Vysoká škola nebo práce?

3.1.21 18:14

Vysoká škola nebo práce?

Dobrý večer, potřebovala poradit od zkušenějších a znát váš názor..minulý rok jsem se hlásila na vysokou školu, kam mě nevzali. Říkala jsem si, že to za rok zkusím znova. Nyní mají volné pracovní místo v místě mého bydliště. Nevím tedy, jestli zkusit vysokou školu a nebo jít do práce. Bojím se, že mě na VŠ nevezmou a tu práci mi mezitím někdo vezme. Co byste dělaly na mém místě vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
761
3.1.21 18:15

Vzala práci a tam můžeš kdyžtak snad skončit. Případně jít na VŠ dálkově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6114
3.1.21 18:21

A tedka jsi rok delala co nebo porsd delas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
3.1.21 18:21
@Nicole 1234 píše:
Vzala práci a tam můžeš kdyžtak snad skončit. Případně jít na VŠ dálkově.

Přesně tak. Otázka je, zda v dnešní době vůbec stojí za to mít VŠ. Je kvanta absolventů VŠ převážně humanitních studií a stejně pak dělají jinou práci, mnohdy podřadnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 18:24

@Cenarius nyní jsem na jazykové škole na jeden rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
3.1.21 18:27

Já bych vzala práci. Přijímačky zkusila a kdybych se dostala, pak se rozhodla co chci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5694
3.1.21 18:28
@Pinkii píše:
Přesně tak. Otázka je, zda v dnešní době vůbec stojí za to mít VŠ. Je kvanta absolventů VŠ převážně humanitních studií a stejně pak dělají jinou práci, mnohdy podřadnou.

N9 zalezi, jakou praci chces v budoucni delat. Ja jsem absolvovent humanitniho studia lingvistickeho smeru a s praci jsem nikdy problem nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
3.1.21 18:28

Vysoká škola ti dá strašně moc, určitě to ještě zkus. Ale to neznamená, že teď nemůžeš nastoupit do práce. Přijímačky budeš mít předpokládám na jaře, nástup ve druhé polovině září. Můžeš pak v práci skončit nebo třeba by si tě nechali na dohodu na pár hodin týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
3.1.21 18:32

Tak můžeš si podat přihlášku, do práce poslat životopis a uvidíš, co vyjde. Místo už máš jisté nebo si jen našla inzerát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 18:35

Zapomněla jsem napsat, že nástup do práce by byl v září právě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2685
3.1.21 18:36
@Petra.brozova píše:
Dobrý večer, potřebovala poradit od zkušenějších a znát váš názor..minulý rok jsem se hlásila na vysokou školu, kam mě nevzali. Říkala jsem si, že to za rok zkusím znova. Nyní mají volné pracovní místo v místě mého bydliště. Nevím tedy, jestli zkusit vysokou školu a nebo jít do práce. Bojím se, že mě na VŠ nevezmou a tu práci mi mezitím někdo vezme. Co byste dělaly na mém místě vy?

Vzít práci a dělat školu dálkově, když tě vezmou. Měla jsem to stejně. Praxe se hodí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
3.1.21 18:37
@Petra.brozova píše:
Zapomněla jsem napsat, že nástup do práce by byl v září právě :?

Tak to je snad po problému. Buď půjdeš do školy, nebo do práce. Máš 3/4 roku čas, dej životopis i přihlášku a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
3.1.21 18:44

Šla bych do práce. Nemáš jistotu, že tě na VŠ vezmou, případně můžeš přejít na dálkové studium a studovat při práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
3.1.21 19:15

Nevím, o jakou práci ani školu jde, ale šla bych do obojího, pokud jde studovat dálkově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 19:50

Vzit praci, rict, ze muzes zacit (treba za mesic) pak nastoupit a mas 3 mesični zkusebni dobu, behem ktere muzes skoncit ze dne na den bez udani duvodu… To mas hned 4 mesice… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat