Vysoký krevní tlak, pálení žáhy, motání hlavy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.5.22 19:32

Vysoký krevní tlak, pálení žáhy, motání hlavy

Zdravím, předem říkám, že je mi jasné, že tady se problém nevyřeší, zítra zajdeme k lékaři tak nebo tak.

Babička (70) má BMI 51 (píšu kvůli tlaku a souvislostem), v posledních týdnech si stěžuje na pálení žáhy, nevolnost od žaludku a do toho dnes večer i motání hlavy, tak jsem ji změřila tlak a hodnota kolísala mezi 150/80 až 180/90. Ale bez bolesti na hrudi, bez bolesti v levé ruce. Za to si tři dny stěžuje na bolest v kříži a bere na to Metamizol Stada. Bolest sem tam ustoupí a za chvíli je zpět. Babička se potí enormě již léta, oteklé nohy má taky již léta a od ledna 2022 ji diagnostikovali CHOPN.

Dle mého se o infarkt nejedná, babička se brání lékaři jako čert kříži. Ale četla jsem o stavech před infarktem a tohle mi nějak vrtá hlavou. Jinak tabletky na tlak bere již 25 let a dávky jsou ji postupně zvyšovány, aby se krevní tlak stále držel tam kde má, čas od času vyskočí jako dnes trochu mimo.

Tak můj hlavní dotaz směřuje u těch co prošli infarktem nebo mozkovou příhodou, jestli jste zaznamenali něco z toho i vy v době, než ten infarkt přišel.

Moc Vám všem děkuji za rady :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4
11.5.22 14:57
@Anonymní píše:
Zdravím, předem říkám, že je mi jasné, že tady se problém nevyřeší, zítra zajdeme k lékaři tak nebo tak.

Babička (70) má BMI 51 (píšu kvůli tlaku a souvislostem), v posledních týdnech si stěžuje na pálení žáhy, nevolnost od žaludku a do toho dnes večer i motání hlavy, tak jsem ji změřila tlak a hodnota kolísala mezi 150/80 až 180/90. Ale bez bolesti na hrudi, bez bolesti v levé ruce. Za to si tři dny stěžuje na bolest v kříži a bere na to Metamizol Stada. Bolest sem tam ustoupí a za chvíli je zpět. Babička se potí enormě již léta, oteklé nohy má taky již léta a od ledna 2022 ji diagnostikovali CHOPN.

Dle mého se o infarkt nejedná, babička se brání lékaři jako čert kříži. Ale četla jsem o stavech před infarktem a tohle mi nějak vrtá hlavou. Jinak tabletky na tlak bere již 25 let a dávky jsou ji postupně zvyšovány, aby se krevní tlak stále držel tam kde má, čas od času vyskočí jako dnes trochu mimo.

Tak můj hlavní dotaz směřuje u těch co prošli infarktem nebo mozkovou příhodou, jestli jste zaznamenali něco z toho i vy v době, než ten infarkt přišel.

Moc Vám všem děkuji za rady :srdce: :srdce: :srdce:

Zdravím Vás a Vaši babičku, smím se zeptat, jak dopadla návštěva lékaře a jak se babičce aktuálně daří?
Sice nemám osobní zkušenost s infarktem ani mrtvicí(v rodině ano, bez výrazného varování na poměry běžně se stravujících se lidí ve vyspělých zemích a běžných referenčních mezí rizik), ale zajímám se již roky o princip civilizačních onemocnění, zejména vliv stravování.
Již z Vašeho příspěvku je zřejmé, že by Vaší babičce, ač o ní nic víc nevím, velmi pomohlo komplexní přehodnocení stravovacích zvyklostí a životního stylu. Pokud by Vaše babička chtěla zvážit takovouto možnost, tedy za mé podpory a vědecky ověřených informací svým vlastním úsilím výrazně zlepšit své zdraví a tím i kvalitu života, rád poskytnu bližší informace o možnosti zapojení se do vznikajícího programu podpory zdraví. Jedná se o vědecky podložený princip několik desetiletí úspěšně využívaný lékaři zejména v USA. Jde o konzumaci vhodných průmyslově nezpravovaných potravin dostupných i v běžných supermarketech. Neprodávám žádné produkty ani doplňky stravy, ani s nikým v tomto nespolupracuji. Při tomto stravování běžně není ani nutné nastavovat limit množství jídla, protože dochází včas k pocitu nasycení a tím obvykle k ztrátě zájmu o nadbytečné porce.

V rámci pilotního programu nabízím informace a veškeré potřebné konzultace bez nároku na honorář(max. náklady jako případné cestovné…), rád bych kromě dobrého pocitu pomoci druhým získal následné reference a anonymizovanou dokumentaci před a v průběhu programu. Program je možné individualizovat, základ je možný online, ale v případě rozumné vzdálenosti od Prahy je možné konzultovat a provádět novým nastavením osobně. Také je možné měření na 8 bodovém analyzátoru složení těla. Spolupráce lékařů vítána. Nejedná se o dietu, ale trvale udržitelný životní styl.

Přeji Vaší babičce pevné zdraví.

Martin Vrána
prokazanezdravejsi@gmail.com

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat