Vysoká škola se dvěma dětmi?

Anonymní
19.12.20 21:24

Vysoka skola se dvema detmi?

Blizi se posilani prihlasek na vysoke a mam nutkavou myslenku to jeste v tomhle zivote zkusit.. Mam VOS cestovniho ruchu, ktera je mi se dvema malymi detmi na malem meste uplne k h..nu :roll: Jeste, jestli tohle odvetvi nejaka korona krize uplne rozdrti, skončím po rodicaku leda ve fabrice.. Ale ani za normálních okolnosti uz bych to delat nechtela. Par let v oboru stacilo.. Moje otazka do diskuze zni - Da se zvladnout bakalářské, dalkove studium na pedaku se dvema malymi detmi? Aktualne maji pul roku a čtyři roky.. Starsi chodi do skolky, mladsi by slo brzo taky. Oporu v rodine nejspis moc mit nebudu.. Manzel je workoholik, co se casto chodi domu akorat vyspat.. Babicky nekdy pohlidaji, ale spolehat se na castou pomoc s detmi nemůžu. A reknou mi na to, ze jsem prastena :roll: Je tady nekdo stejne prastenej? :mrgreen: A nevycitate si, ze se ucite na úkor casu straveneho s detmi?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1434
19.12.20 21:29

Ja si to teda bez podpory partnera/babicek moc predstavit neumim. Mozna bys vychytala uceni ve stylu, kdyz je starsi die ve skokce a mladsi spi, tak rychle popadnes skripta a jedes…to mi ale projde docela vrazedne vzhledem k tomu, ze taky nekdy musis odpocivat a je treba varit/uklizet atd. To nemluvim o vyuce, to bys to mladsi nejam umistit musela…leda teda chuvu anebo tu skolicku…pokzd bys mela mladsi dite kam umistit, tak se to urcite da. Mne osobne prijde pajdak jako min naricna VS, takze pokud bys to mela organizacne vymyslene, tak proc ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
19.12.20 21:32

To učení so představit umím, ale i dalkari mají různá soustředění, zkousky… Bez hlídání na učení by to asi šlo, ale bez hlídání na tyhle akce si to moc představit neumím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.20 21:34

Ja letos zacala studovat dalkove VS, mam teda sice jenom jedno dite, ale uz chodim do prace. Pokud jsi doma, starsi ti chodi do skolky, tak ti radim, jdi do toho :wink: ucit se muzes, kdyz mladsi spi, poustet zaznam prednasek na prochazce kocarem, ja bejt na matersky, tak si verim na cervenej diplom 😂
Manzel pracuje i o vikendech, ze by nemohl byt s detmi, kdyz budes ve skole? Jinak v tom nevidim problem. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
19.12.20 21:36

No hlavně musíš mít to hlídání. Řekněme, že po nocích se to nějak naučíš, ale kam dáš děti až pojedeš na celý den do školy? Praxe, zkouškové…To ti školka nepokryje ani ze třetiny. Zvládneš to s tou neochotnou rodinou? :think: Zvážila bych taky jak je náročné dojíždění a co všechno po vás budou ve škole chtít. Jsou fakulty, které lpí na nekonečném psaní esejí a zabije to neskutečný čas. A někde jsou naopak na dálkaře moc hodní a netrápí je nesmyslama. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52277
19.12.20 21:36

Byla jsem stejne prastena ve 30r. a po trech detech. Mi nakopnul nastup do prace po detech. Pokud zvladas v noci min spat a pres den nornalne fungovat, tak to jde. Nastesti to takhle mam. Az vsichni usnou, tak si delam sve. Skolu mivam v patek a o vikendech. Ted je teda pravidelne on-line.
Coz mi vyhovuje i nevyhovuje.
Od manzela jsem mela vzdy podporu. Pristi rok koncim a planuji, ze zacnu dalsi petiletku, jestli udelam prijimacky. Manzel nema vubec problem. Je fakt, ze v tuhle chvili je nejmladsi prvnak. O to je to snazsi, kdyz jsou starsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
19.12.20 21:40

Holky já se taky chystám na vys školu. Mám tedy deti tři 15, 12, 3 roky. Tříletá chodí do školky a já do práce. Pracuji ve školce na 5 hodin denně. Bojim se, jak se to dá zvládnout. Chtěla bych jít na speciální padagogiku. Trochu ještě váhám tedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
19.12.20 21:51

Manžel si dělal dálkově Bc pajdak, v druhaku se nám narodila dcera, to mu to začalo trochu váznout, rok a třičtvrtě na to další dítě, nakonec to studoval místo 3 let 5 a dodělal to snad jenom díky pandemii, protože byl doma a měl čas psát práci a učit se :) Ale on má ještě jednoho časově dost náročného koníčka a já jsem zase chodila při rodicaku na DPP do práce, takže často měl děti na krku. Zvládnout se to určitě dá, ale lehké to nebude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 21:57

Tak kdybych musela jet do skoly, to by manzel s detma vykryl.. Spis, jestli se da zvladnout objem uciva v kolotoci kolem deti..

• Citovat
  • Nahlásit
875
19.12.20 21:58
@Anonymní píše:
Blizi se posilani prihlasek na vysoke a mam nutkavou myslenku to jeste v tomhle zivote zkusit.. Mam VOS cestovniho ruchu, ktera je mi se dvema malymi detmi na malem meste uplne k h..nu :roll: Jeste, jestli tohle odvetvi nejaka korona krize uplne rozdrti, skončím po rodicaku leda ve fabrice.. Ale ani za normálních okolnosti uz bych to delat nechtela. Par let v oboru stacilo.. Moje otazka do diskuze zni - Da se zvladnout bakalářské, dalkove studium na pedaku se dvema malymi detmi? Aktualne maji pul roku a čtyři roky.. Starsi chodi do skolky, mladsi by slo brzo taky. Oporu v rodine nejspis moc mit nebudu.. Manzel je workoholik, co se casto chodi domu akorat vyspat.. Babicky nekdy pohlidaji, ale spolehat se na castou pomoc s detmi nemůžu. A reknou mi na to, ze jsem prastena :roll: Je tady nekdo stejne prastenej? :mrgreen: A nevycitate si, ze se ucite na úkor casu straveneho s detmi?

Zkus to a bud to pujde skloubit a nebo nepujde. Nic horsiho se nestane. Ale urcite do toho jdi, at si pak nemusis rikat, zes to nezkusila. Bude to narocnejsi, ale podle me, pokud to stihnes na RD, tak to zvladnes. Pri praci taky, ale to aby sis uz planovala den na hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
19.12.20 22:00
@Kelsey píše:
Byla jsem stejne prastena ve 30r. a po trech detech. Mi nakopnul nastup do prace po detech. Pokud zvladas v noci min spat a pres den nornalne fungovat, tak to jde. Nastesti to takhle mam. Az vsichni usnou, tak si delam sve. Skolu mivam v patek a o vikendech. Ted je teda pravidelne on-line.
Coz mi vyhovuje i nevyhovuje.
Od manzela jsem mela vzdy podporu. Pristi rok koncim a planuji, ze zacnu dalsi petiletku, jestli udelam prijimacky. Manzel nema vubec problem. Je fakt, ze v tuhle chvili je nejmladsi prvnak. O to je to snazsi, kdyz jsou starsi.

Ty jo, dobry! Klobouk dolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6401
19.12.20 22:03
@Anonymní píše:

proč bys měla být praštěná? Víš jak mají na škole kam chceš rozvrženou výuku? Na tom dost záleží. Pak si taky zjisti, jak mají povinnou docházku. Na pedáku bych měla největší strach s praxí, která je nutná, takže bude potřeba aspoň na týden hlídání. Ale naštěstí v čase školek a taky tam nemusíš být celé vyučování. Takže ano, šla bych do toho. Já dělám při RD dvě školy a i bez podpory rodiny a hlídání to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
19.12.20 22:09

Minulý týden jsem odevzdala diplomku a chybí mi už jen poslední státnice. Když se zpětně ohlednu, bylo to někdy kurna náročný, často spíš boj sama se sebou, než samotny učivo. Když bych věděla, do čeho jdu, nevím jestli bych si to nerozmyslela, ale jsem ráda, že jsem to doklepala do konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.20 22:15

Delam 2 skoly dalkove, tedy obe jen VOS. VS mam, ale k nicemu a hlavne chci zcela zmenit zamereni. Jednu jsem zacala uz loni a druhou letos. Obe odborne. Distancni studium je totalni destrukce pro odborne vzdelavani. Neco strasneho:( Tu, kde jsem ve druhaku, jsem uz chtela ted i zabalit, nebyla jsem ve skole 9m…
Kazdopadne mam 2 deti. Starsi na domoskole, mladsi cerstve 3 roky, do skolky jen tak nepujde, jeste rok mam RD. Obe deti nejsou uplne standartni, o to je to vse narocnejsi. Muz me ale podporuje, co to jde, taky neni ale vsemocny vzhledem ke svym prac. povinnostem. jinou podporu nemam. nejhorsi je pokryt odbornou praxi, protoze to mas uz pomerne hodne hodin. A osobne je pro me problem i zkouskove, mladsi zle spi a hlavne usina hodne pozde, kradu ze sveho spanku, je to narocne. Plus uz chodim na castecny uvazek do prace. Online je nesmyslna silenost a u odbornych predmetu uplne k nicemu, je treba si veci ochytat, techniky se naucit, myslim, ze vyleze generace uplne mimoznich lidi a budou se vse ucit az za behu v praxi, coz muze prinaset docela dost vedlejsich problemu. Prijde mi, ze vzdelani se u nas zrejme scvrklo jen na problematiku 1.st. ZS…

Jinak pro me je problem i to, ze co jsem se naucila ve skole, tak nemuzu doma, doma nemam ten casovy fond, ktery jsem jinak travila ve skole, ledaze bych zalezla do sklepa… a nemam ho odkud vzit, nemam to jak nahradit, jen opet ukradenim ze spanku, coz uz je obcas na palici. Takze nad jednou mou skolou se mi vznasi otaznik, jak dal, jestli to vzdelani, ktere je zakonite dist. vyukou extremne neg poznamenano, ma vubec smysl…o papir mi nejde, chci se to opravdu naucit, umet to prakticky! Takze zalezi i na oboru, co si vyberes, pajdak si myslim tim distancnim silenstvim neni tak zle postizeny, to by mohlo ji i za techto podminek. Je to narocne, ale za to, ze to zkusis nic nedas si myslim, takze za me: Zkus to :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
329
19.12.20 22:52

Dodělávám Ing na MU, dítě mám jedno a půl, blíží se mi státnice a zatím vše šlo to až překvapivě v pohodě. Ale mám fakt hodné dítě a podporu hlavně od manžela. Nicméně za zkoušku nic nedáš, přinejhorším zjistíš, že to nepůjde a skončíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat