Vysoký krevní tlak po 30.týdnu těhotenství

1.6.13 11:48

Vysoký krevní tlak po 30.týdnu těhotenství

Ahojky holky :) nenašla jsem tady nějaké nové téma na vysoký krevní tlak :( Tak zakládám novou. Skoro celé těhotenství jsem měla tlak 130/80 no a minulou kontrolu jsem měla 150/75 což je vysoký krevní tlak :( tak mě to vylekalo, ale jelikož nemám otoky a ani bílkoviny v moči a je mi 22let. tak to zatím lékař neřeší :/ prý uvidíme na další kontrole což je za tři týdny. naměřili mi to ve 30.týdnu. moc se mi to nezdá, všude je psáno jak je vysoký krevní tlak nebezpečný a doktor mi řekl uvidime za tři týdny, mám strach o svoje mimčo. před těhotenstvím jsem neměla problémy s tlakem.
Máte ještě někdo vysoký tlak ke konci těhotenství? jak to léčíte nebo jak tomu předcházíte? jaký jsou vaše zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24619
1.6.13 11:56

Důležitější je ta druhá hodnota a tu máš dobrou ;) Já měla vyšší tlak o který se střídal a otoky mega rozměrů a nic. Jakmile není bílkovina tak to není nebezpečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
1.6.13 12:00

Měř si tlak doma a uvidíš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
1.6.13 12:20

Nebezpečný je právě v kombinaci s otoky a bílkovinou v moči.. Můžeš si měřit doma, ale musíš myslet na to, že i to, že u toho budeš nervozní ti ho může zvýšit. Ale myslím, že můžeš být v klidu, doktor určitě zná rizika a je schopen tvůj stav vyhodnotit. Jinak tlak ti může změřit i obvodní nebo to dělají i v něktrých lékárnách.. Přístroj si může i koupit, ale musíš u toho být v klidu a né se nervovat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.13 12:21

Děkuju za radu :) no já tlakoměr teda nemám, ale můžu si půjčit akorát od babičky a to tlakoměr na zápěstí :( a to lidi říkají, že lže tak nevim :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.13 12:22
@Crystal87 píše:
Důležitější je ta druhá hodnota a tu máš dobrou ;) Já měla vyšší tlak o který se střídal a otoky mega rozměrů a nic. Jakmile není bílkovina tak to není nebezpečné.

děkuji :) moc jste mě potěšila.) všude píší jak je to nebezpečné tak mě to vylekalo a hlavně to, že doktor řekl uvidimě příště.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.13 12:27
@gabriela82 píše:
Nebezpečný je právě v kombinaci s otoky a bílkovinou v moči.. Můžeš si měřit doma, ale musíš myslet na to, že i to, že u toho budeš nervozní ti ho může zvýšit. Ale myslím, že můžeš být v klidu, doktor určitě zná rizika a je schopen tvůj stav vyhodnotit. Jinak tlak ti může změřit i obvodní nebo to dělají i v něktrých lékárnách.. Přístroj si může i koupit, ale musíš u toho být v klidu a né se nervovat :kytka:

děkuju :) no já jsem nervozni skoro vždy když mi měří tlak, protože mám strach jaký číslo tam vyleze :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MartickaNela
1.6.13 12:29

Taky jsem neměla vysoký tlak nikdy, až na konci těhu. Ale neměla jsem otoky a nic podobného. Na kontroly jsem teda chodila častěji, ale nic se nedělo :)

• Citovat
  • Nahlásit
Run
20731
1.6.13 12:30

@ptakovapelika ono to fakt dělá hodně.. Mě když příjmali na vyvolání, tak mě přišla změřit několikrát, se slovy, že to může být i z nervozity.. No kdo by nebyl :mrgreen: Syndrom bílého pláště - tlak ti automaticky vylítne.. Pak mi trošku slezl, ale né moc, rodila jsem druhý den, dali mi něco do kapačky, právě na tlak - pro jistotu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77344
1.6.13 12:34

@ptakovapelika 150/75 bych nevyhodnotila jako vysoký tlak, kor pokud je to jednorázovka… sice těch 150 ulítlo, ale zas když je druhá hodnoty jen 75, tak to klidně může znamenat, žes před měřením provozovala nějakou fyzickou aktivitu, něco tě naštvalo, nebo si při měření mluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
1.6.13 12:46

@ptakovapelika Ahoj. Já byla v pondělí u Mudr. naměřil mi 140/90 (normálně mám tak 110 /50) prý je to hraniční, mám trochu oteklé nohy a bílkovina v moči nic. řekl mi ať se nechám tak 3× týdně přeměřit… Mě je 28 a jsme 28+0… Tak se tam stav jen tak na přeměření… Já už pak měla druhý den tlak normální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
1.6.13 13:02

Mě ten zápěsťový měří dobře. Mám ještě druhý přesný rťutový a měřila jsem si tlak oběmi hned po sobě a zápěštový mi vyšel úplně přesně. Měli ho v Lidlu za 200 kč. To si myslím, že si může dovolit každý a má doma kontrolu. Jinak tď mají v Lidlu „mluvící“,ale částka je trochu vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77344
1.6.13 13:25

@wery85 Tak ten tvůj je paradoxně horší než ten zakladatelky, protože máš už dost vysokou tu spodní hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
1.6.13 13:40

@j.a.n.i1 no dík :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
1.6.13 13:59

Holky, ale tlak se mění během dne a to docela výrazně. Pokud máte nějaké pochyby chce to svůj tlakoměr a měřit. Z jedný hodnoty nevyčtete skoro nic!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat