Vysoké zálohy za plyn

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2129
6.11.21 18:07

Vysoké zálohy za plyn

Minulý týden nám došel dopis od našeho dodavatele plynu, že nám zvedá měsíční zálohy z 2500,– na 8000,– a já se vás chci zeptat jak se proti tomu bránit? Řeši tu někdo stejný problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2182
6.11.21 18:15

To jste spadli k té poslední instanci, ne? Jestli jo, tak honem někam přihlásit se jako normální zákazník.
A jestli ne, tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16745
6.11.21 18:18

Co máš za dodavatele? Mně zvýšili zálohy minulý rok o 8 stovek a když jsem je chtěla opět snížit, pač jsem doplácela opravdu málo, tak nebyl problém…napsala jsem jim mail a příští měsíc byla záloha už zase normální. A nebo, jak někdo píše, přejít jinam…tohle bych neplatila ani náhodou…to se zbláznili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10828
6.11.21 18:19

@PeBa12 jakože přímo váš dodavatel takto zdražil? No to asi zkusit najít jiného levnějšího :nevim: akorát pokud jste měli nějakou hodně nízkou roky fixovanou cenu, tak ten nárůst v násobcích ceny může klidně být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
6.11.21 18:20

Neni to ten Armex?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
6.11.21 18:23

A napsali důvod? Jakoze máte tak velkou spotřebu, tak to zvýšili, aby jste pak nedoplaceli desítky tisíc, nebo až tolik zdražili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
6.11.21 18:25
@tini píše:
Neni to ten Armex?

Nee je to Generali Energy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
6.11.21 18:27
@Kriss Tina píše:
A napsali důvod? Jakoze máte tak velkou spotřebu, tak to zvýšili, aby jste pak nedoplaceli desítky tisíc, nebo až tolik zdražili?

Prý s ohledem na rostoucí ceny energii. Spotřebu větší nemáme. Každý rok nám vraceli cca 8 tisíc a to jsem byla na mateřské takže celé dny doma teď už jsem v práci takže ta spotřeba bude ještě menší protože se začíná topit až když dojdu z práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
6.11.21 18:28
@Cenarius píše:
@PeBa12 jakože přímo váš dodavatel takto zdražil? No to asi zkusit najít jiného levnějšího :nevim: akorát pokud jste měli nějakou hodně nízkou roky fixovanou cenu, tak ten nárůst v násobcích ceny může klidně být

Právě, že cena fixovana nebyla vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
6.11.21 18:29
@Kamkam píše:
To jste spadli k té poslední instanci, ne? Jestli jo, tak honem někam přihlásit se jako normální zákazník.
A jestli ne, tak nevím.

Já vůbec nevim. O krachu nikdo nic neříkal jen poslali dopis s těma silenyma zalohama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
6.11.21 18:30
@Sonarka píše:
Co máš za dodavatele? Mně zvýšili zálohy minulý rok o 8 stovek a když jsem je chtěla opět snížit, pač jsem doplácela opravdu málo, tak nebyl problém…napsala jsem jim mail a příští měsíc byla záloha už zase normální. A nebo, jak někdo píše, přejít jinam…tohle bych neplatila ani náhodou…to se zbláznili.

Nějaký Generali energy :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
6.11.21 18:31
@PeBa12 píše:
Prý s ohledem na rostoucí ceny energii. Spotřebu větší nemáme. Každý rok nám vraceli cca 8 tisíc a to jsem byla na mateřské takže celé dny doma teď už jsem v práci takže ta spotřeba bude ještě menší protože se začíná topit až když dojdu z práce

Tak jestli budou tak zdražovat, že radši nastavují trojnásobné zálohy, tak bych se poohledla jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18387
6.11.21 18:31
@PeBa12 píše:
Minulý týden nám došel dopis od našeho dodavatele plynu, že nám zvedá měsíční zálohy z 2500,– na 8000,– a já se vás chci zeptat jak se proti tomu bránit? Řeši tu někdo stejný problém?

Prijde na to, za kolik vas dodavatel plyn nakupuje a bude nakupovat, a za kolik vam ho bude prodavat.
Divala jsem se treba u MND, zakladni cenik se pro stavajici zakazniky v rijnu zvedl o stovku, ale pro nove zakazniky je cena 4× vyssi 8o 8o 8o
Uvidime, s cim prijdou po novem roce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16745
6.11.21 18:36
@PeBa12 píše:
Nějaký Generali energy :?

aha…to neznám…bude lepší nějaký větší a známější dodavatel…třeba Čez, Innogy…ale upřímně jsem to ještě nesledovala, jak to zvýší nám…máme Innogy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
6.11.21 18:43
@cecetka píše:
Prijde na to, za kolik vas dodavatel plyn nakupuje a bude nakupovat, a za kolik vam ho bude prodavat.
Divala jsem se treba u MND, zakladni cenik se pro stavajici zakazniky v rijnu zvedl o stovku, ale pro nove zakazniky je cena 4× vyssi 8o 8o 8o
Uvidime, s cim prijdou po novem roce :nevim:

Ale tak přece nemuzou chtít po lidech takové zálohy, vždyť kde na to má normální smrtelníky vzít? Musí být nějaká cesta jak platit nějakou normální sumu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat