Tříleté dítě - vysoká horečka, jinak naprosto bez potíží

9868
2.10.10 20:47

Vysoká horečka, jinak naprosto bez potíží

Ahoj,

jdu na radu - naše nejmladší má od včera ve večerních hodinách velmi vysoké teploty přes 39°C, po podání panadolu klesnou. Přes den i večer je naproto v pořádku, je většinou veselá, čilá, hraje si, jen je taková víc náchylná ke změně nálady - víc se naštve, rychleji rozbrečí… Ukazuje si jen na hlavičku, že ji bolí.

Nenapadá vás, co by tyto příznaky mohly znamenat?

Předem díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3362
2.10.10 20:49

jak je stará? Nebudou to zoubky nebo nánět středního ucha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
2.10.10 20:50

Nemusí to znamenat vubec nic.Maty chytnul nějakou virozu co vubec nic neznamenala a jen měl 5 dní teploty i 41 .Pak jsem to chytla i já.Jak rychle to přišlo tak zase odešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
2.10.10 20:55

nas drobec mal tak v lete teploty…
2 dni vyse 39
3. den nic
4.den znova teploty, inak mu nic nebolo, stazoval sa ze ho boli hlavicka tam ako je celo..
no a potom po 5 dnoch sa sputili sopliky, zatekali a zacal kaslat..mal zapal dutin, ale ATB sme nemali, teda az na pamycon..
dufam, ze nieco taketo mat nebudete…
CRP mal nizke a vo vyteroch nic nenasli

dvakrat sa nam este stalo, ze mal len 2 dni teploty a potom nic.. trosku pobolelo hrdielko,ale okrem panadolu nic netrebalo..az na teplotu, vyzeral, ze mu absolutne nic nie je, hrdlo ho zacalo boliet az na druhy den.

drzim palce

Příspěvek upraven 02.10.10 v 20:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29987
2.10.10 20:56

Co třeba 5. nebo 6. nemoc?
Pravděpodobněji v tomto věku asi 5. nemoc. Moje dcera ji prodělala v 5 měsících, i když je to nemoc spíš předškolního a mladšího školního věku. Měla 3 dny vysoké horečky, CRP nízké, asi čtvrtý den olezla na celém těle flekanci, které se postupně měnily a splývaly. Na tváři byla vyrážka tvaru motýlích křídel. V momentě, kdy se objevily první fleky, pokud si dobře vzpomínám, tak na nohách, horečka ustala, jako když utne.

Taky jí kromě horečky nebylo nic, byla i usměvavá, čilá, ale hořela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
2.10.10 20:59

Eli je tříletá. Zuby má všechny, pátou dětskou nemoc už měla (vypadalo to dost podobně), zánět středouší netipuji, na ouško si umí ukázat, už bohužel zánět ouška měla. Ukazuje na čelíčko nebo nad čelo, jako že jí asi od teploty bolí hlava…

Je měsíc ve školce, jsem zpátky v práci - takže si užíváme klasických radostí pro pracující rodiče :D (Dva týdny zpátky měla střevní chřipku - uaaaaaauuuu)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
2.10.10 21:02

hadam to nebudu tie dutiny, ked ju boli celo :zed:

ale mne raz hovorila lekarka, ze deti ked prekonavaju nejake zlozite vyvojove obdobie, mozu reagovat horuckou, ze to napriklad casto byva aj na dovolenke zo zmeny prostredia…ale to asi netrva dlhsie :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
2.10.10 21:06
zulok píše:
hadam to nebudu tie dutiny, ked ju boli celo :zed:ale mne raz hovorila lekarka, ze deti ked prekonavaju nejake zlozite vyvojove obdobie, mozu reagovat horuckou, ze to napriklad casto byva aj na dovolenke zo zmeny prostredia…ale to asi netrva dlhsie :nevim:

Na dutiny jsem myslala, ale ukazuje si na vlasovou část - Eli velmi dobře rozumí, domluvit se s ní dá - jen teda nemluví :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29987
2.10.10 21:08

Tak to je věštění z koule :mrgreen:
Vůbec Ti to nezávidím. Sama nemám vůbec ráda takové horečky bez příznaků u svých dětí :-( Vždy se mi uleví, až se z toho něco vyklube.

Teď jsem si vzpomněla, syn měl loni v dubnu taky vysoké horečky z nejasnými příznaky, ale vysokým CRP - při kontrole na pohotovosti přes 200, nechali si ho v nemocnici a nasadili ATB.Ale hlavně k vůli tomu, že doma nám ATB nezabrala.Hlava ho bolela taky. Vlastně do teď pořádně nevím, co mu bylo. Na průduškách ani v krku nález nebyl. Po ATB začalo CRP klesat.Za pár dní byl zdravý, mohl domů a bylo mi laicky vysvětleno, že to byla nějaká infekce.

Tím nechci strašit úzkostné povahy. Prostě je hodně bakterií a virů,které probíhají jinak než dřív, mutují.
Potom jsou ještě virové horečnaté vyrážkové nemoci, podobné jako 5.a 6.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.10 21:11

můj Martínek to zažil už asi dvakrát a byla to viroza, za nějaký den to samo odeznělo, tak at se brzo malá uzdraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15006
2.10.10 21:46

Luci na to docela taky trpí, resp. trpěla. Většinou měla dva dny vysokou horečku zdánlivě bez příznaků a třetí den horečka odezněla a jí se spustila rýma nebo kašel. Nejhorší to bylo po nástupu do školky- ve 3 letech letos v březnu. Každý měsíc marodila, hodně mi pomáhali moji rodiče (jsem s ní sama), dvakrát jsem měla paragraf, nakonec jsme v červnu skončily i v nemocnici na celkovém vyšetření - všechny výsledky jí dopadly dobře a od té doby nemarodila (ťuk, ťuk), tak snad už tu imunitu má trošičku silnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
2.10.10 22:57

U nás to stejné ve středu. Volali mi ze školky že malá zvrací. Doma jsem naměřila skoro 39°C, a stěžovala si na bolest hlavy. Pak zabral nurofen, teplta šla dolů, byla jak vyměněná, usměvavá spokojená. Druhý den okolo 37°C, od té doby nic, až dneska se spustila rýma. Patrně to bude jak u nás, jen nějaká rychlá viróza…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102677
3.10.10 08:13

náš malý tohle míval docela často. jedno až tří denní horečky bez absolutně jiných příznaků. prý jsou to takové třídenní virozy. hlavička ji bolí určo od té horečky. ať jste brzy v pořádku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2202
25.10.15 11:48

Zdravím, syn má od vcerejska horečku, večer a v noci 38, ve 3 ráno jsem dala brufen sirup, potom v 8 ráno opět, to měl 38,5. Ted už má zase horečku, 39,4. Čekám, až mi manžel dovze paralen sirup. Jen si nejsem jistá časovým rozestupem podávání. Je možno co 4 hodiny na střídačku brufen a paralen? Jinak mu nic není, nekasle, nic ho neboli. Je mu 3,5 roku. Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7510
25.10.15 11:58

@kacaba379 při 39,4 bych už dělala i zábaly noh a ruk. A můžeš co 4 hodiny střídat paralen a ibuprofen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama