Vysoké HCG po revizi, může to být MOLA?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 15.12.16 18:23
Vysoké HCG po revizi, může to být MOLA?

Dobrý den,
bylo mi zjištěno ZT v 9 tt, embryo odpovídalo velikostí 7tt(srdeční akce byla táden předtím přítomna). V 10 tt jsem podstoupila revizi, která se jim ale vůbec nepovedla, :cert: takže jsem o den později šla znovu na revizi. 4 dny po revizi se mi začal zřejmě rozjíždět zánět dělohy, takže nasazeny antibiotika. Na UZ prý zbytky neviděli, jen děloha byla malinko zvětšená.
Brali mi včera krev na HCG (5 den po revizi) a výsledek je 2600 jednotek!!! 8o No nebyli z toho úplně nadšení, je to celkem vysoké a musí se sledovat, jak bude klesat. Dnes jsem byla znovu na krvi, tak se modlím, aby HCG klesalo dostatečně.
Mám hrozný strach, aby to nebyla MOLA.
Máte s tím některá zkušenosti? :nevim:
Moc prosím o jakoukoliv radu.

Reakce:

alisekR
Kelišová 5169 příspěvků 15.12.16 18:29

Neumím poradit, ale držím palce a chápu obavu. :hug: :hug: Za můj laický názor, když je srdeční akce, tak to asi nemůže být mola, ne?? Nebo ti něco takového řekli?? Třeba to tu osvětlí někdo, kdo ji měl.

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 15.12.16 18:53

Děkuji za palce :hug: Právěže částečná mola může vzniknout i když je embryo se srdeční akcí :( Do zítřka budu mít nervy na dranc, a taky do histolky, která bude asi až po Novém roce.

Pam12
Echt Kelišová 8441 příspěvků 15.12.16 18:59
@LenaMarry píše:
Dobrý den,
bylo mi zjištěno ZT v 9 tt, embryo odpovídalo velikostí 7tt(srdeční akce byla táden předtím přítomna). V 10 tt jsem podstoupila revizi, která se jim ale vůbec nepovedla, :cert: takže jsem o den později šla znovu na revizi. 4 dny po revizi se mi začal zřejmě rozjíždět zánět dělohy, takže nasazeny antibiotika. Na UZ prý zbytky neviděli, jen děloha byla malinko zvětšená.
Brali mi včera krev na HCG (5 den po revizi) a výsledek je 2600 jednotek!!! 8o No nebyli z toho úplně nadšení, je to celkem vysoké a musí se sledovat, jak bude klesat. Dnes jsem byla znovu na krvi, tak se modlím, aby HCG klesalo dostatečně.
Mám hrozný strach, aby to nebyla MOLA.
Máte s tím některá zkušenosti? :nevim:
Moc prosím o jakoukoliv radu.

Já měla 5. den po revizi 13 000 a bylo to v pohodě ;)

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 15.12.16 19:23

Já už si teda nepamatuji kolik jsem měla jednotek po revizi. Častečnou molu jsem měla a HCG po měsíci bylo na 0.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 20:35

Ahoj holky,
omlouvám se za anonym. Docela jsem se vyděsila. Na základě této diskuze jsem se koukla, co to vlastně ta MOLA je a není mi z toho nejlíp. Podstoupila jsem UPT v 8tt před týdnem (nechci řešit důvody, bylo jich dost, otěhotněla jsem přes tělísko). A protože jsem nekrvácela a mé tělo se stále chovalo jako těhotné (zvracení, nevolnosti, nekrvácela jsem), šla jsem do nemocnice, kde mi v děloze zjistili koagulum, které nechce odejít. Ale nejhorší je hodnota hcg, která je dnes přes 28 000. Vůbec neklesá. Dnes mě doktor objednal na revizi 19.12., neříkal nic o MOLA nebo tak, ale říkám si, že mě třeba jen nechtěl děsit. Že to je prý nejspíš pozůstatek placentární tkáně a není na co čekat, že to samo neodejde a údajně je to hcg vysoké právě kvůli tomu. Ale teď fakt nevím a jsem z toho úplně mimo…
Co myslíte?

Pam12
Echt Kelišová 8441 příspěvků 15.12.16 20:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
omlouvám se za anonym. Docela jsem se vyděsila. Na základě této diskuze jsem se koukla, co to vlastně ta MOLA je a není mi z toho nejlíp. Podstoupila jsem UPT v 8tt před týdnem (nechci řešit důvody, bylo jich dost, otěhotněla jsem přes tělísko). A protože jsem nekrvácela a mé tělo se stále chovalo jako těhotné (zvracení, nevolnosti, nekrvácela jsem), šla jsem do nemocnice, kde mi v děloze zjistili koagulum, které nechce odejít. Ale nejhorší je hodnota hcg, která je dnes přes 28 000. Vůbec neklesá. Dnes mě doktor objednal na revizi 19.12., neříkal nic o MOLA nebo tak, ale říkám si, že mě třeba jen nechtěl děsit. Že to je prý nejspíš pozůstatek placentární tkáně a není na co čekat, že to samo neodejde a údajně je to hcg vysoké právě kvůli tomu. Ale teď fakt nevím a jsem z toho úplně mimo…
Co myslíte?

Mě se tohle stalo teď po porodu, proste neodeslo všechno a do měsíce jsem skončila na revizi. U mě se čekalo jestli to to tělo nevyloučí a už jsem měla náběh na zanet

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 20:58

@Pam12
Moc ti děkuji za odpověď. A to hcg jsi měla taky takhle vysoké kvůli těm zbytkům? Já jsem původně chtěla čekat taky, ale jelikož se mi díky tomu hcg ani nespustí menstruace, není na co.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >