Vysoký tlak během celého těhotenství a porod

Anonymní
20.4.16 13:26

Vysoký tlak během celého těhotenství a porod

Ahojte holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli je tady nějaká maminka, která měla vysoký tlak i před těhotenstvím a v těhotenství a jaký byl porod? jestli vyvolávali dřív? Beru dopegyt 3× denně, ale když jdu prostě do nemocnice nebo k doktorovi tak mám tlak vyšší, jinak doma ok. Bílkovinu v moči ani otoky nemám. Jsem teď 35 týden a zajímalo by mě co mě čeká..:-) děkuji.. :-))

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3356
20.4.16 13:28

Pokud je tlak dobrý a nejsou jiné komplikace, tak se rodí normálně. Jinak akutní císař při preeklampsii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.16 13:30

Já vím, ale pokud je pouze vyšší tlak bez jiných komplikací. Je nutné porod vyvolat dřív? preeklamsii nemám a průtoky pupečníku zatím naprosto ideální. Jen mě zajímá jeslti mě i s vyšším tlakem nechají přenášet..:-)

• Citovat
  • Nahlásit
33
20.4.16 13:32

Lecila jsem se dopegytem pred a celé tehu, na konci těhotenství dávkování 2-1-1 a skončila jsem císařem v 35+2, kvůli neprospivani mimi. malá mela apgar 10-10-10 (44cm, 2,2 kg) a vse naprosto v pořádku, souvislost CS s tlakem a leky mi nikdo nepotvrdil ani nevyvratil.
Přeju klidný průběh těhotenství i porod.
Pokud je tlak léky kompenzovany a. mimi v pořádku, rodí se přirozeně.

Příspěvek upraven 20.04.16 v 13:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
20.4.16 13:33

Pokud nejsou komplikace, nechají to na přírodě :-), ale budou více hlídat. A záleží co je to vyšší tlak, poku je doma OK a vyšší jen u doktora, vymohla bych si holtera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6064
20.4.16 13:37

Také jsme bral dopegytem 2× deně mala se narodila o měsic dřiv ale že nevyživovala placenta tak rychle císař.
@HEGE já to měla skoro stejně jako ty jen ma mala byla v 35tt 1200g 38cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.16 13:40

@BaMaK mě holtera chtěli dát..:D ale bohužel jsem prostě nějakej přírodní úkaz na kterýho nefunguje..:( ani digitální přístroje na mě někdy nefungují. Doma se měřím a je to v pořádku.. u mojí internistky jsem ve čtvrtek měla tlak 130 /80 a ten stejnej den v porodnici kam jsem přijela pro nějakej problém jsem měla najednou 150/110:D takže nervičky u mě pracujou kvalitně..:-) díky tlaku mi na prvním screeningu vypočítali větší riziko preeklamsie a růstové retardace, kvůli tomu jezdím na kontroly a zatím je vše v pořádku. U mě je to spíš všechno ze stresu. Umím se vyburcovat fakt k dost velkýmu tlaku..:-) ale doma ho mám pořád kolem 120/85 což je u mě ideálka..:-) jen nevím jestli mi v nemocnici budou věřit..:-) samozřejmě mám o tom dost načteno, tkže se pořádně hlídám :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.16 13:41

@irca11 a měla jsi problém s tlakem i před těhotenstvím? my měli v 32 tt 1920 gramů a teď jdu za týden zase na ultrazvuk tak uvidíme kolik mimi porostlo..:-)

• Citovat
  • Nahlásit
3356
20.4.16 13:44
@Anonymní píše:
@irca11 a měla jsi problém s tlakem i před těhotenstvím? my měli v 32 tt 1920 gramů a teď jdu za týden zase na ultrazvuk tak uvidíme kolik mimi porostlo..:-)

Je to sice mimo téma, nám naměřili 10 dní předporodem 2900g, doma halda plenek č.1, oblečení 50…a porodní váha 3800g :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
20.4.16 13:47

Já jsem měla vysoký tlak před i v těhotenství. Dopegyt jsem brala 2× denně a rodila jsem normálně v termínu bez komplikací :) měla jsem to taky spíš ze stresu. Teď už se radši neměřím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Terdul
20.4.16 13:49

Před těhotenstvím jsem neměla, v těhu ano. Brala jsem 5 dopegytů denně. Rodila jsem přirozeně, ale bylo mi řečeno, že nesmím přenášet.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
265
20.4.16 13:54

Vysoky tlak jsem mela v minulem tehotenstvi od 30tt, brala jsem Vasocardin. Vyvolani v 38+2 kvuli silne bolesti hlavy, nezabiral Paralen.
Nyni jsem 25tt, tlak zatim ok, jen spatne prutoky deloznimi arteriemi, prutoky pupecnikem normalni. riziko Preeklampsie 1:60. Beru Anopyrin od 14tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
20.4.16 13:55

@T3r3za já si jen vzpomenu na tlakoměr a už cítím jak leze..:D moc děkuju za odpověď..:-) Doufám, ž e to u mě taky proběhne všechno bez komplikací jako do teď..:-) i kdyby se teď už mimi narodilo tak je to dobrý:)
@Terdul děkuji :-) tak hlavně, že to dobře dopadlo:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
20.4.16 13:59

@Křehulka85 vidíš.. já měla ve 12 týdnu riziko preeklamsie 1:13 a růstová retardace 1:125 a zatím vše naprosto v pořádku.. :) taky beru anopyrin, ale už s ním za 3 dny seknu..:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
20.4.16 14:03

@Térinka44 u tebe to vypocitali na zaklade namereneho tlaku? U me bohuzel v tom 13tt na zaklade spatne pruchodnosti deloznima arteriema, ktere jsou do ted na uplne dolni hranici normy, leva tusim uz pod normu. Prsva a prumer o malinko lepsi. Ale mala roste, ma hezkou vahu. Tak uvidime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat