Vysoký testosteron - podrážděnost, úzkostnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 24.08.18 20:27
Vysoký testosteron - podrážděnost, úzkostnost

Ahoj,
nedávno jsem zjistila, že mám vysokou hladinu testosteronu. Přišla na to praktická doktorka. Nic o tom nevím, k doktorovi na gyndu se teprve budu objednávat. ALe poslední dobou mám silně nepravidelnou ms, jsem podrážděná, vzteklá a úzkostná. Nevíte některá, jestli to spolu může souviset? Vlastně by mne uklidnilo, jdyby někdo napsal, že ano, vůbec totiž nechápu, proč se mi ta vzteklost a úzkost dějí.

Reakce:

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 24.08.18 20:32

Testosteron muze za agresivitu,za úzkost ne.Nejsem odbornikem,ale pri vysoke hladině se vybicuje soutezivost,dra­vost,narust svalů. Rychlost,ale můžeš mit potize s hrubnutim hlasu,zvýšeném ochlupeni,knírek ti muze rasit…každá nerovnováha v těle je špatná…

lolink
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 24.08.18 20:36
@Sexynohy píše:
Ahoj,
nedávno jsem zjistila, že mám vysokou hladinu testosteronu. Přišla na to praktická doktorka. Nic o tom nevím, k doktorovi na gyndu se teprve budu objednávat. ALe poslední dobou mám silně nepravidelnou ms, jsem podrážděná, vzteklá a úzkostná. Nevíte některá, jestli to spolu může souviset? Vlastně by mne uklidnilo, jdyby někdo napsal, že ano, vůbec totiž nechápu, proč se mi ta vzteklost a úzkost dějí.

Nemusi to byt jako u mne, ale hladinu testosteronu zvysuje i toxoplasmoza. Tak pokud planujes tehotenstvi, nech si udelat testy, at se pak neplasi, jako u mne :). Jinak ano, testosteron s agresivitou ma dost spolecneho :).

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 24.08.18 20:41

Moc děkuji za info. Já právě těhotenství ani neplánuju, kontrolovali mi to v rámci podezření na štítnou žlázu. Mám totiž poslední dobou chvíle, kdy jsem jednu chvíli nakrknutá a podrážděná a v zápětí přijde nějaká úzkost či co. Sice se objednávám všude, kam mě praktická poslala,ale přece jen čekačky jsou delší, tak sonduji i tady. Díky moc za info.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 24.08.18 20:43
@Karlaska píše:
Testosteron muze za agresivitu,za úzkost ne.Nejsem odbornikem,ale pri vysoke hladině se vybicuje soutezivost,dra­vost,narust svalů. Rychlost,ale můžeš mit potize s hrubnutim hlasu,zvýšeném ochlupeni,knírek ti muze rasit…každá nerovnováha v těle je špatná…

Jo, dravost, osvalení i trochu ten knírek :oops: To všechno sedí.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 24.08.18 20:44

A jakými hormony se to léčí? Nebo se to někdy nechává jen tak,jestli se to upraví samo?

Peťuláková
Kecalka 159 příspěvků 24.08.18 20:44

Joo, to bych ti mohla vyprávět. Zvýšená hladina testosteronu, hlubší hlas, zvětšená agresivita, nepravidelná ms, svaly jak Schwarzenegger a chlupy rostly hodně rychle. :lol: :lol: Ale uzkostne stavy jsem neměla. ;) Samo se mi to nějak spravilo po porodech.
Představ si, že teď mě rozbulí i reklama. :roll: A až po druhém porodu mám dokonce pravidelnou ms. Ale prý v tom má prsty i štítná žláza, se kterou se léčím skoro 20 let. :oops:

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 24.08.18 20:56

jo - velmi pravděpodobně to souvisí, určitě chcete na gynekologii a případně na endokrino. Respektive nebude způsobovat přímo úzskot, ale vyšší dráždivost no a ta se někde chytla psychiky.

Držím palce, ať se to podaří srovnat.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 24.08.18 20:57
@Peťuláková píše:
Joo, to bych ti mohla vyprávět. Zvýšená hladina testosteronu, hlubší hlas, zvětšená agresivita, nepravidelná ms, svaly jak Schwarzenegger a chlupy rostly hodně rychle. :lol: :lol: Ale uzkostne stavy jsem neměla. ;) Samo se mi to nějak spravilo po porodech.
Představ si, že teď mě rozbulí i reklama. :roll: A až po druhém porodu mám dokonce pravidelnou ms. Ale prý v tom má prsty i štítná žláza, se kterou se léčím skoro 20 let. :oops:

U mě už právě léčbu hormony moc podsupovat nechtějí, už jsem ji měla kvůli zvýšené hodnotě porlaktinu. A jak se ukázalo,tak hormony se zase nemají rády s jinou mou nemocí :roll: Tak teď zvažují to zlehka pošťouchnout léky na štítnou žlázu (krk mi narostl dost,ale hodnoty a sono jsou ok). A čekat co to udělá, tedy to je názor dvou doktorů,ale konečný bude mít ten gyndař. A já už jsem z toho krapet uondaná. Nejradši bych teď na každýho řvala :oops: ale to sama nesnáším, tak to v sobě dusím :zed:

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 24.08.18 20:57

Ale zase pokud teď, dokud je ten testosteron vysokej začnete cvičit, tak budete rychleji dosahovat žáoucích výsledku, než s běžnými hormonálními hladinami - po srovnání ale pak bude na co navazovat ;-)

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 24.08.18 21:00

Aha, takže pokud je to v kombinaci se štítnou, tak naprosto jednoznačně endokrinology a spíš nějaké větší centrum.

Štrample obecná
Kecalka 267 příspěvků 24.08.18 21:41

Taky jsem mívala kdysi vyšší testosteron a měla jsem hlavně akné a ochlupení v obličeji apod. Nikdo to moc řešit nechtěl, že prý mám pít ženské čaje a tak…no to jsem neměla dělat, protože jsem si tím probudila endometriózu :-( (zvyšovala jsem si bylinkami ženské hormony - estrogeny).
Takže podle mě jednoznačně hormony patří do rukou zkušeného endokrinologa. Žádné experimenty v tomto ohledu raději ne…
A s tím, jak to dusíš sama v sobě - nepomohl by nějaký sport? Mně to teda pomáhá a hodně! Když mám sto chutí na manžela vytáhnout váleček, jdu si zaběhat a když jsem vrátím, jsem ok ;) Chlap mě už sám posílá běhat, když vidí, že jsem jak saň :cert:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 25.08.18 00:10

@Štrample obecná
Rychlochůze to je moje  :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Tahle kočka střeží zákon v Brně: Policisté se chlubí kolegyní, která válí v bikinách!

Pokud jednou v Brně spácháte trestný čin hospodářského rázu, možná padnete do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >