Vysoká škola dálkově a po 30 znovu zadarmo?

Anonymní
26.10.20 19:09

Vysoká škola dálkově a po 30tce znovu zadarmo ?

Já mám střední školu a následně jsem začala dělat výšku. Udělala 3 roky a pak si bohužel odložila státnice kvůli cestování. Nejdříve jsem si to posouvala, ale byla jsem s přítelem v americe a měla ružový brýle. Takže mě studium propadlo.

Tedka bych si ráda dálkově VŠ udělala a je mě jedno kde a co ( s nadsázkou řečeno ).

Chci to i kvůli mámě a případně mít jakýkoliv „papír“.

Ale nevím jestli když jsem už studovala a je mi více než 26 let (do té doby jste studentem pak už ne), tak jestli je někde možnost studovat když udělám přijmačky ***znovu zadarmo?*******

Ideálně něco humanitního, jazyky, případně ekonomka…prostě cokoliv netechnického asi…

Neví někdo? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1263
26.10.20 19:13

3 roky mas teda odstudovano neuspesne? To znamena, ze dalsi bc. si budes platit, mam za to. Neuspesne odstudovane roky se zapocitavaji. Vysi tech poplatku si musis zjistit na strankach konkretnich VS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
26.10.20 19:19

Budeš mít 1 rok zdarma, zbytek Bc. studia zaplatíš. Zdarma bys to měla, jen kdybys úspěšně dokončila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11037
26.10.20 19:22

A kdybys šla na stejnou fakultu, obor, neuznali by ti něco?
Jak ze jsi dlouho od studia?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
26.10.20 19:25

Ne, musis si vse uz platit. A treba na nekterych statnich skolach to vychazelo hur nez na soukromych-chce si to zjistit. Na druhou stranu by ti nektere predmety mohli uznat a treba ti o nekolik semestru zkratit studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6056
26.10.20 19:26
@Anonymní píše:
Já mám střední školu a následně jsem začala dělat výšku. Udělala 3 roky a pak si bohužel odložila státnice kvůli cestování. Nejdříve jsem si to posouvala, ale byla jsem s přítelem v americe a měla ružový brýle. Takže mě studium propadlo.

Tedka bych si ráda dálkově VŠ udělala a je mě jedno kde a co ( s nadsázkou řečeno ).

Chci to i kvůli mámě a případně mít jakýkoliv „papír“.

Ale nevím jestli když jsem už studovala a je mi více než 26 let (do té doby jste studentem pak už ne), tak jestli je někde možnost studovat když udělám přijmačky ***znovu zadarmo?*******

Ideálně něco humanitního, jazyky, případně ekonomka…prostě cokoliv netechnického asi…

Neví někdo? :nevim:
Čekala bych, že vysokoškolačka ovládá pravopis. Ty jsi přesný prototyp toho „je mi jedno kde a co, hlavně mít titul“ :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
26.10.20 19:27

@Jolka86 nebude ho mit zdarma, ptz uz ma vic roku-to plati jenom kdyz navazujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
26.10.20 19:30

Zkus si zjistit, jestli bys ten nedostudovaný obor nemohla dokončit s tím, že by ti něco uznali. A zopakuj si mě/mně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
26.10.20 19:31
@kateka.1 píše:
@Jolka86 nebude ho mit zdarma, ptz uz ma vic roku-to plati jenom kdyz navazujes.

Nárok je na 4 roky, ale nevím jestli musí navazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
26.10.20 19:56

Nechci rýpat, ale člověk, který chce jít studovat VŠ by si tyto informace mohl a měl umět dohledat na webu sám… Soukromých škol, které lze studovat dálkově při zaměstnání je spousta, stačí jen vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
26.10.20 20:06
@Jolka86 píše:
Nárok je na 4 roky, ale nevím jestli musí navazovat.

Nárok je 3+1 rok na bakalářské a 2+1 rok na magisterské

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
26.10.20 20:39

Studium není ovlivněno věkem, pokud ho úspěšně ukončíš, máš ho zdarma furt.
KDyž je ti ale nad 26. let, musíš si sama platit zdravotní (pokud nejsi zaměstnaná).
Ty sis z volných 3+1 vyplácala ty 3. Takže po tom jednom roce zdarma, si zbytek budeš muset doplatit. Když bys studium ukončila úspěšně, tak máš zase nárok na 3+1 zdarma u bakaláře, a 2+1 u magistra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama