Vysoká horečka z přehřátí

3866
8.8.13 22:28

vysoká horečka z přehřátí

Holky, potřebuju poradit. Syn má vysoké horečky kolem 39 stupňů. Před půl hodinou dostal paralen sirup, chladíme ho, zkoušeli jsme octové ponožky, ale teplota spíš stoupá. Odmítá pít. Byl ve školce, asi se tam přehřál nebo v MHD, na přímém sluníčku nebyl, mají zahradu ve stínu. Tak te´d nevím, jestli má úžeh nebo úpal. Myslíte, že ta horečka potřebuje čas? Navíc odmítá pít, nemůžeme do něj nic dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5395
8.8.13 22:29

@Karamel ani po lžičkách třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
8.8.13 22:32

Zábal celýho těla. Pozor, ne pokud má studené ruce nebo nohy!!! Nám se z vysokých horeček vyklubala před týdnem angína. :? 2.5 dne 39-40.2 :?

• Nahlásit
  • Citovat
Bunny puella
8.8.13 22:33

Jo a horečka po podání léků stoupala. :zed: Bla jsem už zoufalá. Pak se za dva dny objevily bílé povlaky na mandlích a bylo po horečkách, jen teploty den, pak už byl fit, ale ATB samozřejmě ještě bere

• Nahlásit
  • Citovat
28884
8.8.13 22:34

@karamellka NEHROTˇTO. Ted´pít odmítá, až mu klesne horečka, tak začne příjmat. Klidně po lžičkách. Neboj, neumře, ani nebude dehydratovaný, nabídni klidně džus -jablečný, ananas, nebo studený vývar, to je jedno. Tělo ví, co dělá, já tohle prožila x krát a žádné z dětí mi neumřelo, ani jsme nekončili v nemocnici :kytka:
A doporučuji ne zábaly, ale vanu. Nejprve vlažnu a pomalu přidávat studenou voud. Stačí jen tak 1/4 vany, Aby seděl a bylo mu to příjemné. Děti mi po tom vždy ožijí, teplota klesne a je líp ;)

Příspěvek upraven 08.08.13 v 22:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
8.8.13 22:35

@karamellka Zkus mu napustit vanu, ale tak, aby voda byla maximálně o dva stupně chladnější než tělo (aby to nebyl moc velký teplotní šok). Půl hodiny je ještě málo na to, aby paralen zabral, počítej minimálně hodinu a víc. Kdyby mu horečka neklesala, můžeš střídat s nurofenem, jestli máš (u toho se dává tolik ml, kolik je polovina váhy dítěte po 8 hodinách - to mi poradili na pohotovosti). Zkoušejte mu dávat pořád pít, třeba po douškách nebo po lžičkách. Nebolí ho třeba v krku, když odmítá pít? Nebo vám takhle málo pije i normálně? Angína by v tomhle počasí nebyla nic neobvyklého.
Jestli to má z přehřátí, pár dní tu horečku mít může

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
8.8.13 22:36

Máte doma nurofen/ibalgin? Může se střídat s paralenem/panadolem po 3h při horečkách, co nejdou srazit. Můžete na něj pustit i přiměřeně teplou vodu, tak kolem 36, i to teplotu zmírní, studenější ne, mohlo by dojít ke křečím.
Pokud by nepomohla ani kombinace dvou účinných látek a srážení zábaly/koupelí, jela bych do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3866
8.8.13 22:37

Dal si trochu čaje ze stříkačky, ruce a nohy má horké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
8.8.13 22:39

@karamellka

Kolik mu je let? můžeš dát hodinu po podání paralenu Nurofen, nebo ibalgin-je tam jiná účinná látka-ibuprofen, než v paralenu-tam je Paracetamol. U Paracetamolu=paralenu, musíš dodržet interval kdy podáš další Paralen 6 hodin. nurofeny můžeš podat, pokud je třeba i po 4 hodinách od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3866
8.8.13 22:50

Holky díky. Dali jsme zábal, můžeme zkusit i tu vanu. Nurofen doma máme taky, tak snad to zvládneme doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3866
8.8.13 22:51

@andrea74
2,5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
8.8.13 22:57

Nám vana nezabírala a syn v ní strašně plakal, tak jsem ho vyndala a později dostal zábal.

• Nahlásit
  • Citovat
291
9.8.13 05:47

Tříletá dcera měla teď dvakrát horečku nejspíš z přehřátí, jiné vysvětlení pro ní nebylo. V obou případech jí dostala po dni stráveném u vody ve vedru (i když měla na hlavě klobouček, držela jsem jí ve stínu co se dalo). Horečka přišla a do dvou dnů byla pryč. Dcera byla unavená, povadlá, ale jinak jí nic nebylo, léky jsem nedávala žádné, ani horečku nesrážela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3866
9.8.13 13:21

Nesrážet horečku, to mám strach. Léky doma rozhodně nezneužíváme, ale máme doma 30 stupňů, venku je už 35, pořád je vystavený velkému vedru. Horečka po panadolu/ibalginu a zábalu vždy poklesne na 37,8 cca a pak stoupá a stoupá až na 39,2. Pořád dokola. Když poklesne, přijme aspoň 200ml mlíka nebo čaje. Zrychleně dýchá. Zábaly pomáhají, ve vaně strašně pláče, chtěli jsme zkusit co radila berry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
9.8.13 14:15

@karamellka 39,2 ještě není žádná horečka. To teprve tělo začíná spouštět obranné mechanismy, kterými se brání původci problému. Já osobně teda srážím horečku, až když několik hodin neklesá kolem 40 tek. Být tebou, tak nechám tělo, at´se s tím srovná samo, klidně kolem malého dejte namočená prostěradla, pustte větrák opodál, vlhčete místnost, nabízejte tekutiny.
Já mám asi děti z marsu, ony vanu milují :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama