Vysoká vlhkost vzduchu, pořídit si čističku?

69
18.5.20 08:44

Vysoka vlhkost vzduchu cisticka ano ci ne

Ahoj mame v nasem byte vysokou vlhkost vzduchu a s tim bohuzel spojene i caste plesniveni zdi od podlahy.Mame dve male deti a psa alergici nejsme.Vim ze cisticka vzduchu na plisen neni, ale aspon neco..Ma nekdo zkusenost jestli investovat nebo je to k nicemu? nechtela jsem zadnou drahou za 20tis nasla jsem od Rowenty asi za 5tis ale aby to nebyli vyhozene penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6217
18.5.20 08:49

Nebude lepší pořídit si odvlhčovač? Myslím, že jsou i kombinace s čističkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
18.5.20 08:51

Máme dům a také vysokou vlhkost. Více se mi osvědčilo pravidelně krátce větrat než čistička vzduchu. Tu jsem měla půjčenou a musela by mi jet opravdu celý den. Jelikož vlhkost se vrací rychle zpět. Samozřejmě co nejvíce snížit vlhkost běžným fungováním (sušit prádlo v sušičce, při vaření větrat nebo odsavat atp.). Na plíseň je ideální plisnova houba, která se jimi živí než přípravky jako Savo atp. Najdi si na netu chytrou houbu na plíseň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
18.5.20 08:53

Odvlhcovace tu mam takove ty na ty tablety a je to k nicemu. Myslela jsem kdyz je ta plisen ve vzduchu, aby jsme to nedejchali, ze by byl vzduch cistčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
18.5.20 08:56
@Lalav píše:
Odvlhcovace tu mam takove ty na ty tablety a je to k nicemu. Myslela jsem kdyz je ta plisen ve vzduchu, aby jsme to nedejchali, ze by byl vzduch cistčí.

Já jsem samozřejmě myslela odvlhčovač do zásuvky. Ne pohhlcovač na tabletky nebo sáčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
18.5.20 08:57

Jinak vetram casto.Ale bojim aby si deti prave kuli ty plisni nevypestovali nejake ty alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16880
18.5.20 08:58

Kupte odvlhcovac, na co cisticku kdyz mate plisen a potřebuješ pořešit nejdiv tu? Kup si odvlhcovac do elektriky, ten taky stoji kolem 5 tisic, ty tablety sou na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
18.5.20 09:00
@Lalav píše:
Jinak vetram casto.Ale bojim aby si deti prave kuli ty plisni nevypestovali nejake ty alergie.

Zkus tu chytrou houbu. Odvlhcovac ti stejně plíseň nezlikviduje ani ji neodsaje. Samozřejmě žít v plísni může mít následky. Jinak vlhkost jako taková nemusí být ani důvodem tvorby plísně, ale může to být nedostatečná izolace stěn, kdy se plíseň vytváří díky rozdílným teplotám uvnitř a venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4527
18.5.20 09:14

Chytrá houba sama o sobě je k ničemu, nejdřív musíš vyřešit primární příčinu vysoké vlhkosti. U nás pomohlo zateplení baráku, plus podrezani zakladu baráku, plus vybudování oken v Co krytu pod bytem. S velkou vlhkosti a plísní jsme bojovali 5 let. Každý rok natirali stěny houbou, a každý rok v zimě to bylo děsný, pak jsme pořídili odvlcovac do zásuvky a to bys nevěřila kolik vody za den se tam objevilo, vylili jsme denně několik litrů. Trochu to pomohlo, měli jsme vzdy zapnuté od října do dubna nonstop v kombinaci s castym větráním, otvírat okna a zapínat odsavac par pri vaření. Teď už konečně máme klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13986
18.5.20 09:48

@Lalav Spíš než čističku a odvlhčovač aj.bych začala řešit příčinu problémů. Hodně větrat. Zkontrolujte izolaci, pozvi si někoho, kdo pozná, kde je problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50396
18.5.20 10:16

Nejdřív vyřeš vlhkost, pak můžeš odstraňovat plíseň a čistit vzduch. V opačném pořadí to moc nefunguje. Když už, tak můžeš koupit odvlhčovač kombinovaný s čističkou, ale samotná čistička ti plíseň neodstraní. A odstraňovat plíseň, když je tam furt vysoká vlhkost, je taky boj s větrnými mlýny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
18.5.20 10:18

Jsme v bytovce a pod nami jsou nepouzivane vlhke sklepy. Zadne stavebni upravy delat nebudem -zaciname stavet dum. Chtela jsem prave jen prozatimni reseni prave kuli detem aby to nedychali a nemeli treba kuli tomu zdravotni potize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13311
18.5.20 10:38

Primárně potřebuje vyřešit tu vlhkost a odstarnit plíseň. Čistička vzduchu trošku snízí množství mykotoxinů ve vzduchu, ale neyřeší to. Něco jako ibuprofen na zlomenou nohu.

Alergie u té plísně jsou to nejmenší co ti hrozí.

Potřebuješ odstranit zdroj vlkhosti, obouchat omítky, ošetřit to proti plísni a vyhodit zasažený nábytek a případně textilie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13311
18.5.20 10:40
@Lalav píše:
Jsme v bytovce a pod nami jsou nepouzivane vlhke sklepy. Zadne stavebni upravy delat nebudem -zaciname stavet dum. Chtela jsem prave jen prozatimni reseni prave kuli detem aby to nedychali a nemeli treba kuli tomu zdravotni potize.

Ano pokud budeš zůstávat v plesnivém prostředí, tak velmi pravděpodobně budete mít zdravotní problémy a to klidně vvčetně dost závažných. čistička to nevyřeší. Nechat to být dokud kdoví kdy v budoucnu nedostavíte dům je nešťastné rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50396
18.5.20 10:42

Pokud už se budete brzy stěhovat, kup pořádný odvlhčovač do zásuvky a na ty zdi chytrou houbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama