Vysokoškolský obor s praxí na rodičovské nebo při jiné práci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Rue
30
26.1.22 15:29

Vysokoškolský obor s praxí na rodičovské nebo při jiné práci

Ahoj, je tu prosím někdo, kdo během rodičovské, nebo normálně při práci (ale v jiném oboru než nový obor studia) dokázal vystudovat vysokoškolský obor s praxí (nebo VOŠ)? Myslím např. ošetřovatelství, fyzioterapii, porodní asistenci atp. Tedy obory, které sice jdou někde studovat distančně, ale musíte odchodit hodně hodin praxí v nemocnicích atp. Ptám se proto, že už roky lituju, že jsem nešla takový obor studovat a mám pocit, že to prostě musím alespoň zkusit. Ale hrozně bych ocenila promluvit si s někým, kdo tohle zvládnul, nebo tím třeba právě prochází. Ať už během rodičovské a řeší péči o dítě nebo třeba při jiném zaměstnání, pak by mě zajímalo, jaké práce jsou s tímto kompatibilní…Ve svém oboru, kde teď pracuji, by nebylo možné brát si např. studijní volna nebo neplacenou dovolenou na praxe v semestru, protože to nijak nesouvisí se zdravotnictvím. Moc všem děkuju za jakoukoliv zkušenost. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15621
26.1.22 16:08

@Rue no tak kvůli praxi jsem do toho nešla a nepůjdu. W jo, občas lituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
26.1.22 19:06

Ahoj, např. Všeobecnou sestru a porodní asistentku nelze studovat distančně bez předchozího zdravotnického vzdělání, takže jen prezenčně a to se při práci a ani při rodičaku (pokud nemáš za sebe plný zástup ve formě babičky v důchodu) nedá zvládnout. U fyzioterapie nevím :palec:

Edit : mylné informace :kytka:

Příspěvek upraven 26.01.22 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15621
26.1.22 19:09

@Hedvikaaa vždyť to není pravda, jasně, že můžeš, i kombinované

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:20

Ano, VOŠ při rodičáku. No, co ti budu povídat, ten čas na praxe a na učení někde vzít musíš. Buď dělali spolužáci na směny, že si to nějak vykryli, ale jeli do školy třeba přímo z noční, takže nepředstavitelná únava. Nebo dělali v oboru nějakou podržtašku - sanitáře apod. a ukecali šéfa na studijní volno. Praxi třeba nemusíš splnit do poslední hodiny, ale určitě většinu jo, není to, že by sis přišla pro razítko a vyřešeno. :nevim: Takže na to většinou padla dovolená. Školní rok šel, brutální bylo zkouškové, to se prostě učíš po nocích a doufáš, že to vyjde. S dětmi je to podobné - musíš stále zajišťovat hlídání, sice neřešíš práci, ale s těmi dětmi se stejně nic nenaučíš, takže v noci. Přes školu hlídal většinou manžel, že si nadpracoval jindy - což samozřejmě nejde u všech prací a nepřej si vidět ty připomínky, co k tomu stále měl. :roll: Jako není to nemožné, výsledek za to určitě stojí, ale je to nekonečný sled organizování a nervů. :think: Jestli máš podporu rodiny, zkus to, budeš ráda za zkušenost. ;)

Příspěvek upraven 26.01.22 v 19:28

• Citovat
  • Nahlásit
1543
26.1.22 19:23
@g.sandova píše:
@Hedvikaaa vždyť to není pravda, jasně, že můžeš, i kombinované

Každý obor má jiné podmínky, někde fakt nechtějí brát dálkaře mimo obor. Nebo se to dálkově ani nedá. To chce najít si konkrétní fakultu a pročíst, případně se i zeptat na studijním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
26.1.22 19:26

Ta praxe je povinna od ministerstva skoro na všech VŠ. Já dělám na rodicaku ekonomku, praxe je tu podstatně méně než na zdravotních, ale mít ji musím a zatím to je dost problém, protože nemám hlídání. Ale ještě mám přes rok to řešit, takže ještě nepanikarim. Ale mám několik kamarádek, které to s podporou rodiny na rodicaku ve zdravotnictví daly. Prý to ale byla dost dřina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15621
26.1.22 19:53
@prejeta_zaba píše:
Každý obor má jiné podmínky, někde fakt nechtějí brát dálkaře mimo obor. Nebo se to dálkově ani nedá. To chce najít si konkrétní fakultu a pročíst, případně se i zeptat na studijním.

No ale dnes to většinou jde, i na VOŠ I na VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
26.1.22 20:29
@g.sandova píše:
No ale dnes to většinou jde, i na VOŠ I na VŠ.

Jo, máš pravdu. Odpověděla jsem bez prozkoumání všech fakult, které to nabízí.
Vlastně buď to škola zájemci bez zdrávky neumožní nebo umožní, ale dle ministerstva musí za dobu studia odchodit 2300h praxe. Což je při práci nebo rodičáku snad nemožný ne? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15621
26.1.22 20:30
@Hedvikaaa píše:
Jo, máš pravdu. Odpověděla jsem bez prozkoumání všech fakult, které to nabízí.
Vlastně buď to škola zájemci bez zdrávky neumožní nebo umožní, ale dle ministerstva musí za dobu studia odchodit 2300h praxe. Což je při práci nebo rodičáku snad nemožný ne? 8o

Hele, fnes je trend zpřístupnit obor všem.
Jo, já to vzdala kvůli praxi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
26.1.22 20:35
@g.sandova píše:
Hele, fnes je trend zpřístupnit obor všem.
Jo, já to vzdala kvůli praxi

No Jo jsem blbá, zas kecám :lol: No jako tohle dát dálkově, to je fakt snad nemožný :lol: Proto mě to vlastně ani nenapadlo, že by to někomu bylo umožněno 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15621
26.1.22 20:40
@Hedvikaaa píše:
No Jo jsem blbá, zas kecám :lol: No jako tohle dát dálkově, to je fakt snad nemožný :lol: Proto mě to vlastně ani nenapadlo, že by to někomu bylo umožněno 8o

Spousta lidí to dá, nechápu. P
Ja chtěla moc na zdravku, ale nedám ti. Ještě je možnost jít na praktickou sestru na dva roky a při práci si dodělat VOŠ nebo VŠ. Oni i započítávají praxi praktickým sestrám sanitarkam a oskam ne.
No prostě, už mi bylo 40 a už na to kašlu. Budu pokračovat ve svém oboru.
Lituji ale, že mi rodiče nedovolili zdravku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rue
30
27.1.22 09:49
@Anonymní píše:
Ano, VOŠ při rodičáku. No, co ti budu povídat, ten čas na praxe a na učení někde vzít musíš. Buď dělali spolužáci na směny, že si to nějak vykryli, ale jeli do školy třeba přímo z noční, takže nepředstavitelná únava. Nebo dělali v oboru nějakou podržtašku - sanitáře apod. a ukecali šéfa na studijní volno. Praxi třeba nemusíš splnit do poslední hodiny, ale určitě většinu jo, není to, že by sis přišla pro razítko a vyřešeno. :nevim: Takže na to většinou padla dovolená. Školní rok šel, brutální bylo zkouškové, to se prostě učíš po nocích a doufáš, že to vyjde. S dětmi je to podobné - musíš stále zajišťovat hlídání, sice neřešíš práci, ale s těmi dětmi se stejně nic nenaučíš, takže v noci. Přes školu hlídal většinou manžel, že si nadpracoval jindy - což samozřejmě nejde u všech prací a nepřej si vidět ty připomínky, co k tomu stále měl. :roll: Jako není to nemožné, výsledek za to určitě stojí, ale je to nekonečný sled organizování a nervů. :think: Jestli máš podporu rodiny, zkus to, budeš ráda za zkušenost. ;)Příspěvek upraven 26.01.22 v 19:28

Ahoj, pokud by ti nevadilo o tom ještě mluvit, mohla by ses mi třeba ozvat do soukromé zprávy? Moc díky. (jestli se ti nechce to rozebírat, tak to samozrejme chapu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rue
30
27.1.22 09:50

Moc děkuju všem za všechny zprávy. Vím, že to bude strašně náročné a mám zjištěno, které obory by šli studovat kombinovaně bez předchozí praxe, takže nějaké jsou (výběr je samozřejmě limitovaný). Hledám právě někoho, kdo to nějak zvládnul nebo zvládá, pro lepší představu a nějakou reálnou zkušenost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15621
27.1.22 09:54

@Rue ja při dětech nakonec dělala jinou VOŠ a potom VŠ. Mnohem méně praxe…
Musíš mít prostě hlídání, ja bych ho v takové míře neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat