Vysoká škola-jsem zoufalá

Anonymní
10.9.21 12:52

Vysoká škola-jsem zoufalá

Dobrý den, nevím, jestli na mě teď jen nevlezla depka, ale začínám hrozně litovat svého rozhodnutí ohledně výšky. Tento rok jsem odmaturovala na obchodní akademii, kvůli korony to bylo hrozně hektické, jelikož jsem během období maturit dělala i řidičák, závěrečnou zkoušku v autoškole jsem měla den před maturitní zkouškou, takže v době, kdy se hlásilo na výšky, jsem nad tím nějak nepřemýšlela, a naházela si přihlášky na školy, kde se nedělají přijímačky. Hrozně toho teď lituji, protože i přes to, že jsem měla na střední dobré známky, obor mě hrozně nebavil, ale jelikož jsem neměla čas se učit na přijímačky na výšku, kde jsem chtěla, tak jsem zvolila tuhle variantu. Každopádně, za 2 týdny nastupuji do Zlína, jsem z Olomouce, a jelikož jsou koleje plné, musím do bytu. Jsem hrozně zoufalá, jelikož ve Zlíně nikoho neznám, nebudu lhát, ale mám fakt nahnáno a navíc, pořád nemůžu najít byt… Uvažuji už i tom, že bych si prostě dala teď rok pauzu, šla bych pracovat, naučila se na přijímačky, a pak to zkusila na školách, na které chci jít a které mám blízko domova, takže tyhle věci nebudu muset řešit. Nevím, co by na to řekli ale rodiče. Jsem v hrozném stresu, vím, že jsem udělala hloupost a měla si to více promyslet, ale v té době jsem měla myšlenky úplně jinde. Chtěla bych znát Váš názor, jinak přeji pěkný zbytek dne :))

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
262
10.9.21 13:04

Zvážila bych jednoleté pomaturitní studium angličtiny. Většinou se dá přihlásit ještě teď v září, budes vedena jako student a za rok se přihlásíš na vybrané VŠ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3570
10.9.21 13:13

Jen doplním, že to jednoleté pomaturitní studium jazyka na jazykovce stojí minimálně 20 000, spíš víc… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13486
10.9.21 13:16

Odjela bych na rok do zahranici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
10.9.21 13:18

Nastoupila bych na školu, na kterou jsi přijatá. O všem bych řekla rodičům, že bys vlastně chtěla tam a tam. Školu normálně studuj a zároveň se uč na přijímačky. V případě, že neuděláš přijímačky, budeš mít alespoň něco…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
10.9.21 13:19
@Šarlota4 píše:
Odjela bych na rok do zahranici.

Boji se jet i do Zlína :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
10.9.21 13:29

Zlin je super mesto, urcite se ti tam bude libit. A z Olo je to kousek, hodku busem se da i dojizdet. Po par tydnech urcite najdes bydleni nebo spoluzaky s autem, se kterymi bys mohla jezdit na otocku, bude to super, neboj :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
10.9.21 13:33

Kdo se bojí nesmí do lesa. Být Tebou se na to vykašlu a najdu si práci. Studium na VŠ je do znacné míry o samostatnosti a schopnosti řešit problémy, což ti dle toho příspěvku chybí. Navíc když dopředu víš, že tam nechceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
10.9.21 13:52

Přihlášky na VŠ se podávají někdy v únoru, takže jsi těžko řešila učení na maturitu a do autoškoly zároveň s tímhle. K tvému problému: najdi si na fb nějakou studentskou skupinu ze Zlína, možná už třeba nějakou založili i tví budoucí spolužáci nebo zkus najít skupinu o spolubydlení. Pokud jsou rodiče ochotni a mají prostředky tě na studiích držet, do školy bych nastoupila. Jinak bych si našla na rok práci a při podávání přihlášek na příští rok bych se lépe rozhodovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11504
10.9.21 13:52

Zkousky typu ridicak a duhy den maturita budes mit na vysoké běžně a do toho se budeš muset připravovat na další předměty. Do školy bych nastoupila a další rok to zkusila tam kam chceš. Možná ti pak i nějaký předměty uznají. A hlásit se na školy jen v okolí bydliště proč, aby tě tam někdo vodil za rucicku? Je spousta dobrých škol všude možně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
10.9.21 13:59
@JancaS84 píše:
Zkousky typu ridicak a duhy den maturita budes mit na vysoké běžně a do toho se budeš muset připravovat na další předměty. Do školy bych nastoupila a další rok to zkusila tam kam chceš. Možná ti pak i nějaký předměty uznají. A hlásit se na školy jen v okolí bydliště proč, aby tě tam někdo vodil za rucicku? Je spousta dobrých škol všude možně.

Asi to nebude případ zakladatelky, ale já šla na VŠ v místě bydliště z finančních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
10.9.21 14:13

Zkusila bych přes Fb skupinu najít nějaké spolubydleni, asi ti prospěje mít tam někoho k sobě aspoň na bytě! Nebudeš sama v této situaci. A jsi z Olomouce, většího města než Zlín, tak čeho se bojíš?? Zlín je maloměsto, všude blízko. Horší bude ten obor, jestli jsi chtěla studovat úplně něco jiného, tak to je vážnější problém než strach ze Zlína ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
10.9.21 14:21

Já jen upozorním, že české školství není bezúplatné do nekonečna. Takže pokud teď nastoupíš a pak školy zanecháš, přejdeš na jiný obor, tak při jakémkoliv překročení doby studia, budeš platit školné. Takže pokud víš, že školu, kam máš jít, dělat nechceš, tak bych ani nenastupovala a případně to zkusila další rok. Pokud se teda nejedná o stejný obor, kde by ti část studia uznali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13486
10.9.21 14:25
@prokr píše:
Boji se jet i do Zlína :think:

No jo :lol: mas recht

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55000
10.9.21 15:36

Jsem ve Zlíně vyrostla. Čeho se tam bojíš?
Prostě hledej spolubydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat