Reklama

Vysoký tlak na přelomu trimestrů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taače
Kecalka 267 příspěvků 19.09.18 15:36
Vysoký tlak na přelomu trimestrů

Zdravím vás :)

Od 15 tt jsem na rizikovém kvůli vysokému tlaku - brala jsem Dopegyt 1-0-0 a po něm jsem měla tlak extrémně nizký, takže jsem byla spavá a malátná (proto neschopenka) - ale jak čas plynul, tak jsem najednou 26+0 tt a Dopegyt už musím papat jak lentilky 3-1-2. A přesto mám tlak vyšší a vyšší.

Dnes na interně mi naměřili několikrát po sobě 170/110 - asi 3 hodiny po užití 3 tablet dopegytu. Dostala jsem tedy znovu holtera, aby vyloučili syndrom bílého pláště, na který se s oblibou vymlouvám.

Moje otázka zní - co se dělá v případě, že mi ten krám naměří podobně vysoké hodnoty i během dne? Kamarádka (medička) mě straší hospitalizací - vážně by to bylo nutné? Vím že tlak není sranda, ale já jsem při těchto dávkach už tak dost oblbnutá ( takže si neumím představit je zvýšit) - ale nebyla bych v klidu ani na lůžku, stěhujeme se, nový byt se musí vymalovat a připravit, přece v tom nenechám chlapa samotného :zed:

Vůbec netuším co mě zítra po odevzdání přístroje bude čekat - a tím se stresuju a tím se mi tlak zase zvyšuje :roll:

Děkuju za vaše zkušenosti, snad se dozvím, že jste všechny porodily 40+0 naprosto zdravá miminka :kytka:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineanavi13
Závislačka 2567 příspěvků 19.09.18 15:47

@Taače Ahoj, no být tebou na vymalování a pod. se vyprdnu. Ten tlak není sranda, tak ať si ho ještě nezvedáš. Uvidíš jak bude tlak vypadat. Moc ti přeji ať je to jen syndrom bílého pláště, protože přece jenom prcek je ještě maličký. Pokud by dobrý ten tlak nebyl tak tě asi opravdu čeká hospitalizace, při které by hlídali tlak, bílkovinu v moč (tu máš?), otoky, hodnoty krevních odběrů. Poctivě by monitorovali miminko jak se mu daří. A snažili by se tlak snížit samozřejmě. V nejhorším případě může být nutné vyvolat porod. Je mi jasné, že nejde být v klidu, ale chlap stěhování zvládne, ty teď mysli na sebe a miminko a poslouchej lékaře. Držím palečky ať si co nejvíc v klidu a holtr naměří jen krásné hodnoty :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 16:05

Teda nevím jaký přístroj máš, ale ten co jsem měla já, tak ukazoval po měření hodnotu na displeji. Takze si můžeš malinko udělat obrázek. Jinak vysoký tlak v těhotenství není sranda. Já si jednou zpusobila dlouhodobější vysoký tlak od nervů. Pomohl meduňkový čaj a magnézium a srovnání si priorit v hlavě.

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 19.09.18 16:11

Ano, necháš v tom chlapa samotného, s tlakem to není sranda. Ty to nejspíš zvládneš, ale mimino nemusí. V nemocnici tě budou sledovat a pokud by ses zhoršila, tak mimino půjde hned ven.

Taače
Kecalka 267 příspěvků 19.09.18 17:43

@anavi13 Dekuju za info :palec: Asi mi opravdu nezbývá než čekat do rána a pak se uvidí - dopadne to tak, jak to dopadnout má…šlo mi o to, že jsem perfekcionista a oni to určitě po malování neumyji tak jak já si představuju a nábytek dají jinak než chci ..a ja tam pak přijdu s miminkem a budu to stěhovat , aby to bylo podle mých představ… :roll:

@Anonymní píše:
Teda nevím jaký přístroj máš, ale ten co jsem měla já, tak ukazoval po měření hodnotu na displeji. Takze si můžeš malinko udělat obrázek. Jinak vysoký tlak v těhotenství není sranda. Já si jednou zpusobila dlouhodobější vysoký tlak od nervů. Pomohl meduňkový čaj a magnézium a srovnání si priorit v hlavě.

Taky se mi zobrazuji hodnoty, ale naprosto nesmyslné. Když jsem ho dostala někdy ve 14 tt, tak ukazoval ukázkový tlak nebo error. A na interně z něj sestry vytáhly zase úplně opačné údaje - prý extrémně vysoké. Takže ta čísla na displeji vůbec nevnímám, protože si ukládá něco jiného než ukazuje.

@Hadumi Já budu do zítřka prostě doufat, že na to nedojde, nemusím mít všechno :D

Závislačka 2567 příspěvků 19.09.18 20:42

@Taače no jasně uvidíš ráno co ti řeknou. Hele já na začátku těhotenství musela měsíc ležet fakt na místě a ono to tak tři dny bylo hrozné a pak jsem si prostě řekla, že to dělám pro prcka a pro nás s manželem a musím to vydržet. A domácnost fungovala. Manžel to zvládl na jedničku. Něco se udělalo za delší čas, třeba vytírání. Normálně by mě to strašně štvalo, ale každé těhotenství je takový malý zázrak a vše ostatní je jedno. Uvidíš, že ti tam uklidí krásně a pak si to kdyžtak doladíš. Vše doobjednaš po internetu, zamestnáš babičky a bude ;) hlavně ať jste oba v pořádku :andel: displej neřeš, oni si s tím poradí, stejně záleží na lékaři :palec:

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 19.09.18 20:57

@Taače já toho díky preeklampsii nestihla :lol: , naštěstí mimino bylo hodné, tak se to pak dohnalo.

Taače
Kecalka 267 příspěvků 20.09.18 10:28

Tak to holky dopadlo asi dobře. Hodnoty byly vysoké, ale nasadila mi k dopegytu ještě vasocardin (teď procitam leták a začínám z něj mít strach) s tím, že za 14 dní přijdu zase - a pokud bude zase vysoký, tak napíše nějaké doporučení obvodnímu gynekologovi :? Ona sama mě prý do nemocnice nepošle, že to rozhoduje on. Máte s tím lékem zkušenosti? Pochopila jsem, že je to slušnej oblbovák asi …? :nevim:

Závislačka 2567 příspěvků 21.09.18 07:21

@Taače příbalovák určitě neřeš. Jestli byl tlak vysoký, tak prostě léčbu potřebuješ, pro vás oba je to to nejlepší. Jen teda ten tlak stále kontroluj, ale to jste asi domluvení. Na gyndu jdeš kdy? Spíš mě napadá jestli by o tvém stavu neměl by mít ty informace dřív. Ale záleží jak jste domluvení…

Taače
Kecalka 267 příspěvků 21.09.18 08:12

@anavi13 Poradnu mám až 2. října no…ale to už naštěstí není tak daleko. Včera jsem si dala ten lék večer a spala jsem jak mimino, tak uvidím co se mnou udělá přes den :D

Závislačka 2567 příspěvků 21.09.18 11:16

@Taače uvidíš jak ti bude, ta poradna je za chvíli, ale kdyby se ti něco nezdálo šla bych tam dřív, třeba se jen poradit. :)hlavně ať je ten tlak v pohodě a mimčo vydrží co nejdéle v bříšku :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >