Vysoký kalprotectin ve stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
diginiga
Kecalka 127 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 18:53
Vysoký kalprotectin stolice

Ahoj chtěla bych se zeptat mel někdo z vás vysoký kalprotectin ve stolici? a co z to vzniklo? a nějaké problemy?mam.ho vysoký, ale prujmy nemam, ale bolesti, nadýmání..ano..a bolesti v celém břiše…za dva týdny jdu na kolonoskopii.­.predem dekuji

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13767 příspěvků 11.02.19 18:55

crohnova choroba

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 11.02.19 19:14

Ulcerozni kolitida

mrs.starbucks
Povídálka 16 příspěvků 11.02.19 19:26

Pravděpodobně jeden ze nespecifickych střevních zánětu- ulcerozni kolitida nebo Crohnova nemoc. Po te kolonoskopii se dozvíš víc. Dostaneš léky, aby se zánět ve střevech krotil.

donutkaP
Závislačka 3731 příspěvků 11.02.19 19:35

Mám totéž a diagnostikovaného Crohna uz 10 let, zrovna minulý týden mi volali od doktora, že mám vysoká čísla a za měsíc jdu na kontrolní magnetickou rezonanci :roll:

diginiga
Kecalka 127 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 20:12

Mám právě bolesti a křeče na pravé straně břicha u zebra i uprostřed i dole..udělali krev..slinivka atd.a vše co vporadku a nejde mi moc jíst porad mi v břiše jakoby něco jezdí jsem nafouknutá..tak to priklanim k těm střevům a nějakému zánětu:neutral_fa­ce:

mrs.starbucks
Povídálka 16 příspěvků 11.02.19 20:20

@diginiga Doporucuju nasadit dietu- ideálně hodně vyvary-kuřecí, hovězí apod., nic smazeneho, mastneho, těžkého.. tekutejsi strava bude min dráždit zánět ve střevě. Jinak každému děla dobře něco jiného. Případně si kup nutridrinky v lékárně. Víc ti řeknou fakt po te kolonoskopii, pokud se IBD potvrdí. Kolik mas kalprotektin?

diginiga
Kecalka 127 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 20:36
@mrs.starbucks píše:
@diginiga Doporucuju nasadit dietu- ideálně hodně vyvary-kuřecí, hovězí apod., nic smazeneho, mastneho, těžkého.. tekutejsi strava bude min dráždit zánět ve střevě. Jinak každému děla dobře něco jiného. Případně si kup nutridrinky v lékárně. Víc ti řeknou fakt po te kolonoskopii, pokud se IBD potvrdí. Kolik mas kalprotektin?

@mrs.starbucks

@mrs.starbucks píše:

Ani mi dr.nerekla kolik,ale co jsem zahlédla u sestry ,když jme objednávala na kolonoskopii,tak myslím kolem 300 :zed:

mrs.starbucks
Povídálka 16 příspěvků 11.02.19 23:09

@diginiga 300 je dost, normalne bývá myslím do 50. To značí, ze ten zánět tam je.. Ale ještě to není taková hrůza, můj manžel se léčí a v akutní fázi mívá kalprotektin kolem 1000. Víc ti řeknou u dr. po te kolonoskopii. Každopádně by opravdu bylo dobre nasadit tekutejsi stravu- to vždycky pomáhá, a hlavně na bolest si neber žádné ibuprofeny - max. paralen.

diginiga
Kecalka 127 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 00:42
@mrs.starbucks píše:
@diginiga 300 je dost, normalne bývá myslím do 50. To značí, ze ten zánět tam je.. Ale ještě to není taková hrůza, můj manžel se léčí a v akutní fázi mívá kalprotektin kolem 1000. Víc ti řeknou u dr. po te kolonoskopii. Každopádně by opravdu bylo dobre nasadit tekutejsi stravu- to vždycky pomáhá, a hlavně na bolest si neber žádné ibuprofeny - max. paralen.

Děkuji moc za radu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >