Vysoké skoly a testování na Covid

Anonymní
17.2.21 19:04

Vysoké skoly a testování na Covid

Ahoj, chtěla bych znát názor a pohled na následující situaci. Jsem na MD a dálkově studuji DPS a poslední semestr na VŠ. Přes Covid máme výuku on-line, která je stejně kvalitní, ne-li kvalitnější než ve škole. Od března by se postupně měly školy otevírat s podmínkou testu. S testy nemám problém, ale z čeho mám strach je to, že se nakazim cestou do školy. Jedu do školy poměrně dlouho a několikrát musím přestupovat a měnit prostředky MHD. Celou Covid dobu se snažím dodržovat zdravý rozum, abysme se celá rodina nenakazila. Kvůli nemoci patříme mezi rizikové. Jak byste situaci, kdy budu muset do školy na přednášky vysersili? Prosím o slušnou diskusi, věty typu sed doma apod. raději nepište. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.2.21 19:11

Dojizdim MHD kazdy den - metro, tramvaj a bus. Nosim jen latkovou rousku a nic jsem nechytla. Myslim, ze to v MHD neni tak nebezpecne, jak si spousta lidi mysli…
Covid jsem nakonec chytla, kdyz jsem 10 minut mluvila s rodici bez rousky…
MHD mi jako velke riziko neprijde, to uz spis treba menza…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 19:13
@Anonymní píše:
Dojizdim MHD kazdy den - metro, tramvaj a bus. Nosim jen latkovou rousku a nic jsem nechytla. Myslim, ze to v MHD neni tak nebezpecne, jak si spousta lidi mysli…
Covid jsem nakonec chytla, kdyz jsem 10 minut mluvila s rodici bez rousky…
MHD mi jako velke riziko neprijde, to uz spis treba menza…

Máme výuku vždy celý den od 8 do 19. To abych si vzala několik respirátorů. Nevím, zrovnae jsem někde četla, ze v MHD je velká pravděpodobnost to chytit.

• Citovat
  • Nahlásit
8331
17.2.21 19:20
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych znát názor a pohled na následující situaci. Jsem na MD a dálkově studuji DPS a poslední semestr na VŠ. Přes Covid máme výuku on-line, která je stejně kvalitní, ne-li kvalitnější než ve škole. Od března by se postupně měly školy otevírat s podmínkou testu. S testy nemám problém, ale z čeho mám strach je to, že se nakazim cestou do školy. Jedu do školy poměrně dlouho a několikrát musím přestupovat a měnit prostředky MHD. Celou Covid dobu se snažím dodržovat zdravý rozum, abysme se celá rodina nenakazila. Kvůli nemoci patříme mezi rizikové. Jak byste situaci, kdy budu muset do školy na přednášky vysersili? Prosím o slušnou diskusi, věty typu sed doma apod. raději nepište. Děkuji

Ty si myslíš, že se VŠ otevřou?
Státnice budeme mít s osobní účastí, ale zbytek zkouškoveho se počítá online

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2159
17.2.21 19:23

Podle me je teď celkově hodně nízká pravdepodobnost něco někde chytit, už se neděje, ze by bylo plný MHD nachcipanejch kaslajicich a smrkajicich lidi jako před covidem. Což je fajn. Samozřejmě je tam větší pravdepodobnost než když MHD nejedes, alepokud si vezmes respirator, tak je samce opravdu mizivá si myslim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 19:23
@bublinek píše:
Ty si myslíš, že se VŠ otevřou?
Státnice budeme mít s osobní účastí, ale zbytek zkouškoveho se počítá online

Po pravdě nevím co vše plánují. Prý někde byla nějaká incoativa za otevření VŠ, že jsou studenti deprimovani. :nevim: Ja osobně jsem s on-line výukou na VŠ nadmíru spokojená. To samé testování. Řekla bych, že testy jsou daleko náročnější než offline i ve výuce se po nás chce velká aktivita, která by se ve škole nepožadovala. U státnic je mi jasné, že budou ve škole. Ale to je jedna cesta do školy a druhá zpět. A to mě může přivést/odvést manžel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 19:24
@Semtex píše:
Podle me je teď celkově hodně nízká pravdepodobnost něco někde chytit, už se neděje, ze by bylo plný MHD nachcipanejch kaslajicich a smrkajicich lidi jako před covidem. Což je fajn. Samozřejmě je tam větší pravdepodobnost než když MHD nejedes, alepokud si vezmes respirator, tak je samce opravdu mizivá si myslim :nevim:

Minulý týden jsem jela busem a nestačila jsem se divit. Bus narvany k prasknutí. Lidé kychajici, smrkajici. A to nebyla špička provozu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 19:30

Jsme technická/zdravotnická VŠ, tedy něco máme prezenční, laborky atd. I tak určitě do konce semestru prezenční výuka seminářů ani přednášek nebude, protože se to v pohode da nahradit online a není v silách školy tolik studentů otestovat a zachovat provoz. Navic koleje, menzy… Takze bych se nebala, ze budeš muset jezdit, zvlast jestli jsi treba humanitní obor

• Citovat
  • Nahlásit
8331
17.2.21 19:30
@Anonymní píše:
Po pravdě nevím co vše plánují. Prý někde byla nějaká incoativa za otevření VŠ, že jsou studenti deprimovani. :nevim: Ja osobně jsem s on-line výukou na VŠ nadmíru spokojená. To samé testování. Řekla bych, že testy jsou daleko náročnější než offline i ve výuce se po nás chce velká aktivita, která by se ve škole nepožadovala. U státnic je mi jasné, že budou ve škole. Ale to je jedna cesta do školy a druhá zpět. A to mě může přivést/odvést manžel.

Takových iniciativ a petic tu bylo a co z toho? Sám Plaga říkal, že VŠ až nakonec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
17.2.21 19:37

Řešila bych, až situace nastane. U nás na VŠ začal semestr tento týden a bylo nám naznačeno, že se distanc pojede celý semestr…a já v to doufám, mně osobně se studuje mnoooohem snáze. Takže opravdu, počkala bych až opravdu VŠ otevřou (mluví se o tom, že nejdříve 9. třídy, maturanti, jestli do toho počítají i končící ročníky vš nevím)…a pak bych řešila zbytek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
17.2.21 19:53
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych znát názor a pohled na následující situaci. Jsem na MD a dálkově studuji DPS a poslední semestr na VŠ. Přes Covid máme výuku on-line, která je stejně kvalitní, ne-li kvalitnější než ve škole. Od března by se postupně měly školy otevírat s podmínkou testu. S testy nemám problém, ale z čeho mám strach je to, že se nakazim cestou do školy. Jedu do školy poměrně dlouho a několikrát musím přestupovat a měnit prostředky MHD. Celou Covid dobu se snažím dodržovat zdravý rozum, abysme se celá rodina nenakazila. Kvůli nemoci patříme mezi rizikové. Jak byste situaci, kdy budu muset do školy na přednášky vysersili? Prosím o slušnou diskusi, věty typu sed doma apod. raději nepište. Děkuji

Pochybuju, že DPS otevřou. Při vší úctě k tomu oboru, tak jsou důležitější věci. Takže bych to řešila až to nastane, ale určitě nebudeš jediná, kdo má rodinu, rizikové skupiny. Ale spíš bych viděla vše dálkově a max státnice prezenčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 19:56
@Anonymní píše:
Máme výuku vždy celý den od 8 do 19. To abych si vzala několik respirátorů. Nevím, zrovnae jsem někde četla, ze v MHD je velká pravděpodobnost to chytit.

Ja treba jezdim ve spicce a na hlavni trase (florenc-kacerov) a malokdy je metro plne jako pred covidem, vetsinou sedim na trojsedacce sama…
a ty jsi nejak rizikova skupina, ze mas takovy strach?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 20:04
@Májovka1234 píše: Řešila bych, až situace nastane. U nás na VŠ začal semestr tento týden a bylo nám naznačeno, že se distanc pojede celý semestr…a já v to doufám, mně osobně se studuje mnoooohem snáze. Takže opravdu, počkala bych až opravdu VŠ otevřou (mluví se o tom, že nejdříve 9. třídy, maturanti, jestli do toho počítají i končící ročníky vš nevím)…a pak bych řešila zbytek :)

No jasně, zkusila bych se případně domluvit ve škole. Všichni spolužáci jsme se shodli, že on-line je pro nás lepší. Vůbec nechápu, kdo nějaké petice za offline výuku na VŠ vede.

• Citovat
  • Nahlásit
53794
17.2.21 20:06

A nemas spoluzaky, ze se domluvite na spolujizdu?
Jezdim dal, ale mam spoluzaky, kteri maji stejnou cestu, tak se v beznem rezimu sabnem o cestovne a jedeme spolu autem. Od zari chci jezdit opacnym smerem. Pokud nenajdu opet na spolujizdu, tak budu jezdit vlakem a MHD. Nejak se nebojim.
Sebe chranit budu dal, jak jsem si zvykla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 20:06
@Anonymní píše:
Ja treba jezdim ve spicce a na hlavni trase (florenc-kacerov) a malokdy je metro plne jako pred covidem, vetsinou sedim na trojsedacce sama…
a ty jsi nejak rizikova skupina, ze mas takovy strach?

Jela jsem minulý týden busem z Kačerova na Lhotku ve 13 hodin a bus narvany k prasknutí. Na zastávkách plno. Ano jsme riziková skupina, psala jsem v úvodním příspěvku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat