Vysoký tep, co dělat?

Anonymní
12.4.20 19:20

Vysoký tep, co dělat?

Dobrý den, je mi 22 let a mám pořád hrozně vysoký tep. Minulý týden jsem se měřila jen párkrát a vždy kolem 100, ale dneska ráno, napříč tomu, že jsem byla úplně v klidu, jsem si na měřila 171 za minutu! Občas se mi motá hlava a večer v posteli při usínání slyším, jak mi buší srdce až v uších. Ptala jsem se mamky a ona mi říkala, ať to neřeším, že ona to má taky a žije, že jsem hypochondr a tak. Co by jste poradily? Máte někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi! :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4726
12.4.20 19:27

Šla jsem ke kardiologovi a ten mi napsal betablokátory. Představ si, že tvoje srdce má svou životnost, svoje množství úderů, které snese. A ty si to zbytečně plýtváš. Jestli to neřeší máma, s tím nemůžeš nic dělat. Ale ty navštiv praktického lékaře, nech si natočit EKG a popros o žádanku ke kardiologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5723
12.4.20 19:31

Kardiolog. Btw se asi moc nehýbeš, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.4.20 19:31

171? To je moje maximum pri cvičení 8o Čím měříš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 19:37
Citace] @Zumpa píše:
Kardiolog. Btw se asi moc nehýbeš, že?

No, teď momentálně ne, ale do svých 18 jsem hrála závodně baseball, teď už to nestíhám. Mám normální váhu, troufnu si říct, že jsem na tom dobře :lol:. A vysoký tep mám už od dětství.

• Citovat
  • Nahlásit
14164
12.4.20 19:37

Já to mám ze stresu..Takže zkusit se uklidnit.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 19:44
@1mila2 píše:

Babička má nějaký tlakoměr, co dostala od doktorky ( má vysoký tlak) A maximum při cvičení? Jejda mane, tak teď jsi mě dost vystresovala. :(

• Citovat
  • Nahlásit
4506
12.4.20 19:56

Zajdi k praktikovi, určitě EKG a udělat odběry. Vyloučit zvýšenou funkci štítné žlázy a anemii. Samozřejmě poslech srdce a dál podle nálezu. Pokud bude laboratoř v normě, tak echo. Určitě nechodit rovnou na kardiologii, bylo by asi hloupé jít na kardiologii kvůli tachykardii a tam zjistit že máš poruchu funkce štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4506
12.4.20 19:58

Jinak se nestresuj, ty bys maximální tepovou frekvenci měla mít kolem 200/min ve svém věku, možná trochu méně, nebo trochu více, ale 171 určitě nebude tvé maximum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19341
13.4.20 03:19
@1mila2 píše:

8o ja si o tom budu muset neco nacist. :think: moc nevim, jak to funguje. Jednou jsen byla dyl v saune a mela jsem pocit, ze mi vyskoci srdce z tela…a namerila jsem si 114. 170 presahuje mou fantazii. Pri sportu byvam tak na 80, no mozna se pri hiit k te 100 priblizim. Ale 170 to bych asi uz byla mrtva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
13.4.20 07:40

@Lenka_Hal
Prave jsem docvicila na stepperu :roll:
Nejsem moc sportovec, mam 92kg, kondice zadna :lol: vsak je videt, jak porad pauzuju.

Edit: je to sice orientacni, ale stepper mi to meri dost podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4506
13.4.20 09:53
@Lenka_Hal píše:
8o ja si o tom budu muset neco nacist. :think: moc nevim, jak to funguje. Jednou jsen byla dyl v saune a mela jsem pocit, ze mi vyskoci srdce z tela…a namerila jsem si 114. 170 presahuje mou fantazii. Pri sportu byvam tak na 80, no mozna se pri hiit k te 100 priblizim. Ale 170 to bych asi uz byla mrtva.

tak to buď cvičíš opravdu s velmi malou intenzitou, nebo ti srdce nereaguje adekvátně na zátěž. Případně ti špatně měří sportester. Maximální tepová frekvence je cca 220-věk (u sportovců je ten pokles s věkem méně výrazný), samozřejmě, že je to geneticky dané a tudíž to má každý trochu jinak, ale zase aby člověk měl při intenzivním cvičení maximálně 100/min se mi moc nezdá. Kdybys měla maximálku kolem 160/min, tak při hiit bys ses měla dostávat někam k 80% maxima možná víc, což je minimálně kolem 130/min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4506
13.4.20 09:55

@1mila2 ty hodnoty jsou naprosto OK, adekvátní reakce na fyzickou aktivitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
13.4.20 10:28

Já mám taky vysoký tep, v klidu bez stresu atd mám 90-100, bušení srdce taky někdy slyším :lol: No, návštěvu doktora furt odkládám a hlavně u doktorů mám tep i 130 ze stresu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19341
13.4.20 11:26

Vidim, ze nad tim premyslite podobne. Sportuju hodne a cely zivot. Moje klidovka je tak 60. Napr primo pri porodu jsem mela porad lehce nad 60. Pamatuju si, jak prisla jina sestra pomoct, koukla na monitor a zacala vysilovat, ze mi neco je. A ta puvodni sestra jen klidne: ona hodne beha. Ja chapu, ze sportem se ty reakce zmensi, ale vsude pisou o te maximalce stejne. Nikde jsem nevidela napsany neco jako sportovci maji mensi. Nebo ze je to ovlivnene klidovym tepem. Asi jsem nejaky patologicky utvar. Myslim, ze se neflakam a nizky tep mi meri vsude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat