Vysoké nájmy za byt v Praze?

448
23.11.20 20:14

Vysoké nájmy za byt v Praze?

Ahoj,

Docela jsem se zarazila u jednoho článku na Novinkách o dokumentu o bydlení mladých.
https://www.novinky.cz/…ych-40343050

Teď mi vůbec nejde o aktuální bytovou situaci nebo jestli si na nějakou nemovitost může průměrný člověk dovolit.
Ale o větu: „Nebo mají platit 25 000 korun měsíčně nájem?“

To jsou vážně v Praze tak drahé nájmy? U nás v Brně by za takovou cifru byl už fakt velký a řekla bych i luxusnější byt. Jde o stejnou situaci (lepší a velký byt)? Nebo obecně nájmy i za např 1+1 dosahují takovýchto částek? 8o

Příspěvek upraven 23.11.20 v 20:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
356
23.11.20 20:16

V Praze je to masakr!! Menší 2kk na okraji Prahy v novostavbě - 18 litrů jen to luskne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
23.11.20 20:18

Záleží jak kde a jak pěkný je to byt.
Ale ano průměr pro standardně vybavený byt 2+1, 2+kk je 25.000.-
Můžete bydlet např. v Řeporyjích nebo někde na okraji, tam je 2+1, 2+Kk, třeba za 17.000.-a 12.000.- až 15.000 za horší 1+1, 1+kk.
Taky záleží, jak daleko je to od metra, jestli je tam nějaká občanská vybavenost a jak daleko je to od centra.

Příspěvek upraven 23.11.20 v 20:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 20:20

Aktualne uz dva mesice bydleni v Praze shanim, takze prehled mam docela dobry - kdybychom meli volnych 25k na 2-3pokojovy byt, tak si muzeme docela vybirat. Ale prijde nam skoda davat do ciziho takove penize, takze shanime neco do 18k a aby to slusne vypadalo, melo to kolem 60m2 a sklepni koji, nebylo to zarizene (mame svoje veci) a bylo to v prijatelne vzdalenosti do centra, je teda dost narocne. Obzvlast v kombinaci se dvema psy, byt hodnymi (majitele by se na byt mohli kdykoliv prijit podivat, o pronajaty byt se starame prakticky jako o vlastni). Mozna nakonec zustaneme bydlet, kde bydlime uz ctyri roky, i kdyz nam nevyhovuje lokalita. Za 2+1 platime 17 000.

Příspěvek upraven 23.11.20 v 20:23

• Citovat
  • Nahlásit
6152
23.11.20 20:20

Znami za 3+1 nejakych 22 tis. V Praze. @Parninas jinak mrkni tady v Brne na garsonky, je to 12+- tis. Jen to hvizdne za jednu mistnost. Ale porad je to o dost levnejsi nez Praha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
23.11.20 20:24
@Cenarius píše:
Znami za 3+1 nejakych 22 tis. V Praze. @Parninas jinak mrkni tady v Brne na garsonky, je to 12+- tis. Jen to hvizdne za jednu mistnost. Ale porad je to o dost levnejsi nez Praha.

Tak já to hlavně brala v kontextu toho článku/dokumentu. Většina mladých lidí bydlí právě v těch garsonkách, kde se právě u nás vejde do těch +-12 tisíc (a to klidně v centru města), v Praze o pár tisíc víc. Tak mě zajímalo k jakému typu bytu se vztahuje těch 25k. Což už mi fakt připadne jako slušná raketa, na to jsem asi moc lakomá. Ještě že bydlím kde bydlím. :mrgreen: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12675
23.11.20 20:30
@Parninas píše:
Tak já to hlavně brala v kontextu toho článku/dokumentu. Většina mladých lidí bydlí právě v těch garsonkách, kde se právě u nás vejde do těch +-12 tisíc (a to klidně v centru města), v Praze o pár tisíc víc. Tak mě zajímalo k jakému typu bytu se vztahuje těch 25k. Což už mi fakt připadne jako slušná raketa, na to jsem asi moc lakomá. Ještě že bydlím kde bydlím. :mrgreen: :pankac:

2kk novostavba s poplatky klidne tech 25k. Je to jako se vsim da se sehnat za 17k, treba v panelaku, nebo novostavbe na okraji mesta a nebo taky za 50k. Vetsina lidi to resi tim, zd jsou proste 2 a to tech 20-25.000 utahnete v pohode a nebo ziji ve spolubydleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
23.11.20 20:33

Nesouhlasím

Já se teď budu stěhovat na Nové Město 2kk za 12.900
Ano je to kvůli Covidu
Ale ceny 25.000 jsou fakt jen pro Ty kdo neumí hledat :nevim: protože do 20.000 si najdeš krásné bydlení i v Praze kdekoli kdykoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51635
23.11.20 20:34

Znama plati nekde v centu Prahy ve spolubydleni 12 tis., to je castka za jeden pokoj a spolecnou kuchyn, koupelnu. Ona je zvykla a chce tak zit. Jsou tam tri. Je spokojena. Nesnasi zavazky, takze ji tak zivot vyhovuje.
Za sebe rikam, ze je to nepredstavitelne. Co ona da za pokoj. To je nase splatka za novy 6+kk barak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2279
23.11.20 20:44

Koukám na sreality a ceny pronájmu v Praze a Brně se zase tak moc neliší. Záleží na tom, jaký chceš byt a kde. Panelákové byty na Vinohradech nebo v Bohunicích jsou za „slušné“ ceny, ale bydlet bych tam nechtěla. zrekonstruované byty v dobré lokalitě jako třeba Masarykova čtvrť, centrum, Černá Pole apod. se taky pohybují 20k+ holý nájem.
V Praze v okrajových čtvrtích se dá pronájem sehnat taky pod 10k :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58898
23.11.20 20:47
@Parninas píše:
Ahoj,

Docela jsem se zarazila u jednoho článku na Novinkách o dokumentu o bydlení mladých.
https://www.novinky.cz/…ych-40343050

Teď mi vůbec nejde o aktuální bytovou situaci nebo jestli si na nějakou nemovitost může průměrný člověk dovolit.
Ale o větu: „Nebo mají platit 25 000 korun měsíčně nájem?“

To jsou vážně v Praze tak drahé nájmy? U nás v Brně by za takovou cifru byl už fakt velký a řekla bych i luxusnější byt. Jde o stejnou situaci (lepší a velký byt)? Nebo obecně nájmy i za např 1+1 dosahují takovýchto částek? 8o

Příspěvek upraven 23.11.20 v 20:18

mam garsonku cca 12…a když jsem se zajímala tady v dome o 2kk. chtěli za to 23.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12675
23.11.20 20:47
@sarah1618 píše:
NesouhlasímJá se teď budu stěhovat na Nové Město 2kk za 12.900
Ano je to kvůli Covidu
Ale ceny 25.000 jsou fakt jen pro Ty kdo neumí hledat :nevim: protože do 20.000 si najdeš krásné bydlení i v Praze kdekoli kdykoli.

Ano bez zvirat, bez deti, s hromadou kompromisu. Ale tak jako asi se sehnat da. Kdyby umeli vsichni hledat, tak nebydlis za 13k. To je holy najem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
23.11.20 20:59

@Šarlota4 ano nájem se vším všudy. Ale jak říkám, je to kvůli Covidu. A ano je to bez zvířat a momentálně bez dětí. Teď bydlím na Vinohradech a garsonka v historické zástavbě za 9.000 se vším (ale třeba tady zvíře mít můžu, ale nemám).

Ale i před covidem ta cena určitě nebyla tak brutální jako 25.000 to určitě ne..

Zvířata podle mě do bytu nepatří. Zvlášť ne do podnájmů. Také jsem chtěla mít zlatého retrívra takže touhu po zvířeti chápu.
A když má člověk děti tak si myslím ze je lepší už mít něco vlastního než platit 25k za 3+1..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 20:59

Hihi, dnes jsem zjistila, ze soused pronajima byt 3kk se zahradou (3 roky stary „panelak“ na kraji Prahy) za 35tis mesicne :lol: ale zalezi na mnoha okolnostech, dostupnosti do centra, stavu bytu, stari baraku. My pronajimame byt 1kk (asi 1/3 podlahove plochy oproti zminenemu) v podobne lokalite za 12tis plus smesne poplatky :nevim: anonym kvuli majetkovym informacim

• Citovat
  • Nahlásit
14750
23.11.20 21:01

@sarah1618 To bude spis kratkodoby pronajem, ne? Na jak dlouho mas smlouvu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat