Vysoký cholesterol - léky?

41
22.4.21 19:46

Vysoký cholesterol - léky?

Ahoj, táťkovi zjistili zvýšený cholesterol, konkrétně celkový 6,9 a LDL 4. Chtěli jsme tedy změnit stravu, pohyb atd. a zkusit to zatím bez léků. Co nám přišlo divný, že doktor mu automaticky řekl, že jemu strava nepomůže, že jenom léky. Ty hodnoty nám ale zas tak kritické nepřijdou, takže jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte zkušenosti s nějakým doktorem, který hledá i jiné možnosti? Ideálně z Prahy. Moc děkuji za jakékoliv tipy a doporučení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28654
22.4.21 20:20

Tak 6,9 je hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
22.4.21 20:22

Ja mám taky zvýšený a strava by mi nepomohla. Je to dědičné.
Muže zkusit sportovat a více pít, ale tato hodnota je spise na léky. Souhlasím s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
22.4.21 20:47

Já mám přes půl roku 7, teď už mi doktorka chtěla dát léky, ale měla jsem taky zvýšený jaterky, tak kvůli tomu je nenasadila. Koupila jsem si Lecitin na doporučení doktorky, to taky nepomohlo, jím docela málo, menší porce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 20:53

Já mám taky hraniční hodnoty cholesterolu a mám to genetické. Přímá příbuzná s tím také bojuje od 30 let. Přestože se celoživotně snaží upravit stravu. Můj starý lékař šel do důchodu a bral v úvahu věk, celkový zdravotní stav a rizikové faktory, léky nemám. Můj nový lékař, mladý, to vidí stejně. Dával mi o tom přednášku :mrgreen: Léky nemám. Pokud je ale taťka starší pán a má třeba ještě vysoký krevní tlak a obezitu, tak to jsou rizikové faktory a třeba by léky dostal i u nás :nevim:
Z Prahy nejsem, jsem z druhého konce republiky, tak konkrétně dát tip na lékaře nemohu.

• Citovat
  • Nahlásit
2248
22.4.21 20:57

No to uz je hodnota na leky…myslim, ze zvyseny je 5,2-6,2 (moje doktorka bere zvyseny uz od 5) tam se to jeste asi da dietou, ale 6,9 uz neni jen zvyseny…zkusit to muze ze jo, ale doktor ty leky nedava jen tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
22.4.21 21:03
@Luska píše:
Já mám přes půl roku 7, teď už mi doktorka chtěla dát léky, ale měla jsem taky zvýšený jaterky, tak kvůli tomu je nenasadila. Koupila jsem si Lecitin na doporučení doktorky, to taky nepomohlo, jím docela málo, menší porce :nevim:

A můžu se zteptat kam chodíte? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
22.4.21 21:10

Jinak nasazení léků neznamená, že nemá jíst rozumně a víc se hýbat… Podstatný je dostatek omega 3 mastných kyselin, dostatek vlákniny a k tomu pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4050
22.4.21 21:23
@badmm píše:
Ahoj, táťkovi zjistili zvýšený cholesterol, konkrétně celkový 6,9 a LDL 4. Chtěli jsme tedy změnit stravu, pohyb atd. a zkusit to zatím bez léků. Co nám přišlo divný, že doktor mu automaticky řekl, že jemu strava nepomůže, že jenom léky. Ty hodnoty nám ale zas tak kritické nepřijdou, takže jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte zkušenosti s nějakým doktorem, který hledá i jiné možnosti? Ideálně z Prahy. Moc děkuji za jakékoliv tipy a doporučení

Hodně záleží jestli má k tomu nějaké další nemoci. Například vysoký tlak? Cukrovku? Kuřák? Kuřákovi s vysokým tlakem bych léky nasadila. Sportovce s tlakem 120/80 bych klidně nechala na dietě a zkontrolovala s odstupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
22.4.21 22:14

@Lucka1111 Nekouří, nepije, váha v normě, sportuje. Cukrovku ani nic podobného nemá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.21 07:20

Já jsem někde zaslechla že na vysoký cholesterol prý pomáhá jíst avokádo každý den 1. Ale nevím jestli to není jenom nějaká babská neověřená rada :think: ale za vyzkoušení nic nedáš. Něco podobného teď také řešíme v rodině s naší babičkou a také už se to bez léků neobejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 09:47

Mám taky. Rodově. Zatím bez medikace. Doktor hlídá zavápnění cév na plicích a srdci. Zatím mám nízké, tak mi nic nenasadil. Jediné co mi chol i tlak parádně snížilo, byly určité doplňky stravy, ale byly tak drahé, že se to nedá brát dlouhodobě. To by člověk musel prodat barák.
Je dobré zvyšovat HDL, ten hodný chol. On rozpouští ten zlý a ten se tak méně usazuje. Takže třeba hrst vlašáků denně. Vitamín K, nejlépe přírodní (tempeh, kys. zelí), aby se vápník držel v kostech a nešel do cév. Pohyb atp..

• Citovat
  • Nahlásit
3961
23.4.21 13:52
@Anonymní píše:
Mám taky. Rodově. Zatím bez medikace. Doktor hlídá zavápnění cév na plicích a srdci. Zatím mám nízké, tak mi nic nenasadil. Jediné co mi chol i tlak parádně snížilo, byly určité doplňky stravy, ale byly tak drahé, že se to nedá brát dlouhodobě. To by člověk musel prodat barák.
Je dobré zvyšovat HDL, ten hodný chol. On rozpouští ten zlý a ten se tak méně usazuje. Takže třeba hrst vlašáků denně. Vitamín K, nejlépe přírodní (tempeh, kys. zelí), aby se vápník držel v kostech a nešel do cév. Pohyb atp..

Které doplňky? Ještě prosím o info, jak se kontroluje zavápnění cév? Abych si o tuhle kontrolu u dr taky řekla 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 14:01

Kalciové skore, snímek na CT. ty doplňky - purtier placenta

• Citovat
  • Nahlásit
2248
23.4.21 20:34
@kulíšek_s_bambulí píše:
Já jsem někde zaslechla že na vysoký cholesterol prý pomáhá jíst avokádo každý den 1. Ale nevím jestli to není jenom nějaká babská neověřená rada :think: ale za vyzkoušení nic nedáš. Něco podobného teď také řešíme v rodině s naší babičkou a také už se to bez léků neobejde.

Ono tech typu je vic…ja si koupila v dm lneny olej a dene si dam jednu kavovou lzicku..1 avokado denne nedam a pak jeste rybi tuk..tak pro me byl nejschudnejsi ten lneny olej, obcas si dam i drcena seminka.., ale nevim, jak to muze zabirat u tak vysokeho…ja mam jen lehce nad normu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat