Vysoký cholesterol v těhotenství - kolik je v normě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PaFi
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 29.11.18 21:15
Vysoký cholesterol v těhotenství - kolik je v normě?

Ahoj holky, na odběrech u praktické lékařky (kontrola kvůli razítku do průkazky ve 20.tt) mi byl zjištěn vysoký cholesterol - skoro 8. Dobrého cholesterolu mám prý naopak hodně, že na ženskou to snad za svou praxi ještě neviděla. Nikdy dřív jsem s tím neměla problém, jen jednou byl trochu zvýšený a to jsem myslím byla taky zrovna těhu. Doktorka říkala, že to mám celkem hodně a ať po porodu přijdu na kontrolní odběry a kdyžtak by se to řešilo práškama, což nechci. Prý je to driák a když je jednou začnu brát, už se jich prý nezbavím, protože tělo si zvykne a bude čekat na jejich pomoc. Ptala jsem se, jestli to můžu mít ze stravy, ale doktorka myslí že ne, protože jsem hubená a prý to může být dědičné. Sice mamka má cholesterol 7, ale až poslední rok a nikdo jiný v rodině to nemá. Na netu jsem pak našla, že v těhu je zvýšený cholesterol normální a po ukončení kojení se to srovná. Ptala jsem se tedy ještě hematoložky, jestli je to v tehotenstvi normální a prý je, ale že 8 je už moc a mám se zeptat na gyndě, jestli to nějak řešit :( Takže to z těhotenství nebude? Je tady prosím někdo, kdo tomu rozumí, nebo někdo s podobnou zkušeností? Praktičtí lékaři prý často neví, že se to v těhotenství běžné zvyšuje.. Moc děkuji..

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 29.11.18 21:22

No, zas tak se v tom nevyznám, jen když jsem se teď ptala na zvýšenou hodnotu (mám teda jen 6, ale před těhotenstvím vždy vzorně v normě), tak jak gyndr. tak praktická řeky, že v těhotenství je zvýšení běžné. Ale určitě bych se poptala, co s tím, když je zvýšené o tolik, popř. jak se v těhotenství řeší. Tu „mou šestku“ neřeší nikdo nijak.

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 29.11.18 21:42

@PaFi : v těhotenství se to nebude řešit vůbec nijak … navíc kolik z toho celkového 8 je HDL (=dobrý cholesterol). Nemá smysl mudrovat, nabere se po skončení kojení a uvidí se ;-)

PaFi
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 29.11.18 21:44

Právě že se to myslím neřeší v těhotenství nijak… Prý je v těle spousta věcí jinak, tak se to prý v těhu nemá ani kontrolovat, že to nemá smysl.. Jj, těch 6 je v pohodě, to je mírné zvýšení.. Ale nevím právě, jestli 8 už je doopravdy tak moc na to, aby to bylo pouze těhotenstvím :(

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 29.11.18 21:47

@PaFi : no a jsou nějaké výsledky ke srovnání s dobou před těhotenstvím?

PaFi
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 29.11.18 21:47

@cell tak jo, počkám :) jen by mě zajímalo, jestli je šance, že je to jen těhotenstvím a spraví se to…

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 29.11.18 21:50

@PaFi : myslím, že jsou. Ono stačí obyčejná rozumná doporučení, jako kvalitní strava a dostatek pohybu a leccos může být líp

PaFi
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 29.11.18 21:52
@cell tak jo, počkám :) jen by mě zajímalo, jestli je šance, že je to jen těhotenstvím a spraví se to… @cell
@cell píše:
@PaFi : no a jsou nějaké výsledky ke srovnání s dobou před těhotenstvím?

To právě nevím, jsem už popáté těhotná a ani nevím kdy mi byla brána krev jako netěhotné :nevim: asi zkusím zavolat doktorce, jestli najde nějakou krev z doby před 5 roky, třeba z nějaké preventivní prohlídky… Vždycky říkali vše v pořádku, jen jednou mě zarazilo, že je cholesterol trochu vyšší, ale určitě to bylo zase v těhotenství, není to tak dlouho

PaFi
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 29.11.18 21:59

@cell je pravda že jím máslo, plnotučné věci atd.. A myslím, že i když jsem hubená (odjakživa nemůžu přibrat i když jim sladké a tučné a před těhotenstvím i smažené), tak cholesterol můžu mít asi i ze stravy… A taky je pravda, že jsem na neschopence, takže pohyb nulový :? Plus nějaké zvýšení právě kvůli těhu… Tak jo, snad se to upraví.. Díky :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >