Vysoký testosteron - podrážděnost, úzkostnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 24.08.18 20:27
Vysoký testosteron - podrážděnost, úzkostnost

Ahoj,
nedávno jsem zjistila, že mám vysokou hladinu testosteronu. Přišla na to praktická doktorka. Nic o tom nevím, k doktorovi na gyndu se teprve budu objednávat. ALe poslední dobou mám silně nepravidelnou ms, jsem podrážděná, vzteklá a úzkostná. Nevíte některá, jestli to spolu může souviset? Vlastně by mne uklidnilo, jdyby někdo napsal, že ano, vůbec totiž nechápu, proč se mi ta vzteklost a úzkost dějí.

Reakce:
Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 24.08.18 20:32

Testosteron muze za agresivitu,za úzkost ne.Nejsem odbornikem,ale pri vysoke hladině se vybicuje soutezivost,dra­vost,narust svalů. Rychlost,ale můžeš mit potize s hrubnutim hlasu,zvýšeném ochlupeni,knírek ti muze rasit…každá nerovnováha v těle je špatná…

lolink
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 24.08.18 20:36
@Sexynohy píše:
Ahoj,
nedávno jsem zjistila, že mám vysokou hladinu testosteronu. Přišla na to praktická doktorka. Nic o tom nevím, k doktorovi na gyndu se teprve budu objednávat. ALe poslední dobou mám silně nepravidelnou ms, jsem podrážděná, vzteklá a úzkostná. Nevíte některá, jestli to spolu může souviset? Vlastně by mne uklidnilo, jdyby někdo napsal, že ano, vůbec totiž nechápu, proč se mi ta vzteklost a úzkost dějí.

Nemusi to byt jako u mne, ale hladinu testosteronu zvysuje i toxoplasmoza. Tak pokud planujes tehotenstvi, nech si udelat testy, at se pak neplasi, jako u mne :). Jinak ano, testosteron s agresivitou ma dost spolecneho :).

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 24.08.18 20:41

Moc děkuji za info. Já právě těhotenství ani neplánuju, kontrolovali mi to v rámci podezření na štítnou žlázu. Mám totiž poslední dobou chvíle, kdy jsem jednu chvíli nakrknutá a podrážděná a v zápětí přijde nějaká úzkost či co. Sice se objednávám všude, kam mě praktická poslala,ale přece jen čekačky jsou delší, tak sonduji i tady. Díky moc za info.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 24.08.18 20:43
@Karlaska píše:
Testosteron muze za agresivitu,za úzkost ne.Nejsem odbornikem,ale pri vysoke hladině se vybicuje soutezivost,dra­vost,narust svalů. Rychlost,ale můžeš mit potize s hrubnutim hlasu,zvýšeném ochlupeni,knírek ti muze rasit…každá nerovnováha v těle je špatná…

Jo, dravost, osvalení i trochu ten knírek :oops: To všechno sedí.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 24.08.18 20:44

A jakými hormony se to léčí? Nebo se to někdy nechává jen tak,jestli se to upraví samo?

Peťuláková
Kecalka 188 příspěvků 24.08.18 20:44

Joo, to bych ti mohla vyprávět. Zvýšená hladina testosteronu, hlubší hlas, zvětšená agresivita, nepravidelná ms, svaly jak Schwarzenegger a chlupy rostly hodně rychle. :lol: :lol: Ale uzkostne stavy jsem neměla. ;) Samo se mi to nějak spravilo po porodech.
Představ si, že teď mě rozbulí i reklama. :roll: A až po druhém porodu mám dokonce pravidelnou ms. Ale prý v tom má prsty i štítná žláza, se kterou se léčím skoro 20 let. :oops:

Ou
Kelišová 6217 příspěvků 24.08.18 20:56

jo - velmi pravděpodobně to souvisí, určitě chcete na gynekologii a případně na endokrino. Respektive nebude způsobovat přímo úzskot, ale vyšší dráždivost no a ta se někde chytla psychiky.

Držím palce, ať se to podaří srovnat.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 24.08.18 20:57
@Peťuláková píše:
Joo, to bych ti mohla vyprávět. Zvýšená hladina testosteronu, hlubší hlas, zvětšená agresivita, nepravidelná ms, svaly jak Schwarzenegger a chlupy rostly hodně rychle. :lol: :lol: Ale uzkostne stavy jsem neměla. ;) Samo se mi to nějak spravilo po porodech.
Představ si, že teď mě rozbulí i reklama. :roll: A až po druhém porodu mám dokonce pravidelnou ms. Ale prý v tom má prsty i štítná žláza, se kterou se léčím skoro 20 let. :oops:

U mě už právě léčbu hormony moc podsupovat nechtějí, už jsem ji měla kvůli zvýšené hodnotě porlaktinu. A jak se ukázalo,tak hormony se zase nemají rády s jinou mou nemocí :roll: Tak teď zvažují to zlehka pošťouchnout léky na štítnou žlázu (krk mi narostl dost,ale hodnoty a sono jsou ok). A čekat co to udělá, tedy to je názor dvou doktorů,ale konečný bude mít ten gyndař. A já už jsem z toho krapet uondaná. Nejradši bych teď na každýho řvala :oops: ale to sama nesnáším, tak to v sobě dusím :zed:

Ou
Kelišová 6217 příspěvků 24.08.18 20:57

Ale zase pokud teď, dokud je ten testosteron vysokej začnete cvičit, tak budete rychleji dosahovat žáoucích výsledku, než s běžnými hormonálními hladinami - po srovnání ale pak bude na co navazovat ;-)

Ou
Kelišová 6217 příspěvků 24.08.18 21:00

Aha, takže pokud je to v kombinaci se štítnou, tak naprosto jednoznačně endokrinology a spíš nějaké větší centrum.

Štrample obecná
Kecalka 363 příspěvků 24.08.18 21:41

Taky jsem mívala kdysi vyšší testosteron a měla jsem hlavně akné a ochlupení v obličeji apod. Nikdo to moc řešit nechtěl, že prý mám pít ženské čaje a tak…no to jsem neměla dělat, protože jsem si tím probudila endometriózu :-( (zvyšovala jsem si bylinkami ženské hormony - estrogeny).
Takže podle mě jednoznačně hormony patří do rukou zkušeného endokrinologa. Žádné experimenty v tomto ohledu raději ne…
A s tím, jak to dusíš sama v sobě - nepomohl by nějaký sport? Mně to teda pomáhá a hodně! Když mám sto chutí na manžela vytáhnout váleček, jdu si zaběhat a když jsem vrátím, jsem ok ;) Chlap mě už sám posílá běhat, když vidí, že jsem jak saň :cert:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 25.08.18 00:10

@Štrample obecná
Rychlochůze to je moje  :mrgreen:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >