Vysoká škola a rodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 10:25
Vysoká škola a rodiče

Ahoj všichni.. Byla bych Vám vděčná za nějaký názor či radu. Mám nastoupit na VŠ v říjnu. Jsem přijata do Prahy i do Brna. Přítel ale jde do Brna kvůli vrcholovému sportu a já se tedy rozhodla, že půjdu taky do Brna, abychom mohli být spolu. Protože přece jenom Praha a Brno není ideální vzdálenost. Rodičům se to ale nelíbí a jsou naštvaní.. Řekli, že ale kolej si tedy budu platit sama a tak. Jsem z toho smutná protože tedy nevím co si vybrat.. Zda jit do Prahy, kterou mam blíž a budu bydlet sama. Nebo Brno, kde se budu vídat častěji s mým přítelem, ale vzdám se plno věcí.. Děkuju předem

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Sany80s
Echt Kelišová 7566 příspěvků 20.07.19 10:28

A rodiče bydlí kde a proč chtějí Prahu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 10:30

@Sany80s Bydlíme necelou hodinu vlakem od Prahy a ze to mam blíž a budu bydlet doma a nebude to tolik finančně náročné..

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 9584 příspěvků 20.07.19 10:30

A v Praze by ti kolej neplatili? Jaký mají důvod být naštvaní?

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 9584 příspěvků 20.07.19 10:31
@Anonymní píše:
@Sany80s Bydlíme necelou hodinu vlakem od Prahy a ze to mam blíž a budu bydlet doma a nebude to tolik finančně náročné..

No tak to chápu, že chtějí, abys zůstala blíž.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35009 příspěvků 20.07.19 10:33

To si musíš srovnat sama. Já sama měla takové dilema, dcera taky. Rozhodly jsme se studovat blíže domovu.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15567 příspěvků 20.07.19 10:34

No pokud nemají peněz nazbyt, tak se jim nedivím. S přítelem se můžete klidně za pár měsíců rozejít a co potom.

Sany80s
Echt Kelišová 7566 příspěvků 20.07.19 10:36

Mně to skoro hodinu vlakem přijde docela dost, pak ještě po Praze dopravou… Na dojíždění.
Já musí říct, že mí rodiče si též nepřáli, abych studovala jinde. Bylo to z finančních důvodů, podporovat studenta mimo bydliště je drahé.
Já s tím problém neměla.
Za daných okolností tě chápu, otázka je, jak dalece to chceš hrotit. Chápu i tebe.
Můžeš požádat o výživné soudně, na vše to asi stačit nebude, ale s brigádami by se to zvládnout dalo.
Ale přijdeš o rodiče.
Já bych za daných okolností dítě před podobnou volbu nepostavila.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18262 příspěvků 20.07.19 10:40
@Anonymní píše:
Ahoj všichni.. Byla bych Vám vděčná za nějaký názor či radu. Mám nastoupit na VŠ v říjnu. Jsem přijata do Prahy i do Brna. Přítel ale jde do Brna kvůli vrcholovému sportu a já se tedy rozhodla, že půjdu taky do Brna, abychom mohli být spolu. Protože přece jenom Praha a Brno není ideální vzdálenost. Rodičům se to ale nelíbí a jsou naštvaní.. Řekli, že ale kolej si tedy budu platit sama a tak. Jsem z toho smutná protože tedy nevím co si vybrat.. Zda jit do Prahy, kterou mam blíž a budu bydlet sama. Nebo Brno, kde se budu vídat častěji s mým přítelem, ale vzdám se plno věcí.. Děkuju předem

Asi bych chvíli hudrovala, ale nechala tě jít, kam tě srdce táhne. Najdi si brigádu a ulehči placení koleje rodičům.

Příspěvek upraven 20.07.19 v 10:40

hicha
Stálice 62 příspěvků 39 inzerátů 20.07.19 10:40

A kdyby nebyl přítel-šla bys raději do Brna nebo do Prahy? Nejsou naštvaní, že si kvůli příteli vybíráš horší školu? Já s odstupem vidím, že je velký nesmysl se v 19 letech vázat na někoho, studium na VŠ vztahy dost často výrazně zabýbá :/ tím nechci říct, že se na něj máš vykašlat nebo něco podobného. Jen že možná chápu tvé rodiče, že nechtějí, aby ses rozhodovala jen podle toho, kam jde přítel. Taky jsem si v 18-19 myslela, že mám vážný vztah a musím mu obětovat skoro vše…naštěstí jsme se rozešli dřív než jsem se rozhodovala, na jakou z VŠ nakonec natoupit… Tak jsem se rozhodovala už bez něj.

Nehledě na to, že mi pořád přijde, že pro vysokoškoláka je to v Praze (co se týká příležitostí během i po studiu) nejlepší (a nejsem z Prahy, aby mě někdo neobviňoval, že si tu hřeju svojí polívčičku:D)

GytaO
Kecalka 121 příspěvků 20.07.19 10:46

A vzali te na stejne obory? Zvazila bych i kvalitu skoly… Navic myslim, ze dojizdeni hodku do Prahy je dost. Stejne bys tam zacala driv nebo pozdeji bydlet.. i kvuli studentskemu zivotu :)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 20.07.19 10:47

Rodicum se nedivím. Naši na tom taky nebyli nejlíp, když jsem šla na VŠ a mě by ani nenapadlo po nich chtít, aby mi platili kolej nebo privát, vybrala jsem si školy v blízkém městě. Jasně, některé obory nejsou všude, pak to chápu, ale to asi nebude tvůj případ. Takže buď si najdi brigádu a prispivej nebo jdi do Prahy a s přítelem se uvidíte o víkendech. Mám kolem sebe pár vztahu, které tak začínaly a přežily. Navíc v dnešní době internetu, skypu a dalších vymoženosti.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35009 příspěvků 20.07.19 10:49

Navís rozvrh se dá poskládat třeba do tří dnů a hned je víc času i na lásku

lopezeka
Stálice 79 příspěvků 20.07.19 10:49
@Monchichik píše:
A v Praze by ti kolej neplatili? Jaký mají důvod být naštvaní?

Tak v Praze by asi kolej nedostala z hlediska vzdálenosti bydliště…A pronájmy v Praze jsou hodně drahé..Ale dojíždět i hodinu do Prahy každý den do školy také není ideální. Promluvila bych si znovu s rodiči, o tom dojíždění každý den do školy..Navíc dopravní prostředky nemusí být spolehlivé a pak bys třeba často mohla přicházet do školy pozdě..Nevím tedy jak by ses dopravovala, ale třeba vlaky mívají často šílené spoždění…

cecetka
Echt Kelišová 8746 příspěvků 20.07.19 10:50
@Anonymní píše:
Ahoj všichni.. Byla bych Vám vděčná za nějaký názor či radu. Mám nastoupit na VŠ v říjnu. Jsem přijata do Prahy i do Brna. Přítel ale jde do Brna kvůli vrcholovému sportu a já se tedy rozhodla, že půjdu taky do Brna, abychom mohli být spolu. Protože přece jenom Praha a Brno není ideální vzdálenost. Rodičům se to ale nelíbí a jsou naštvaní.. Řekli, že ale kolej si tedy budu platit sama a tak. Jsem z toho smutná protože tedy nevím co si vybrat.. Zda jit do Prahy, kterou mam blíž a budu bydlet sama. Nebo Brno, kde se budu vídat častěji s mým přítelem, ale vzdám se plno věcí.. Děkuju předem

Rozhodla bych se podle skoly, ne podle chlapa.
A neber automaticky, ze ti rodice vse zaplati. Uz jsi dospela, tak se castecne postarej i sama :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama