Vysoká škola Humanitas Filia Praha - Psychologie

5
27.4.21 21:36

VYSOKÁ ŠKOLA HUMANITAS FILIA PRAHA - Psychologie

Dobrý den,

stále zvažuji studium na této škole. Má někdo osobní zkušenost? Opravdu mě tohle studium plně opravňuje být psychologem a stát se klinický, forenzní, soudní nebo dopravní psycholog? Nebudou se na mě koukat skrz prsty, když s tím někam přijdu?? Uznají to vůbec jako plnohodnotné, platné, relevantní studium, stejně jako např. FF UK??

Díky za reakce!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16430
27.4.21 21:57

Mají akreditaci, právně to je cajku.

co je hodně podezřelé je, že na webu nemají ani slovíčko o obsahu studia a lidech to co budou dělat.

počkala bych alespoň rok, jak budou fungovat, než bych do nich cpala prachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16430
27.4.21 22:18

Plus teda je divné že na tom webu mají akreditaci jen na tu psychologii a ne na ostatní obory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
27.4.21 22:27
@Ops51 píše:
Nebudou se na mě koukat skrz prsty, když s tím někam přijdu??

Budou, už jen proto, že se nejedná o tradiční školu.

@Ops51 píše:
Uznají to vůbec jako plnohodnotné, platné, relevantní studium, stejně jako např. FF UK??

Uznávat to budou na oko, takže vás nepřijmou z jiných důvodů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
27.4.21 22:39

Osobní zkušenost nemám, ale na mě tyhle soukromé školy nepůsobí moc dobře. O absolventovi bych si pomyslela, že sice jakousi psychologii vystudoval, ale odborník to asi nebude.

Školu tohohle typu bych si nechala jen jako poslední možnost, kdyby nic jiného nevyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16430
27.4.21 23:24
@annali píše:
Osobní zkušenost nemám, ale na mě tyhle soukromé školy nepůsobí moc dobře. O absolventovi bych si pomyslela, že sice jakousi psychologii vystudoval, ale odborník to asi nebude.Školu tohohle typu bych si nechala jen jako poslední možnost, kdyby nic jiného nevyšlo.

Nope- absolvent PVŠPS bude vždy braný lépe než absolvent z ostravy a i třeba ústav na FFMU má poslední roky hodně mizernou úroveň a tu akreditaci jim prodlužovat neměli.

Zde dotazovaní ale prostě nenabízí žádné informace a to že mají akreditaci je celkem překvapivé - tím že tam mají i akreditaci pro polsko, tak personální nouzi v českém akademickém rybníčku nejspíš řeší mezinárodní spoluprácí což je dobrý krok - poláci jsou mnohem lepší než si drtivá většina čechů představuje a v ČR fakt není kde brát akademiky co mají prostor učit smysluplně na další katedře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.4.21 19:33

Super reakce, díky za ně. Ta polská akreditace mě taky děsí. Další věc jsou peníze, aby člověk nevyhodil mraky peněz za rádoby magistra a nakonec by mu to bylo k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
28.4.21 19:53

Na klinického psychologa ti ale škola nestači, musíš si udělat roční kurz psychologa ve zdravotnictví a pět let atestaci na odborném pracovišti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat