Vysoká škola zdravotní bez střední

Anonymní
24.3.20 09:10

Vysoká škola zdravotní bez stredni

Ahoj, poprosim anonym z osobnich duvodu. Mám v planu zacit studovat vysokou zdravotní školu obor všeobecní sestra, ale problém. Strední skolu jsem studovala hotelovou akademii, tam jsem i maturovala, tedy uplne mimo obor. Volala jsem na studijni dane univerzity a rekli mi, že pokud udelam prijímačky, tak prijmou a bude jedno jaká byla strední. Ale nekteri lide si tukaji na čelo jestli jsem normálni, že pak na praxi v nemocnici zaplacu, lebo tam se predpokladá, že mám strední zdravotni a vim brat krev a pichat injekce a nevim co všechno, že kdyz uvidi, že jsem uplne mimo obor, tak poletím pryc, že základy me tam jako nikdo ucit nebude, na studijnim mi na to odpoved nedali. Dulezite je jak (ne)udelam prijímačky. Co myslíte? Nerada bych pak byla hnana nejakou vrchni sestrou.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24108
24.3.20 09:17

Jako pokud bude vrchní sestra husa, tak tě bude buzerovat kvůli čemukoliv.
Já ti fandím. Je úplně jedno, jakou máš SŠ, pokud cítíš, že chceš pomáhat, tak hurá do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
24.3.20 09:22

Mám spolužačku, která s námi dělala gympl, pak teprve na VŠ studovala tento obor, dnes je magistra a normálně pracuje jako zdravotní sestra na dětském v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
24.3.20 09:27

Já takhle studovala. Mám management cestovního ruchu a VOŠ zdravku. Nikdo s tim problém neměl a nikdo mě netopil, ani holky ze zdravky neumely brát krev a spousta jich to neumí dodnes a to už to jsou sestry s praxi.. Klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29578
24.3.20 09:28

@Nuníček gympl ji připraví, je všeobecně zaměřen a počítá se s jakoukoliv VŠ, absolventi gymplu mají hluboké teoretické znalosti, kdežto absolventi hotelovky těžko.

Můj názor je ten, že pokud se zvládne připravit na přijímačky a dostane se, vsichni by se k ní měli chovat jako k absolventovi zdravotnické skoly, tzn. žádné úlevy ve škole ani na praxi. Vzdy pri vysetrenich svých a svých dětí podepisuji povolení účasti mediku, ale nerada bych, aby mě to z pozice pacienta nějak ohrozilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 09:33
@Anonymní píše:
Ahoj, poprosim anonym z osobnich duvodu. Mám v planu zacit studovat vysokou zdravotní školu obor všeobecní sestra, ale problém. Strední skolu jsem studovala hotelovou akademii, tam jsem i maturovala, tedy uplne mimo obor. Volala jsem na studijni dane univerzity a rekli mi, že pokud udelam prijímačky, tak prijmou a bude jedno jaká byla strední. Ale nekteri lide si tukaji na čelo jestli jsem normálni, že pak na praxi v nemocnici zaplacu, lebo tam se predpokladá, že mám strední zdravotni a vim brat krev a pichat injekce a nevim co všechno, že kdyz uvidi, že jsem uplne mimo obor, tak poletím pryc, že základy me tam jako nikdo ucit nebude, na studijnim mi na to odpoved nedali. Dulezite je jak (ne)udelam prijímačky. Co myslíte? Nerada bych pak byla hnana nejakou vrchni sestrou.

Sestra je zdravotní sestra, dělala VOŠ po úplně jiném oboru. Dalo jí to hodně zabrat, protože tam mají na rozdíl od VŠ hodně praxe. Musela si najít při škole práci ve zdravotnictví, aby se do toho dostala Pokud uděláš přijímačky, tak tě vezmou. Musíš ale počítat s tím, že ta praxe ti bude chybět a bude to hodně náročné. Dnes je zdravotních sester málo a nemají čas někoho zaučovat, něco někomu ukazovat. Na VŠ chodí hodně lidí se střední zdravotní a ti budou někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13061
24.3.20 09:56

Začni se učit na přijámačky…

Jasně že to pro tebe bude těžší, než kdyby ses oboru už čtyři roky věnovala.

No a co? Tak to holt dá víc práce - to neznamená, že to nezvládneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 10:20
@Anonymní píše:
Sestra je zdravotní sestra, dělala VOŠ po úplně jiném oboru. Dalo jí to hodně zabrat, protože tam mají na rozdíl od VŠ hodně praxe. Musela si najít při škole práci ve zdravotnictví, aby se do toho dostala Pokud uděláš přijímačky, tak tě vezmou. Musíš ale počítat s tím, že ta praxe ti bude chybět a bude to hodně náročné. Dnes je zdravotních sester málo a nemají čas někoho zaučovat, něco někomu ukazovat. Na VŠ chodí hodně lidí se střední zdravotní a ti budou někde jinde.

No práve, holky ze zdravky strední budou mit určite výhodu.

• Nahlásit
  • Citovat
85
24.3.20 14:17

Mám VŠ zdravotnickou, aniž bych měla střední zdravotní školu. Neber to jako výraznou komplikaci. U nás se ptali kdo má jakou střední. Není to nic, co bys nedohnala, nebo co by ti výrazně komplikovalo studium tak, aby tě vyhodili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 08:27

Holky se střední zdravotnickou budou mít výhodu, no a? U nás na VŠ šlo dost holek z gymplu. Ohledy na ně teda nikdo nebral, takže brát krev a pár dalších věcí jsme je učily my, kdo jsme zdrávku měli, ve volném čase mimo školu. Na praxi jsme chodili ve dvou a do začátku jsme jim poradili nebo pomohli. Učivo dohnaly. Nějaký větší problém nebyl u nikoho. A žádnou práci ve zdravotnictví z nich nikdo bokem při škole neměl. Tam je tolik učení a praxe i o prázdninách, že na to není čas. Na VOŠce to mají asi jinak. Takže fakt v klidu, během chvíle do toho přijdeš, když se budeš snazit. ;) Mimochodem mě tu pobavil komentář, že holky ze zdrávky neuměly brát krev a neumí doteď. Moc nevěřím tomu, že by je to ani na SŠ ani VŠ neučili a ani se k tomu na praxi nedostaly. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama