Vysoká škola a školné

13.4.20 16:27

Vysoká škola a školné

Dobrý den, mám dotaz ohledně vysoké školy. Mám podanou přihlášku na více škol. Jedny prijmacky mám za sebou. V dopise jsem zjistila, že jsem přijata. Jenže školné má být zaplaceno do konce dubna. Problém je v tom ze prijmacky na další školu mám až v červnu a nejsem rozhodnutá jestli na tu školu, kam me prijali, chci. Nevim jestli mi školné vrátí pokud bych se pro ni rozhodla nebo ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2064
13.4.20 16:32

Co je to školu? Pokud se platí školné, tak tě zcela jistě přijmou i v září dodatečně. Takže bych počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
13.4.20 16:52

Tipl bych si, ze nevrati. Rozhodl bych se nejak a stal si za svym. Ne mit 3 skoly rozdelany a furt nevedet kam asi jo nebo nr.

@Adelka951 muze uz mit vycerpane roky „zdarma“ a pak plati uplne vsude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54613
13.4.20 17:03

Poplatek za prijimacky se nevraci. A na skolne se podivej do obchodnich podminek skoly nebo zavolej, napis na studijni.
Nebo dej odkaz skoly. Se podivame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18056
13.4.20 17:29

No máš v ruce smlouvu o studiu? Tak si ji důkladně přečti, včetně všech poznámek pod čarou - měla by tam být případná storna - tedy co ti vrátí a nebo nevrátí a co se stane, když do konce dubna nezaplatíš.

Pasáže kterým nebudeš úplně rozumět neignoruj, ale nech si je od někoho vysvětlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18056
13.4.20 17:30

@Cenarius ne- na státních školách se případná povinnost platit školné zjišťuje až po zápise, tedy na podzim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
13.4.20 17:36
@Cenarius píše:
Tipl bych si, ze nevrati. Rozhodl bych se nejak a stal si za svym. Ne mit 3 skoly rozdelany a furt nevedet kam asi jo nebo nr.@Adelka951 muze uz mit vycerpane roky „zdarma“ a pak plati uplne vsude.

Víš, jak konkrétně to je s těma rokama zdarma? Já studovala 4 roky bakaláře, neúspěšně. Teď jsem si podala přihlášku na kombinovanou formu úplně na jiný škole, a jsem nepříjemně překvapená, že se mě nejspíš týká platba školného. Počítá se tam celková doba studia nezávisle na škole, nebo jak je to? Pochopila jsem, že ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
13.4.20 18:07

@Azeretereza od státu máš zajištěné studium Bc. 3 +1 rok, Mgr. 2+1 rok. Je jedno, jestli to vyčerpas ve 20, nebo v 50 a nezávisí to na skole. Takže ty už jsi své 4 roky vyčerpala a teď si musíš školné platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
13.4.20 18:18
@nactileta píše:
@Azeretereza od státu máš zajištěné studium Bc. 3 +1 rok, Mgr. 2+1 rok. Je jedno, jestli to vyčerpas ve 20, nebo v 50 a nezávisí to na skole. Takže ty už jsi své 4 roky vyčerpala a teď si musíš školné platit.

I co se týče kombinovaný formy, předpokládám. Zítra tam ještě budu volat. Díky za odpověď :kytka: je to mírná čára přes rozpočet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54613
13.4.20 18:25

@Azeretereza
Kolik se pohybuje skolne, kdyz musis platit?
Zatim jsem to nezjistovala. Dodelavam magisterske, ale planuji, ze budu pokracovat dal. Takze placene verzi se nevyhnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
13.4.20 18:28
@Kelsey píše:
@Azeretereza
Kolik se pohybuje skolne, kdyz musis platit?
Zatim jsem to nezjistovala. Dodelavam magisterske, ale planuji, ze budu pokracovat dal. Takze placene verzi se nevyhnu.

Pozjišťovala jsem si zatím jen ČZU, kam mám přihlášku. A tam je to za 15k za semestr. Předpokládám že to bude +- stejný na všech státních školách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54613
13.4.20 18:31

@Azeretereza
No to se jdu podivat, jak vychazi CZV. Ze mi bude stacit, kdyz si neco doplnim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
13.4.20 19:54
@nactileta píše:

Ještě doplním, že pokud ukončí Bc/Mgr v této lhůtě (3+1) a následně nastoupí na další studium, pak jde znova o bezplatné studium za stejných podmínek. Je ale potřeba mít studium úspěšně ukončené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
13.4.20 20:40
@DeeSocialWorker píše:
Ještě doplním, že pokud ukončí Bc/Mgr v této lhůtě (3+1) a následně nastoupí na další studium, pak jde znova o bezplatné studium za stejných podmínek. Je ale potřeba mít studium úspěšně ukončené.

To nemám. Zrovna jsem hledala, jak dlouho mám odstudováno. 2011 jsem nastupovala, 2015 ukončovala. Respektive jsem se nezapsala do dalšího ročníku, přišel mi dopis o vyměření poplatku za další studium a následně rozhodnutí o ukončení studia. Takže nejspíš nemám žádný rok k dobru a i při kombinovaným studiu budu muset platit od prvního semestru, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54613
13.4.20 20:45

@DeeSocialWorker
Kdyz teda dodelam dalkove magisterske pristi rok a budu chtit, ze nastoupim na dalsiho bakalare, tak nebudu platit?
Nasla jsem na fakultach, jak ted listuji info o delsim studiu, ale info k dalsimu studiu neni zadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat