Vysoký cukr v krvi, jak rychle se dostanu do kondice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hamoun
Povídálka 15 příspěvků 13.11.18 14:48
Vysoký cukr v krvi, jak rychle se dostanu do kondice?

Dobrý den, prosím o radu pokud s tím má někdo zkušenost. Měla jsem těhotenskou cukrovku a po porodu jsem nestíhala zajít na kontrolu krve. Vše bylo v pohodě, tak jsem se neřešila, jedla co dům dal, ale posledních 14dní se mi zvýšila žízen a nestíhala jsem jíst kvůli nemoci dcerky (17měsíců), doháněla jsem to sladkými nápoji a čokoládou po večerech. Poslední týden mi začal zánět dole a neléčí se, křeče v nohách a hodně jsem zhubla (opravdu moc). Dnes jsem šla do lékárny a naměřili mi hodnotu cukru 23,8, ale k doktorovi jdu až zítra. Okamžitě jsem nasadila cukrovkovou dietu, ale jsem strašně unavená a bolí mě najednou celé tělo. Prosím o radu jak bude asi tak probíhat zahájení léčby a za jak dlouho se vrátím do normálu? Budu mít sílu a energii? Potřebuji fungovat kvůli maličké a jsem z toho všeho vystrašená.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43523 příspěvků 13.11.18 14:57

No, s cukrem přes 20 je to cukrovka jak vyšitá, ať jíš, co jíš. Normálně pokud se nabere nad 11, tak je diagnóza okamžitá.
Takže je super, že jdeš zítra k dr. a uvidíš, jak tělo zareaguje na dietu, nejspíš to ale bude chtít i nějaké léky k tomu, možná jen metformin, možná rovnou inzulin, ale to je opravdu na doktorovi a tvém konkrétním stavu. Jinak po nasazení diety a léčby by mělo být zlepšení rychlé, ale bude se to muset vyladit, což nemusí být otázka dnů či týdnů.

Hamoun
Povídálka 15 příspěvků 13.11.18 15:08

Děkuju za informaci. S diagnozou jsem se smířila rychle, ale trápí mě právě moje nynější nefunkčnost, teď je manžel doma a pomáhá mi, ale to půjde maximálně do zítřka. Potřebuju nebýt ospalá a slabá. Ostatní procedury a podobně časem dořešíme, ikdyž to bude komplikované, protože dceru čeká operace hemangiomu. I proto musím být silná, rychle. Ať mi klidně dají pro začátek inzulín to nechám na doktorech. A to už zahájí léčbu zítra? Je to možné

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18532 příspěvků 13.11.18 15:18

no, nechci tě strašit, ale s takovou hodnotou a vzhledem i k únavě a hubnutí asi dostaneš inzulín. A s inzulínem, jakmile se vychytá správná dávka, tak se ti hodně uleví, neboj. jinak teda počítej s dietou, dostaneš glukometr aby ses mohla kontrolovat. no a při cukrovce je žádoucí pravidelný pohyb, ale pozor, pokud máš glykemii vyšší než 17, tak raději nic vysilujícího nedělej. Hodně má vliv i stres, tak se snaž se dostat v rámci možností do klidu.
Držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 15:39

Ahoj, zdraví tě dobře kompenzovaná diabetička :mavam:
Mám cukrovku od 15ti let a byl to pro mě šok. Naměřili m cukr 27 a už to bylo. Ještě ten den na JIPku, celý další den a noc napojená na všelijakých hadičkách a měřákách. Potom týden na normálním pokoji v nemocnici. Postupně proškolení a propuštění domů. Dostala jsem glukometr, inzulíny, pera, zkrátka všechno ke správné léčbě… Podle toho, co píšeš, budeš mít zřejmě cukrovku 1. typu a picháni inzulínu je při tomto typu na celý zbytek života… Nechci tě strašit… Samozřejmě můžeš přejít i na inzulínovou pumpu, která tu bude do těla sama dávkovat, pokud se nechceš pichat perama (nic to není, v klidu, jen se to naučit a vychytat správná místa vpichu). Pročti si všelijaké stránky o diabetu, správném počítání výměnných jednotek, dostatku pohybu, druzích inzulínu (ne všem sedne první daný) atd atd… Neboj, hlavně si uvědom, že CUKROVKA NENÍ NEMOC, ALE SOUČÁST TVÉ OSOBNOSTI :kytka: Všechno zvládneš, hlídání se vyplatí.

Junak mohu vřele doporučit časopis Diastyl. Dost ti pomůže a dost info se dovíš. A taky web kaloricketabulky.cz , najdeš na nich spolehlivě, která potravina má kolik sacharidů. :palec:

Tak držím palce, ať se vede ;) :mavam:
Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla a i uklidnila… :hug:

Hamoun
Povídálka 15 příspěvků 13.11.18 15:54

Ahoj, děkuju všem za příspěvky, ačkoliv nějaká hospitalizace mě teď moc neuklidňuje. Znovu jsem byla v lékárně na přeměření a mám 18,8 . Tak alespoň to jde trošku dolů… Moc vám děkuju za podporu. Asi jsem si to svojí ignorací svého těla trošku pohnojila… No co naplat. Pohybu díky dítěti mám až až, s jídlem to bude horší :? . Nesnáším vaření, každopádně kouknu na doporučené stránky.

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 13.11.18 16:13
@Hamoun píše:
Ahoj, děkuju všem za příspěvky, ačkoliv nějaká hospitalizace mě teď moc neuklidňuje. Znovu jsem byla v lékárně na přeměření a mám 18,8 . Tak alespoň to jde trošku dolů… Moc vám děkuju za podporu. Asi jsem si to svojí ignorací svého těla trošku pohnojila… No co naplat. Pohybu díky dítěti mám až až, s jídlem to bude horší :? . Nesnáším vaření, každopádně kouknu na doporučené stránky.

Treba se to pri diete upravi a leky budou stacit.Ale pokud s tim mas problemy kup si glukometr! Je to nezbytnost a doma si muzes cukr po ranu zkontrolovat.Stoji okolo 500 kc takze takovy vydaj to neni.

kve-tinka
Závislačka 4452 příspěvků 6 inzerátů 13.11.18 16:19

CUKROVKA NENÍ NEMOC,...... :zed: asi chces mila anonymní jen zakladatelku povzbudit,ale nepiš tu takový blábol. Cukrovka je civilizační choroba!! Neléčená ma fatální následky, to ty víš, tak zas nebudeme tak happy!

adresa
Závislačka 2724 příspěvků 13.11.18 16:23

@Hamoun máš rok a půl staré dítě, jíst musí :), tak ji místo skleniček začni vařit. A ty se najis s ní. Stejně se musí naučit stolovat :) Čerstvé domácí jidlo z kvalitních surovin je mnohem lepší, skleničky si nech na cesty a na nouzové situace. Domaci i zamrazit, není to čerstvé, ale pořád lepší než z tovární výroby. Dost ušetříte, takže budeš moct koupit lepší suroviny. Kvalitní libove maso, hovězí, drůbež, králík, ryby, tepelné upravená zelenina, to je zdravé pro dítě i pro tebe. Přílohy si dáš podle doporučení, to co budeš moct jíst ty bude v podstatě moct jíst i malá, jen ji pridáš sezónní lokální ovoce a sobě kysane mléčné výrobky, nizkotucne.
To je základ i pro nediabetiky, kvalitně jíst, to ti dá energii. Detaily upravíš podle doporučení doktora. I kdybys neměla cukrovku, tak bys dlouho nevydržela s tím cos jedla.

adresa
Závislačka 2724 příspěvků 13.11.18 16:27

Hodně času a prace s varenim ti ušetří vyvary. Dělá se sám, zatímco si hraješ s malou, nakrájíme uvařené maso, zeleninu, zakvedlas vejce nebo vejce s moukou/krupickou (kapání) , něco zeleného a máš vydatnou polévku pro obě na 2 dny.

adresa
Závislačka 2724 příspěvků 13.11.18 16:29

Zbyly vývar zamrazis do krabiček na příště, na jinou polévku nebo s ním zalijes kuskus.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18532 příspěvků 13.11.18 16:29

Glukometr nekupuj, dostaneš ho zdarma i papírky.

ugluk
Hvězda diskuse 43523 příspěvků 13.11.18 16:44

Vůbec bych si z tohohle netroufla tvrdit, jestli je tu cukrovka 1. nebo 2. typu, ale souhlasím s výše napsaným. Glukometr dostaneš u lékaře, proužky do něj dle konkrétní diagnózy. Pravidelná strava s velkým omezením sacharidů je samozřejmost, ale to určitě znáš z těhotenské cukrovky. A nemoc to samozřejmě je, omezení v životě způsobuje, ale zas v dnešní době, pokud budeš disciplinovaná, je to řešitelné poměrně jednoduše a bez větších následků, je to ovšem běh na celý život.

Hamoun
Povídálka 15 příspěvků 13.11.18 17:06

Vývary máme často, ale z toho se taky nedá žít věčně. Nemám moc nápadů na recepty, ale budeme to muset nějak zkombinovat, aby zase princezna měla dost sacharidů. Jak to tak čtu, tak se začínám trošku bát co mě čeká. Ale zdraví máme jenom jedno a nějak to časem budu muset zvládnout. Jen teď alespoň něco nabrat zdravě ať mám energii. A snad to nebude moc lítání po doktorech, už jenom kvůli malé.
Děkuju všem za názory. Jinak u těhotenské cukr. Jsem dostala glukometr i papírky, to předem kupovat nebudu :)

adresa
Závislačka 2724 příspěvků 13.11.18 17:20

@Hamoun podle toho, co jak občas pisou zdejší diabeticky, tak se s tím dá dobře vyžít, když nejsou komplikace a neschází troska discipliny :)
Sacharidů je bohužel všude dost, az az, a ještě víc tuků, to jsem byla az překvapená kolik. Zjistila jsem to právě používáním kaloricketabulky.cz . Male chybět nebudou,
brambory, chleba, rýže… ty jen uberes nebo vynechas no. Na netu se určitě najde plno rád, tabulek.
Mám pocit, že dia dieta vlastně znamená to co dnes obecně zdravá strava :nevim: ale nejsem doktor ani diabetik

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >