Reklama

Co může způsobovat zrychlený tep?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Isia
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 07.12.17 22:19
Vysoký tep - ne v těhotenství

Chtěla bych prosit o radu, jak by se dalo snížit tep. Tep se mi pohybuje v klidu kolem 80-90 někdy vyskočí i nad 100. Trpím na to už docela dlouho, ale nikdo to nijak neřeší. Každý mě odkazuje na někoho jiného. Chodím na kardio (s jiným problémem, který dle dr s tím nesouvisí), kde mi doktor řekl, že obvodní rozhodne, zda mi napsat betablokátor, ta ale tvrdí, že není třeba, pokud ho začnu brát, tak už na pořád. Nijak mi to problémy nedělá, mám nižší tlak kolem 100/60, jinak mi nic není, jenom problémy se zádama. Stres nemám, jsem doma na MD. Proto hledám, co může způsobovat zrychlený tep a jak by se ho dalo snížit bez léku. Pokud budete mít nějakou radu, budu ráda.

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 07.12.17 22:22

Já mám vysoký díky štítný žláze léčí mi to betablokátory, ale mám i vysoký tlak

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 08.12.17 07:47

Já mám taky nízký tlak a vysoký tep, ale nikdy to nikdo neřešil :nevim: Jinak nejsou betablokátory na vysoký tlak? Aby ti to spíš nepřitížilo.

Luska
Kecalka 281 příspěvků 08.12.17 08:10

Skoro pořád mám kolem 100 v klidu, tlak taky 95/50, taky to nějak nikdo neřeší…

Desgreze
Povídálka 48 příspěvků 08.12.17 08:18

Pridavam se do klubu. Muj tep v klidu je 90. Normal je u me tak 85-95, ale klidne i sto. Pozoruji to uz take dlouho, dalo by se rict ze par let. Nikdo se nad tim nepozastavoval a nedavno jsem byla na ekg a rikali, ze ho mam ok. Nechala jsem si nabrat i stitnou zlazu, take ok. Tlak mam nizky. U zen je pry i stovka normalni. Nekde zas pisou, ze he to uz dost, ale vetsinou, co ctu, tak u zen to tak je a. nikdo nevi proc. Snizit by se to teoreticky dalo, pojud by clovek zacal sportovat.

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 09:56
@Amys píše:
Já mám taky nízký tlak a vysoký tep, ale nikdy to nikdo neřešil :nevim: Jinak nejsou betablokátory na vysoký tlak? Aby ti to spíš nepřitížilo.

betablokátory jsou na vysoký tlak a snižují i tep, ale známý měl tep i 200 a bral léky na jeho snížení a tlak měl dobrý, ale nevím jak se jmenovali

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 08.12.17 16:43

Já mám tlak v normě a v nejvyšším nervovém vypětí jsem měla tep 140. Dal mi hned prášky, po měsíci kontrola a tep 118.Brala jsem další 2 měsíce a puls jsem měla v normě. Sama jsem si vysadila a byla jsem dobrá asi 3 měsíce a pak pulsy zase 120.Šla jsem si zase nechat napsat prášky, které jsem brala zase 3 měsíce a pak už si zas pro recept nešla. Jsem v pohodě asi 2 měsíce, tak jsem zvědavá jestli zas vyskočí. Na žádném vyšetření jsem s tím nebyla.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 08.12.17 16:44

Jo, a brala jsem jen slabý Sobycor 2,5 mg 1/2-0-0.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >