Vysoký tlak a porod

3143
24.1.09 13:48

Vysoký tlak a porod

Ráda bych se zeptala, jak je to u rodiček s vysokým tlakem. Beru 2× denně dopegit, ale i tak je kolem 140/70, bez něj mi vyletí klidně na 180-200. Myslíte, že můžu rodit normálně, nebo mě nechají císařem? Holky kdo jste měly vys. tlak, jak jste rodily? Měla jsem ho vysoký i při prvním mimi, a po porodu jsem se 3 měsíce z toho dostávala pomocí léků. Teď se na kardiologii divili, že jsem rodila normálně a ne císařem. Docela by mě zajímalo, podle čeho se to určuje.Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.1.09 14:23

Ahoj
Ja poprve taky musela brat dopegyt 2× denne. Tlak jsem mela az do porodu 150\80. Rodila jsem jako kazda jina normalne. Bohuzel porod nakonec skoncil CS, ale to nebylo z duvodu vysokeho tlaku. Mala se zacla dusit.
Ty mas dobry tlak, tak neni duvod rodit CS, no a ze je snizovan leky. Stejne je budes brat i po porodu. Mne se snizil tlak az po sestinedeli.

• Nahlásit
  • Citovat
687
24.1.09 14:48

Ahojky… Já brala dopegit 3×denně, na konci těhu i vascorutin,který by se moc v těhu neměl… a nikdo mi o císaři neřekl ani slovo… Rodila jsem normálně, bez problémů a po porodu jsem měla tlak sám od sebe zase ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
24.1.09 15:08

Ahojky já se přidávám k holkám,brala jsem taky 2× denně dopegit + 6× denně magnézko až do porodu,rodila jsem normálně,ale taky porod nakonec skončil císařem,protože se malý začal dusit.Po porodu se mi tlak sám ustálil a je OK.Tak držím palečky.

Ps:Taky mi vyhrožovali,že budu rodit císařem,ale potom v porodnici při porodu o tom nepadlo ani slovo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
24.1.09 15:32

Já jsem s vysokým tlakem ležela i několik dní v porodnici, pořád mi měřili tlak, dávali monitor na malého a dělali X vyšetření ale o císaři se nikdy nikdo nezmínil!
Po propuštění z porodnice jsem byla 2 dny doma a v pohodě, ten druhý den večer jsem jela rodit NORMÁLNĚ.
Po porodu se mi tlak ustálil a teď se naštěstí taky drží!

• Nahlásit
  • Citovat
68
24.1.09 16:31

Ahojky!taky jsem patřila k maminám s Dopegytem v těhu :roll: asi od 20 tt mě sledovali,od 30 tt jsem začínala s dopegytem 1×1,ve 35 tt už 3×1 a stejně jsem měla TK 150/100…myslím si,že mi nejspíš nezabíral…porod se mi rozjel v 36+6,ale byla to docela rychlovka a bez komplikací :) …jen ten vysoký TK přetrvával skoro 3 měsíce po porodu…Držíme pěsti,ať to zvládneš v poho a po porodu přejem brzy pěkný hodnoty :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
24.1.09 19:25

ahoj

jako většina vysoký kt u obou těhu od 27 tt - u prvního to bylo horší - dopegyit 2× denně + Vascorutin - v 37 ttt náhlý kolaps s poruchami vidění a s tlakem 150/180 (po dvou hodinách než jsem se dostala do špitálu - to už jsem opět viděla dobře:o)) napíchli mi magnézko - přes noc mě tam nechali a jelikož bylo mimčo již donošené - ráno vyvolali porod - normálně.

Druhý opět ke konci jsem přestala reagovat na medikaci a tlak šel pořád nahoru i přes kapačky takže opět vyvolání a porod normální cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
24.1.09 19:56

Taky jsem měla vsoukej tlak - asi 140/90. Jde o to, že při vysokém tlaku dochází ke špatnému průchodu krve pupečníkem. Pořád mi to kontrolovali a nakonec se z toho vyklubala preeklampsie, takže císař 35+4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
24.1.09 21:35

Celkem pro mě aktuální téma :wink:
Ve středu mi naměřili 180/100 naštěstí mi pomohli kapačky,ale stejně mám pořád 145/90 , takže miminko musí dřív na svět.V pondělí jdu na vyvolání porodu,tak jsem zvědavá jestli porodim nakonec normálně , nebo císař.
Ale když se nad tim zamyslim ,tak je vlastně jedno jak , hlavně že budem oba v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1334
24.1.09 22:31

Oluscha: Tak hodně štěstí a přesně jak píšeš, hlavně, že budete oba zdraví! Ty i miminko.. Hodně štěstíčka!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
25.1.09 11:54

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1633
27.1.09 11:01

Ahoj holky, tak mě celé těhotenství provázely oteklé nohy a a ke konci těhu se dostavil vysoký tlak asi 145/105 a musela jsem na pár dní do nemocnice, otoky se zmírnily, ale tlak zůstal okolo 140/90, takže taky 3× denně dopegit. Přenášela jsem asi 9 dní, až pak chtěli vyvolat porod, ale nakonec mi sama praskla voda. Porod byl provázen opravdu vysokým tlakem 180/120, hrozil císař, ale nakonec jsem porodila sama, ale bohužel pomocí kleští, jinak by se malá udusila. Příště bych byla radši pro ten císař, než takové trápení. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
27.1.09 12:33

Holky moc díky za rady. Takže je to stejně asi individuální. Tlak mám teď docela dobrý cca 140/60(ten spodní prý až moc). :D
Možná bych ten císař docela brala, protože 1. porod byl děs, i kvůli tlaku. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1821
8.2.09 20:23

Ahojky,
já rodila před 2,5 lety taky s vysokým tlakem normálně.
Brala jsem Dopegyit + Vascorutin a i přesto jsem měla tlak 160/90. Ležela jsem 4 dny v porodnici, pak se rozhodli pro vyvolání porodu v 38.tt.
Rodila jsem normální cestou a jsem za to velmi ráda. Asi 2 týdny po porodu se tlak ustálil :wink:
Ono záleží asi taky hodně na ozvách miminka a lékařích :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
8.2.09 21:49

Ahoj,

já rodila pred 5ti lety normálně - tlak se mi v průběhu porodu vyšplhal až na 220/120, porod to byl dlouhý a těžký, tři dny po porodu jsem si pobyla na JIP a z porodnice odcházela se spoustou léků. Brala jsem dopegyt, cordipin, vasocardin, lacipil. Vysoký tlak mi po porodu už zůstal a já se bála dalšího těhotenství, ale nakonec touha po miminku zvítězila, šla jsem do toho, i když jsem věděla, že těhotenství bude od počátku rizikové. Po celou dobu jsem brala vasocardin, rodila jsem před půl rokem, opět normálně a porod byl sice vyvolávaný, ale oproti prvnímu rychlý a bezproblémový. Stále beru vasocardin a pomýšlíme s manželem na třetí miminko. Přeji všem hodně štěstí a zdravé děti. P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama