Vysoký krevní tlak hned na začátku těhotenství - je to normální?

28.10.20 09:41

Vysoký krevní tlak hned na začátku těhotenství - je to normální?

Ahoj holky, ráda bych vás poprosila o radu. Jsem teď teprve 15DPO, před dvěma dny, kdy jsem si udělala poprvé test (po dvoudenním zpoždění), jsem zjistila, že jsem těhotná. Tušila jsem to, protože příznaky opravdu odpovídaly - velké pnutí a bolest prsou, bolesti v podbřišku, bolest vazů, když jsem se pro něco např. hodně natáhla atd.). Od té doby mi vychází opravdu hezky pozitivní testy. Zatím jsem doktorce nevolala, bohužel má teď zrovna dovolenou. Co mě ale překvapilo, že jsem si včera naměřila tlak 140/90 a dnes ráno dokonce 150/100. Normálně problémy s tlakem nemám, asi jsem teď trochu podvědomě vystresovaná z toho zjištění, že opravdu čekáme miminko, ale rozhodně se netřesu nervozitou. Než jsem si tlak naměřila, připadala jsem si úplně v pohodě, žádné potíže (kromě těch těhotenských příznaků). Teď mám strach, aby to neublížilo miminku a jsem o to víc nervóznější. Samozřejmě chápu, že to těhotenství vůbec nemusí vyjít, a že je teprve v začátku, ale i tak mám strach. Doktorce zavolám hned v pondělí.

Zajímalo by mě, jestli máte některá podobnou zkušenost - našla jsem starší diskuze, ale vždycky byly o ženách, které už byli třeba v posledním trimestru. Ještě doplním, že poslední dny mě trápí fakt děsná nespavost, možná to může být i tím, ale když to tak nějak poskládám, tak aspoň těch 6 hodin za noc nějak naspím.

Budu opravdu moc ráda za všechny rady. Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20019
28.10.20 10:11

A jsi před měřením alespon dvacet minut v klidu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.20 15:28
@ka2ka píše:
A jsi před měřením alespon dvacet minut v klidu?

Právě že ano, vždy to měřím, když mám zrovna „dlouhou chvíli“, když nic nedělám, třeba polehávám, nebo si čtu a tak :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20019
28.10.20 16:53

Zavoje mudr a domluv se s ní je to dost na těhotnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu