Reklama

Vysoký tlak a nevolnost v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 04.01.17 20:54
Vysoky tlak a nevolnost v tehotenstvi

Ahojky, chtela bych se zeptat jestli mate nekdo zkusenost z vysokym tlakem v tehu a zda to doktor nejak resil? Me vcera na gyn. merili tlak a mela jsem 167/87 je to v norme nebo uz ne? Me k tomu nikdo nic prave nerekl, jsem v 9tt a dneska mi zacalo byt nejak spatne, jako by na me neco lezlo, muze to s tim nejak souviset? Dekuji za odpovedi :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 21:13

Jaky tlak jsi mela pred tehotenstvim? Meri te vzdy pred vysetrenim? Ja to mam tak, ze pred vysetrenim mi vyleti tlak na 154/99 (a podobnych vysin), po vysetreni mam tlak normalni, kolem 120/80. A to proste kvuli tomu, ze pred tim jsem vzdycky nervozni. Sestricka uz to vi, rika se tomu syndrom bileho plaste. Zajimave je, ze to mam pouze na gynde. Dokud te nepremeri vickrat, tak se z toho neda usuzovat, ze mas vysoky tlak (tech 167 uz je hodne). Nez by te pripadne zacali lecit, tak se to meri v domacich klidovych podminkach. Zkus si zajit k obvodnimu, vydychej se v cekarne par minut a pak at te zmeri.

pistamonta
Kecalka 385 příspěvků 04.01.17 21:14

Ahoj tak ja mam v 8mesici tlak 153/83 jinak kolem 145/80 a muj doktor to strasne resi poslal me uz na vysetreni do nemocnice chtěli si me nechat na 4dny na kapakach s magneziem a dat mi pak kdyztak tabletky ale usoudili ze zatim to nebudou moc resit a musim se merit doma 3× denne a hodnoty zapisovat kdyby spodni tlak byl ke 100 mam nastoupit do nemocnice ale zase kolegyně taky tehotna od 7 tydne mela tlak strasne vysoky nejsem si uz jista ale jestli se nepletu tak 170/100 a nikdo ji nikam neposlal meri se taky doma a leky brala od začátku. Nevolno mi nikdy nebylo tak nevim jestli to souvisí

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 04.01.17 21:16

@Krtiinka obecně je potřeba dát pozor na preeklapmsii, ale tlak je relativní informace. Je potřeba sledovat člověka delší dobu zjistit, jaké hodnoty jsou pro něj konkrétně normální..také existuje syndrom bílého pláště. Hodně taky záleží, jestli jdete do ordinace po schodech a sestra vás zrovna vezme do ordinace ;) takže bych byla klidná a uvidíš na další kontrole. V případě, že ti bude zle, se tam zastav na přeměření. Ale tolik se nepozoruj, je to i hodně o psychice :kytka:

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 04.01.17 21:18

Prave jsem predtim nikdy problem s tlakem nemela, i kdyz jsem byla nervozni nebo neco, nikdy jsem mela kolem max. kolem tech 130, tak me tohle docela zarazilo, ale zase jsem si rikala ze kdyz na to doktor nic nerikal, tak ze se asi zas tak nic nedeje. Jinak me merili az po vysetreni, to uz jsem byla uplne v klidu prave.

SlecnaSally
Kelišová 6312 příspěvků 04.01.17 21:25

Podle mě je teda vysokej :think:

Hakrajta
Závislačka 3227 příspěvků 04.01.17 21:51

@Krtiinka To už je hodně vysoký, já měla nižší než ty a přesto mě poslali na kardiologii, beru léky a teď jsem 28.tt a včera mi taky naměřili 166/80, nato mi dnes kardiolog zase navýšil medikaci a doporučil porod sekcí. Vysoký tlak těchto hodnot ty přežiješ, ale je nebezepečný pro miminko, takto mi to pořád vysvětluje, proto se to musí řešit.

Uživatel je onlineGinuš
Hvězda diskuse 37759 příspěvků 04.01.17 21:53

@Krtiinka při screeningu ve cca 12 tt lze udělat testy na preeklampsii - stojí to okolo 1000 a doktoři pak nasadí léky - určitě bych to nebrala na lehkou váhu a chtěla to řešiš. Nebo možná by stálo za to ject do nemocnice na pohotovost, že ti je špatně a oni to budou řešit. Tlak fakt není sranda a doktorovi bych v tomhle nevěřila

dyňa
Kecalka 251 příspěvků 04.01.17 22:29

Ja me tezkou preeklampsii u obou tehotenstvi, obe nastesti dobre dopadly, ale holky jsou ve 30.a 33.tydnu. U 1.tehu me tezce zanedbala kardiolozka, sekce po 5 dnech s hodnotami 187/114,u druheho jsem byla hlidana jak ostriz a s tlakem 140/90 supajdila na 3 tydny do spitalu, kde mi nakonec tehotenstvi ukoncili. Dulezita je hlavne ta druha hodnota, nemela by se pohybovat nad 90,a kolem tech 90 nic moc, je to proste na pozorovani. Nutne je mit doma tlakomer a 3× denne se merit a zapisovat.Spat je dobre na levem boku, nedochazi k takovemu stlaceni dolni dute zily, ktera privadi krev miminku.Tlak je hodne nebezpecny nejen pro dite, ale i pro tehotnou, zacnou odchazet (vetsinou jen v tehotenstvi)led­viny a jatra. Kdyby Vas cokoliv zajimalo, rada pomuzu. Hlavne to chce klid a merit se doma.

dyňa
Kecalka 251 příspěvků 04.01.17 22:31

Ty ledviny a jatra, i tlak se zas vetsinou po porodu uplne spravi. :srdce:

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 04.01.17 23:00

Jee tak ted jsem se teda docela vydesila, sem pocitala s tim ze doktor tomu musi rozumet nejlip, ale jak mi zaclo byt nevolno, tak uz se mi to prestava libit, taky me napadlo jestli to nemuze mit souvislost s tim ze jeste chodim na nocni smeny a praci mam teda spis fyzickou, nic tezkeho netaham nebo tak, ale pracovat musim celou noc, takze si neodpocinu, tak jestli by to nemohlo byt taky trosku tim :(

Uživatel je onlineGinuš
Hvězda diskuse 37759 příspěvků 04.01.17 23:04

@Krtiinka zajeď si na pohotovost - vypíší neschopenku a hlavně tě budou pozorovat. Noční směna není nic moc. Preeklampsii fakt není sranda, ale zas se neděs :hug: :hug: :hug: nikdo tě nechtěl vyděsit, ale bohužel to může být průšvih zvlášť když to dr neřeší

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 00:32
@Krtiinka píše:
Prave jsem predtim nikdy problem s tlakem nemela, i kdyz jsem byla nervozni nebo neco, nikdy jsem mela kolem max. kolem tech 130, tak me tohle docela zarazilo, ale zase jsem si rikala ze kdyz na to doktor nic nerikal, tak ze se asi zas tak nic nedeje. Jinak me merili az po vysetreni, to uz jsem byla uplne v klidu prave.
:lol: Otazka je, jestli jsi byla opravdu v klidu, nebo si to jen myslis. Na tvem miste bych pro svuj klid navstivila obvodaka a nechala si pujcit tlakomer domu. Prala bych ti, aby to byl jen plany poplach a zakolisani :kytka:

dyňa
Kecalka 251 příspěvků 05.01.17 08:58

Na nocni bych urcite v tehotenstvi nechodila, to je lepsi jit na rizikovy-ten tlak urcite muze byt na nocni a po nocni vyssi. 8o

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 05.01.17 13:38

Holky, takze jsme si zapujcili tlakomer od znamych domu (pro jistotu) dneska rano zase pro zmenu 118/64, takze bud jsem opravdu v klidu nebyla i kdyz jsem myslela ze jo :D a nebo si skace jak se mu to hodi :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec byl se Šafářovou už před dvěma lety! Co na to Lucie?

Spekulace o mileneckém poměru Tomáše Plekance a Lucie Šafářové sílí. Vychází... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama