čekat.. :? :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4426
3.4.16 16:16

Mně to přijde asi v pořádku. Mám to docela čerstvé. První odběr 804 jednotek, za týden skoro 10 tis. a za další týden přes 30 tis.(6+1). Podle mě jsou odběry na hcg jen orientační hlavně na začátku, zda hladina roste, jak má. Poté je rozhodující utz. Nevím, proč tě dr. straší, když je na utz vše v pořádku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
3.4.16 16:23

@Petruš Z. Hned jak mi ty hodnoty vyšly vyšší.. musela jsem přijít do týdne znovu, že prý sama neví, jak to ještě dopadne.. to mě vylekalo.. spíš se mi nezdá, to „vyhrožování tou nemocnicí“.. neřeknu, kdybych začala krvácet, ale že už okamžitě plašit u ledajaké intenzivnější bolesti, křeče? :nevim: Jinak děkuji za názor.. uklidnění..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11853
3.4.16 16:24

Podle MS jsem 7 týden u doktrora jsem byla ale krev mi nebral s tím že ty hodnoty jsou orientační a zbytečně se s tím maminy děsí. Na kontrolu jdu zase za 14dni. Vzhledem k tomu že jsem měla potíže mám předepsané hormony na udržení a musím být v klidu. Tak buď v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
3.4.16 16:26

@lachtanice86 Já jdu na kontrolu 12. 4. s tím, že bych měla už dostat průkazku.. tak věřím jen v to nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
3.4.16 16:28

@MariMK vim, ze to nejde, ale zkus se prepnout a nemyslet na to. Ani u jednoho tehotenstvi mi nedelali naber na HCG. Tak touto informaci jsem nebyla zatizena… a ani doktor ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11853
3.4.16 16:29

@MariMK já jdu 13.4. ale průkazku mi ještě nedá. Dává až kolem 13.tydne. tak se šetřím a doufám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11853
3.4.16 16:30

@AniNevim ten můj doktor to taky nedělá a když to čtu jsem jenom ráda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9745
3.4.16 16:32

@MariMK a proč doktorka hcg vůbec nabírala? Mě ho ani jednou v žadném těhotenství nenabírali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
3.4.16 16:36

@ivašot. Podle toho co říkala, tak na ultrazvuku velikost plodu neodpovídala týdnum.. ani podle početí ani podle poslední ms.. že je malý.. tak aby si byla jistá, chtěla nabrat hcg.. jenomže vyšlo tak jak vyšlo.. Byla jsem tam teď ve středu a srdíčko už bylo vidět :srdce:, tak mi to hcg nabrala znovu, jestli se třeba v labocrce nespletli.. no během týdne to vyskočilo o další 3 tisíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama