Vysoká škola ekonomická Praha

520
22.5.20 17:24

Vysoká škola ekonomická Praha

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli se tady najde někdo, kdo studoval na této škole, konkrétně obor Zahraniční obchod.
Zajímalo by mě všechno :). Jak to na této fakultě chodí, obtížnost předmětů, pozdější uplatnění v praxi apod.
Předem děkuji za odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

243
24.5.20 13:14
@Peggi píše:
Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli se tady najde někdo, kdo studoval na této škole, konkrétně obor Zahraniční obchod.
Zajímalo by mě všechno :). Jak to na této fakultě chodí, obtížnost předmětů, pozdější uplatnění v praxi apod.
Předem děkuji za odpovědi :-)

Nejtěžší střední škola v Praze, říkají posměšně ostatní VŠ o téhle vysoké. Běž makat, na VŠ se vyprdni.
Neschopných vysokoškoláků máme dost, a ukrajinky je spolehlivě nahradí i bez diplomu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
29.5.20 16:16

Vážně se tu nenajde nikdo, kdo tuto školu studoval? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 16:24

Škola to není dávno nijak prestižní… Nejspíš nakonec budeš v nějakém korporátu, kde samotná škola nikoho nezajímá. Je dobré si trochu rozmyslet směřování, dát nějaký erasmus, naučit se dobře 2 jazyky… Někde v kanceláři pak budeš stejně sedět s nějakýma Ruskama, které i s mizernou čestinou obhájí diplomku plnou pravopisných chyb.

Podstatné je, že v práci bude každého zajímat, co umíš a jestli se ráda učíš novým věcem. V 90% příjmacích pohovorů nepadne ani slovo o škole, nějaké selekce při 3% nezaměstnanosti je z říše snů… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
540
29.5.20 16:27

Dělal jsem ji, ale jinou fakultu. Nicméně první dva roky jsou u všech fakult hodně podobné. A mám tamodtud dost lidí z jiných fakult. Narozdíl od Karolinky vím, že je to typ vejšky, se kterou nemáš problém si práci najít. Tak 5 let zpátky jsem viděl uplatnitelnost absolventů a V TOP 10 byly dvě fakulty VŠE (1. a 4.) a v TOP 20 zbylé s procentem kolik absolventů do roka nastoupilo do zaměstnaní přes 90%. A to byla jiná doba než dnes, kdy je lidí nedostatek.

Tahle fakulta patří mezi ty lehčí, když ti jdou jazyky (což asi umíš), a pro studenty této fakulty většinou nejtěžší předměty byly matematika a statistika, které jsou (myslím že pořád) celoškolsky povinné. Ale můžu srovnávat s ekonomickou fakultou v Brně a některými soukromými a je zdaleka nejtěžší.
ALE existuje stránka (a není to ani žádné tajemství), kde si studenti evidují veškeré možné varianty testů, studijních materiálů, hodnotí tam učitele, kdo je jak přísný a kdo jak hodný. - S tohle stránkou se ke státnicím je schopen dostat každý, kdo se umí učit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 16:29
@riccius píše:
ALE existuje stránka (a není to ani žádné tajemství), kde si studenti evidují veškeré možné varianty testů, studijních materiálů, hodnotí tam učitele, kdo je jak přísný a kdo jak hodný. - S tohle stránkou se ke státnicím je schopen dostat každý, kdo se umí učit.

všeborec. cz je už mrtvý, teda aspoň byl :) jináč je to pravda, studiem se dalo celkem rychle proskákat, pokud to někdo nechtěl hrotit, jako jsem byla já :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
540
29.5.20 16:34
@Anonymní píše:
všeborec. cz je už mrtvý, teda aspoň byl :) jináč je to pravda, studiem se dalo celkem rychle proskákat, pokud to někdo nechtěl hrotit, jako jsem byla já :mrgreen:

Spíš se to jmenuje jinak. Kamarád tam učí, a říká, že to pořád je (a že je nejlépe hodnocený učitel:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
29.5.20 16:35
@Peggi píše:
Ahoj,
Předem děkuji za odpovědi :-)

Jít studovat na ekonomickou školu, když ji má vystudovanou každý druhý nepovažuji za příliš rozumné. Znám spousty VS ekonomů co stojí ve výrobě u pásu nebo dělají druhořadé asistenty. Je potřeba si uvědomit, že všichni v kanceláři sedět nemůžou a na jakoukoliv jinou práci je ekonomické vzdělání k ničemu.
Chtělo by to vzít rozum do hrsti a zaměřit se na obory ve kterých najdete uplatnění i bez protekce. Například Techniku, Informatiku, medicínu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 16:41
@Nechaputo píše:
Jít studovat na ekonomickou školu, když ji má vystudovanou každý druhý nepovažuji za příliš rozumné. Znám spousty VS ekonomů co stojí ve výrobě u pásu nebo dělají druhořadé asistenty. Je potřeba si uvědomit, že všichni v kanceláři sedět nemůžou a na jakoukoliv jinou práci je ekonomické vzdělání k ničemu.
Chtělo by to vzít rozum do hrsti a zaměřit se na obory ve kterých najdete uplatnění i bez protekce. Například Techniku, Informatiku, medicínu…

To říkej u nás v práci… SSC, BPO… Bereme každého, kdo má ruce a nohy + zná základy účetnictví. Máme desítky neobsazených míst. Plat v Praze včetně benefitů kolem 37 000 v čistém za řadovou administrativní pozici (nějaké velké účetnictví to fakt není) s praxí pár let prakticky v čemkoliv.

Opravdu neznám nikoho ze spolužáků, že by stál u pásu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
540
29.5.20 16:47
@Nechaputo píše:

Kamaráde, tak jmenuj ty ekonomy, co stojí u pásu :-))))))
Já znal jenom jednoho (umřel před pár měsíci), a ten se rozhodl v 60 letech, kdy už měl peněz, že nemusí do smrti pracovat, že se doma nudí, a že chce poznat život obyčejných lidí, tak šel opravdu k pásu. A byl jediný zaměstnanec, který tu práci měl rád:-)))))))
Jinak z mých spolužáků nikdo nedělá jinou práci než kd e je podmínka VŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10206
29.5.20 17:05
@Anonymní píše:
To říkej u nás v práci… SSC, BPO… Bereme každého, kdo má ruce a nohy + zná základy účetnictví. Máme desítky neobsazených míst. Plat v Praze včetně benefitů kolem 37 000 v čistém za řadovou administrativní pozici (nějaké velké účetnictví to fakt není) s praxí pár let prakticky v čemkoliv.Opravdu neznám nikoho ze spolužáků, že by stál u pásu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nechceš mi dát do zprávy, kde pracuješ? Mám kamarádku v Praze, tak ji dám tip. :) Předpokladam, že pouze Praha a HO nejde. To by bylo zájemkyň dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 17:18
@Sára 1 píše:
Nechceš mi dát do zprávy, kde pracuješ? Mám kamarádku v Praze, tak ji dám tip. :) Předpokladam, že pouze Praha a HO nejde. To by bylo zájemkyň dost.

Ať si projde nabídkama Grafton, Hays a jobs.cz ;) Nabídka je teď poněkud redukovaná, ale někdo účtovat musí, tabulky v excelu se samy nevytvoří a SAP taky neumí sám od sebe reportovat :) Pro sektor podnikových služeb je krize naopak příležitost, takže se nábory rozběhnou velice rychle, třeba tady je zajímavá nabídka:
jobs.cz/fp/edwards-lifesciences-ag-organizacni-slozka-231106067/1473027372/?positionOfAdInAgentEmail=0&searchId=9333bee6-443a-481f-8598-30ac10da3360&rps=233

• Nahlásit
  • Citovat
10206
29.5.20 21:04
@Anonymní píše:
Ať si projde nabídkama Grafton, Hays a jobs.cz ;) Nabídka je teď poněkud redukovaná, ale někdo účtovat musí, tabulky v excelu se samy nevytvoří a SAP taky neumí sám od sebe reportovat :) Pro sektor podnikových služeb je krize naopak příležitost, takže se nábory rozběhnou velice rychle, třeba tady je zajímavá nabídka:
jobs.cz/fp/edwards-lifesciences-ag-organizacni-slozka-231106067/1473027372/?positionOfAdInAgentEmail=0&searchId=9333bee6-443a-481f-8598-30ac10da3360&rps=233

Mě zajímalo konkrétně, kde pracuješ ty. Když u vás nabíráte skoro kohokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama