Vysoký tlak a těhotenská cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KatieJ
Stálice 77 příspěvků 12.09.18 15:00
Vysoký tlak a těhotenská cukrovka

Ahojte holky. Potřebovala bych pár rad. Jsem 28tt
Od cca 15tt mám vysoký tlak, zatím jsem žádné prášky nedostala. Dr. říkala, že byly hodnoty pokaždé hraniční, teď 2 kontroly přes 140, tak to budeme řešit zítra.
Do toho mi včera zjistili tehotenskou cukrovku.

1)
Poradite mi prosim nějaký odkaz na jídelníček pro diabetiky, nějaké rady a tak?
Jsem z toho taková nesva. Druhý den dodržuji dietu, mám pořád hlad a strašné chutě.

2)
Co se týče cukrovky a tlaku. Poslali vás do rizikové poradny? Byly jste nějak víc hlídané (kromě dia poradny)?
Vyvolávali u vás porod před termínem? Kolik děti nakonec vážily?
Straší mě větším mimčem. U prvního těhotenství jsem tehotenskou cukrovku neměla a dcera se narodila s téměř 4kg, týden před termínem a vyfasovala jsem 40 stehů. Tak mám z toho trošku strach, že by byl malej ještě větší.

Předem Vám děkuji za odpovědi.

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reakce:
Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.09.18 15:11

Ahoj, já mám tlak normální. Ale mám od 27tt těhu cukrovku. Hodně informací najdeš na www.tehotenskacukrovka.cz → je tam hodně rad k dietě a jak se stravovat.

Já chodím jen do dia poradny. Ze začátku jsem dodržovala jen dietu, ale lačnou hodnotu jsem neměla Ok, takže mi nasadili léky a také to nepomohlo. Nyní mám inzulin na noc a lačná hodnota se zlepšila, ale ještě to není Ok. Takže důležité je dodržovat dietu a snažit mát dost pohybu.

Ohledně diety je důležité nepřijímat rychlé cukry - vyřadit celkově cukr, omezit ovoce, jíst pracvidelně a tak.

Kdyby cokoliv, tak se ptej :)

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 12.09.18 15:30

@KatieJ s tlakem neporadim, ale k cukrovce si vyhledej i diskuse zde na emiminu. zaklad je hlidat prisun sacharidu. ja se na hlad dojidala vajicky, syry, houbami, masem, zeleninou. toho muzes vicemene neomezene mnozstvi, maji nula sacharidu. uplne se vykasli na dia vyrobky.

KatieJ
Stálice 77 příspěvků 12.09.18 15:31
@Anonym_kaO píše:
Ahoj, já mám tlak normální. Ale mám od 27tt těhu cukrovku. Hodně informací najdeš na www.tehotenskacukrovka.cz → je tam hodně rad k dietě a jak se stravovat.

Já chodím jen do dia poradny. Ze začátku jsem dodržovala jen dietu, ale lačnou hodnotu jsem neměla Ok, takže mi nasadili léky a také to nepomohlo. Nyní mám inzulin na noc a lačná hodnota se zlepšila, ale ještě to není Ok. Takže důležité je dodržovat dietu a snažit mát dost pohybu.

Ohledně diety je důležité nepřijímat rychlé cukry - vyřadit celkově cukr, omezit ovoce, jíst pracvidelně a tak.

Kdyby cokoliv, tak se ptej :)

Můžu se zeptat, kolik jsi měla cukr nalacno?

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.09.18 15:33

@KatieJ při ogtt 5,17 a pak se mi držel okolo 6. Nyní mi to začíná klesat. Jinak cukr po jídle Ok a dlouhodobý taky ok.

pistamonta
Kecalka 391 příspěvků 12.09.18 16:18

Ahoj s tlakem se nenech rozhodit ja mela od nejakeho 25tt vysoky tlak pres 150 a nikdo nevedel proc doma bylo vse v norme a u dr vzdy vyletel milion vysetreni strašení mela jsem i tehu cukrovku ale to stacilo dva tydny jist obezretneji ( priznavam mela jsem obdobi kdy jsme jedla jen kolace a sladke) a hned byli vysledky Ok a zrusili mi cukrovku, pak me poslal kvuli tlaku radsi na rizikovku ale nic nebylo porodila jsem v terminu krasne sama bez komplikace a 3,370

Lucie486
Kecalka 320 příspěvků 12.09.18 21:54

Mela jsem cukrovku i vysoky tlak-ten uz pred tehotenstvim. Chodila jsem cca od 24tt do dia poradny a na internu. Casteji take na utz a pak od 36tt na monitory 2× tydne. Brala sem leky na tlak Dopegyt a Vasocardin a na cukrovku Metformin. Dieta a hodne info je na webu tehotenskacukrov­ka.cz. Nakonec vyvolavali ve 39+2 kvuli tlaku tusim 145/95. Kluk uplne zdravej, vazil 3570g.

ugluk
Hvězda diskuse 43510 příspěvků 12.09.18 21:56

Já mám s cukrovkou nízkej tlak, ale diabetolog mě straší, že budu mít k vysokýmu tendence a mám se hlídat. No nevím. V prvním těhotenství jsem měla nízkej až do porodu (dítko 4 kila) i s těhotenskou cukrovkou. Teď jsem si půjčila domů tlakoměr a diabetolog mě sice kontroluje, ale bere za důležité hodnoty, které si pravidelně měřím v klidu doma. Stránky tehotenskacukrov­ka.cz jsou super, jinak když je hlad, prostě jídla zvětšovat na objemu nízkosacharidovýma potravinama, hodně zeleniny a tak, na úkor sacharidových příloh (pro mě je mor rýže, kuskus…).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >