Vysoká škola - povinná docházka

Anonymní
12.6.21 12:13

Vysoká škola - povinná docházka

Zdravím :)
Ráda bych se zeptala, jak to funguje s povinností docházky na VŠ? Konkrétně jsem na zču na FF. Během listopadu jedu na 16 dní pryč, a nevím, zdali to bude problém (samozřejmě se budu konkrétně domlouvat na katedře). Ovšem by mě zajímalo, jak to funguje s povinností docházet na přednášky, semináře a cvičení. Celý rok mám školu online, tudíž jsem toho moc nezjistila. Děkuji za vaše zkušenosti:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1675
12.6.21 12:32

Jestli chodíš prezencne, tak většinou přednášky jsou nepovinné a semináře povinné a docházka se tam kontroluje. U nás například v předmětu jsou omluvene jedna až dvě absence za semestr.

Pokud studuješ dálkově tak tam je to více individuální, ale obecně se to tam hroti méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
12.6.21 12:39

Jak je to u vás na škole se budeš muset informovat, nejlepe se domluvit s konkretnimi vyucujicimi.

U nás jsou cvičení většinou povinná, v některých se toleruje 1-2 absence, v některých je vyžadována 100% docházka. Přednášky jsou někdy povinné, někdy nepovinné. Takže u nás moc nepřipadá v úvahu někam odjíždět v průběhu semestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17089
12.6.21 12:41

Jiná vš, ale asi to bude všude podobně, povinné semináře/cvika, přednášky nepovinné, je možné za semestr 2× chybět, další absenci je potřeba domlouvat za případnou práci navíc. Je to o domluvě, až budeš vědět jména profesorů, tak jim napiš. Je lepší když to ví dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
12.6.21 12:48

Skola od skoly. U nas byla i vetsina prednasek povinna, jinde na prednasky chodi 20 lidi ze 120 :nevim: Musis se informovat ve stagu, ci co to mate, nebo u vyucujicich. Ale pokud jde o dva tydny, tak stejne i na povinne mas povolene většinou dve absence, takze to ti vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
12.6.21 12:59

Co si vzpomínám tak to bývá vyjádřeno procentuelně…většinou to bývá 80% pak záleží kolik oducenych hodin za semestr máš…my jsme některé předměty měli rozdělené na skupiny a jen jednou za 14 dní nebo i tři týdny a pak to nevystačili ani na jednu absenci…dalo se to ale domluvit tak že sme si to nahradili s jinou skupinou. Přednášející nás na to vždy upozorňovali pri první hodine daného předmětu kdy došlo k seznámení se a předání kontaktu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13054
12.6.21 13:20

Prednasky byvaji nepovinne, ale je dobre se tam obcas ukazat.
Cvika maji danou maximalni absenci, ale melo by to jit nahradit s jinou skupinou nebo nejak domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
12.6.21 14:53

Jo, jo, je to jiné katedra od katedry. Někde neřeší vůbec (třeba, že účast je bonifikace, např. podmínka k předtermínu, ale za neúčast žádný postih není), jinde jsou ochotní k diskuzi (ve smyslu nahrazení absence seminárkou), a jinde zas jedou přísně na procenta (a i ta se můžou lišit předmět od předmětu - někdo chce 100%, jinému stačí nadpoloviční účast).

Nemám zkušenost s ZČU, ale u nás to nejvíc záleželo na katedře (u PP), nebo na učitelích (u PVP a VP) - kolikrát byla přednáška s prezencí a seminář bez. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
30.6.21 12:57

Ahoj, a co přesně studuješ? Mám na FF ZČU podanou přihlášku. Zajímalo by mě jak se ti tam líbí, jak teď probíhá výuka, a jestli máš nějaké zkušenosti s tím jak probíhá výuka pro kombiňáky?
Za každé info sem nebo do SZ děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat