Vysoký krevní tlak - dítě 5 let

8818
31.3.17 13:13

Vysoky krevni tlak - dite 5 let

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Vcera jsem byla s dcerou na petilete kontrole. Doktoru se boji, driv vsechny pokopala, ale o vsem jsme si popovidaly, tak to cele zvladla dobre, neplakala, spolupracovala, ale bylo videt, ze ma strach. Neplakala ani u ockovani. No ale dr. ji nameril vysoky tlak, horni neresil, ale spodni byl 76,mel by byt tak kolem 70-75.Tak jsme sly cekat na chodbu, ze se uklidni a za deset minut zmeri znova a nameril 88 :roll: Dcera je na svuj vek hodne vysoka, ma 116cm a 18kg. Doma moc nesolime, dochucovadla zadna nepouzivame, zadny tycinky slane apod. nedostava. Tak ze soli to podle me mit nemuze. Hodne se hybe, ted jak je hezky, tak od obeda do vecera lita nekde povenku. Mame zajit jedte na dalsi mereni, ale bojim se, ze to bude zas vysoke. Objednala jsem si detskou manzetu domu, tlakomer mame. Ale je tu nekdo, kdo ma ditko s vysokym tlakem? A zjistovali mu i jina onemocneni? Treba ledvin? Nebo leci se dokonce s vysokym tlakem? Nebo to bylo jen ze stresu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1208
31.3.17 13:28

Samozřejmě tipuju, ale přiklonila bych se ke stresu. mám to úplně stejně. zkus ji změřit doma, v klídečku, třeba u pohádky. a uvidíš, bude to OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
31.3.17 13:36

Může to být syndrom bílých plašťů…moji mamce když změří tlak u doktora hraničí to s infarktem a doma je to ok ;)

• Citovat
  • Upravit
31691
31.3.17 14:21

Taky bych se přikláněla k syndromu bílého pláště..uvidíte, co naměříte doma. Já měla taky u praktický pokaždý vysokej, okolo 135 na 95-99, chtěla mi dát hned prášky, ale odma jsm mívala, sice na pofidérním tlakoměru, ale úplně normální, tak mi teda dala holtera, a normálně mám tlak úpně v pohodě, jen u dr vysokej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
31.3.17 14:27

Holky, snad jo, uz aby jsme meli tu manzetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19146
31.3.17 14:45

@Tarinka Ví pan doktor, co znamená syndrom bílého pláště?
A jako odchylku 1-5 bych fakt neřešila.
U tebe doktor taky nebude řešit, jestli máš 125/95 nebo 130/90, i když ideální tabulkový tlak je 120/90

A tohe jsem našla na netu:

"U kojenců je optimální hodnota krevního tlaku pouze 80/40. Lékaři standardně měří tlak dětem od tří let na každé pravidelné prohlídce, tedy minimálně každé dva roky.S přibývajícím věkem krevní tlak stoupá a jeho ideální hodnota se odvozuje nejen od věku a pohlaví dítěte, ale také od jeho výšky.

Standardně se ale zdravé hodnoty krevního tlaku u větších dětí pohybují kolem hodnoty 110/70. U dětí se však velmi často projevuje syndrom bílého pláště, kvůli kterému je jim u lékařů naměřen vysoký tlak. I proto je vhodné v případě pochybností tlak dětem přeměřit doma, v klidovém stavu a několikrát měření opakovat."

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
8818
31.3.17 14:49

@Svistice dekuju, je to uklidnujici. Si rikam, ze kdyz je dcera vyssi nez vrstevnice, tak by mohla mit i ten tlak o trosku vyssi. Mela chudak i 120 tepu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19146
31.3.17 14:53

@Tarinka Máš asi trochu přepečlivého pediatra, co tě zbytečně vyděsil.

Pro pobavení, ležela jsem v nemocnici po operaci, tlak 86/59, na záchodě jsem s sebou sestrám málem šlehla a pan doktor neuznal za vhodné něco se mnou extra dělat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Annapavelkovaml
31.3.17 15:41

@Svistice já v těhotenství do poradny přišla 80/50 a sestra se mě ptala jestli vůbec žiju :mrgreen: :mrgreen: tak sem se štipla a řekla sem myslím že jo

• Citovat
  • Upravit
19146
31.3.17 15:47
@Annapavelkovaml píše:
@Svistice já v těhotenství do poradny přišla 80/50 a sestra se mě ptala jestli vůbec žiju :mrgreen: :mrgreen: tak sem se štipla a řekla sem myslím že jo

Takhle to pry mela moje máma, sestra ji prý raději psala 90/60, aby doktora nekleplo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
12.4.18 16:18

@Tarinka Bylo to nakonec v poradku?

My dnes to same. Jen mel vysoky ten horni. 120, 111.. jenze pred ockovanim, vydesenej.. Doktorka mi rekla, at prijedeme za dva mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
8818
12.4.18 22:45

@Any11 jo, ja jsem plasan, koupili jsme na tlakomer tu detskou manzetu, vzdy jsme ale namerili nizky tlak. Pak jsme sli jeste na kontrolu k dr., ja teda male opakovala, ze fakt nebude nic, zadne ockovani, no a bylo vse ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
13.4.18 13:21

@Tarinka Díky, doufam, ze to bude iu nas stejne.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama