Reklama

Vysoký tlak v těhotenství. Prosím poraďte!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janýsekk
Povídálka 34 příspěvků 08.11.09 18:55
Vysoký tlak v těhotenství. Prosím poraďte!

Ahoj všechny,
Tak já jsem úplně zoufalá a doufám, že tady najdu trochu útěchy, kde jinde, že…….?
Jsem v v 21. týdnu těhotenství, doma mám už 4,5letého špuntíka Honzíka.
Můj problém je vysoký tlak. Až do minulého týdne jsem byla v poho, ale ve čtvrtek mi v poradně naměřili tlak 140/90. Podotýkám, že jsem od začátku ostře sledovanej případ, protože s Honzíkem jsem měla tlak taky hodně vysoký, ale až od 35. týdne, preeklampsie mi nebyla tehdy prokázána, bez otoků a bez bílkovin v moči jen ten šílenej tlak. Honzík se narodil spontálně v 39. týdnu i přes to, že mi od toho 35. týdne ( kdy jsem byla hospitalizovaná u Apolináře) vyhrožovali císařem.
Tedy tentokrát nám tlak vyletěl trochu dříve, takže ve čtvrtek jsem hned z poradny šupajdila s žádankou na internu k Apolináři, kde mi předepsali Dopegyt, s tím, že si mám měřit tlak a pokud překročí 140/90, mám začít ten Dopegyt užívat. Tak se také stalo, naměřila jsem si dokonce 150/100. Dopegyt jsem si vzala první v pátek večer, beru ho 3 x denně, dle předpisu a zatím se mi tlak celkem ani moc nesnížil s tím, že se držím okolo 130/90. Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti. 1. Zda-li se tlak začne upravovat postupně nebo musí jit dolů hned.Pokud jsem stále 130/90, je to hodně nebo v normě. Tlak jsem se chtěla zeptat jestli hrozí vyvolání předčasného porodu pouze kvůli preeklampsii či help syndromu nebo i pouze kvůli tlaku. Mám strašnou hrůzu z předčasného ukončení těhotenství. Myslíte, že pokud se tlak zachytí včas a vše je sledováno, můžu donosit miminko až do konce? Zabraňují léky na tlak pouze snížení tlaku nebo i případné preeklampsii? Já vím, je to hodně otázek, ale hodně hlav hodně ví, tak prosím podělte se o své zkušenosti. Jo a taky jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo nějaký babský recept na přírodní snižování tlaku, samozřejmě současně s medikací.
Moc děkuju!
 Jana

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smilers
Kelišová 5882 příspěvků 08.11.09 19:33
Janýsekk píše:
Ahoj všechny,
Tak já jsem úplně zoufalá a doufám, že tady najdu trochu útěchy, kde jinde, že…….?
Jsem v v 21. týdnu těhotenství, doma mám už 4,5letého špuntíka Honzíka.
Můj problém je vysoký tlak. Až do minulého týdne jsem byla v poho, ale ve čtvrtek mi v poradně naměřili tlak 140/90. Podotýkám, že jsem od začátku ostře sledovanej případ, protože s Honzíkem jsem měla tlak taky hodně vysoký, ale až od 35. týdne, preeklampsie mi nebyla tehdy prokázána, bez otoků a bez bílkovin v moči jen ten šílenej tlak. Honzík se narodil spontálně v 39. týdnu i přes to, že mi od toho 35. týdne ( kdy jsem byla hospitalizovaná u Apolináře) vyhrožovali císařem.
Tedy tentokrát nám tlak vyletěl trochu dříve, takže ve čtvrtek jsem hned z poradny šupajdila s žádankou na internu k Apolináři, kde mi předepsali Dopegyt, s tím, že si mám měřit tlak a pokud překročí 140/90, mám začít ten Dopegyt užívat. Tak se také stalo, naměřila jsem si dokonce 150/100. Dopegyt jsem si vzala první v pátek večer, beru ho 3 x denně, dle předpisu a zatím se mi tlak celkem ani moc nesnížil s tím, že se držím okolo 130/90. Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti. 1. Zda-li se tlak začne upravovat postupně nebo musí jit dolů hned.Pokud jsem stále 130/90, je to hodně nebo v normě. Tlak jsem se chtěla zeptat jestli hrozí vyvolání předčasného porodu pouze kvůli preeklampsii či help syndromu nebo i pouze kvůli tlaku. Mám strašnou hrůzu z předčasného ukončení těhotenství. Myslíte, že pokud se tlak zachytí včas a vše je sledováno, můžu donosit miminko až do konce? Zabraňují léky na tlak pouze snížení tlaku nebo i případné preeklampsii? Já vím, je to hodně otázek, ale hodně hlav hodně ví, tak prosím podělte se o své zkušenosti. Jo a taky jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo nějaký babský recept na přírodní snižování tlaku, samozřejmě současně s medikací.
Moc děkuju!
Jana

Ahojky, já už mám sice skoro rok po porodu, ale od těhotenství se léčím na vysoký tlak, který jsme před nikdy něměla. Jako ty jsem dostala ihned Dopegyt i po porodu jsme ho stále brávala, teď už beru Locren na tlak, můj tlak během těhu bylo od těch 120/60 do 140/100, i když jsme brala Dopegyt, tak i tak se mě to každej den jinak pohybovalo, ja teda začínala mět před porodem preeklampsyii, bílkovina v moči ..atd. Jinak doktory zajima spodni tlak, ten je ten hlavni, takže 140/|90 je už hraniční hodnota pro jakž takž normu 8-) , která se ale už musí sledovat v období těhu. Jinak leky na tlak ti určitě nezabrání preeklampsii, ty jen udržují tlak v co nejlepší normě a určitě se dá i s vysokým KT dojít do konečné fáze porodní:-) Jen hold budeš prostě sledovaná. Co se týče babských rad na tlak, nevím, ale já osobně bych v těhu radši moc neexperimentovala a všeobecně v těhu se bylinky moc nedoporučují. Přeji ti, ať máš pohodový porod, což je hlavní a pokud by si ještě něco chtěla vědět, tka napiš:-) Snad jsem ti aspoň nějak poradila. Míša

petit
Kecalka 338 příspěvků 08.11.09 20:04

Ahoj!

Pokusím se odpovědět na tvé otázky - doufám, že něco nezapomenu.
1. Tlak se musí upravovat postupně - pokud by šel dolů rychle, ohrozil by miminko sníením prokrvením.
2.Tlak 130/90 není nijak vysoký, ale ty ještě nejsi v pokročilém stupni těhotenství. S ohledem na tlak náročnější období teprve přijde.
3. Samotný tlak v naprosté většině není důvod k vyvolání porodu. Ty další příčiny(preeklam­psie, eklampsie, HELP sy), které uvádíš, to už je jiné - tam záleží na tíži, a v případě ohrožení matky či dítěte se těhotenství ukončuje.
4. Léky dokáží zábranit pouze zvýšení tlaku. Příčiny preeklmpasie nejsou do teď dopodrobna známy, takže je lze jen těžko ovlivnit. Mám ale zkušenost, že u matek, které jsou dobře sledované celé těhotenství, probíhá další těhotenství po preeklmpasii většinou bez větších potíží ( i když musí brát léky)
5. Ano, miminko můžeš donosit až do závěru ( a klidně i přenášet!)
6. Babské rady jsou k ničemu. Jediné co pomáhá skutečně, je psychický klid a fyzická zátěž v míře, která je ti příjmen. To znamená, když se cítíš unavená, klidně si lhenout, nepřekonávat to!
7. Dopegyt rozhodně není to jediné, čím se tlak dá kontrolovat. Po 21. týdnu už můžeš používat celou řadu dalších léků, takže tvůj lékař má ještě spoustu možnsotí, co tu přidat.

Když budeeš potřebovat, klidně se zeptej.
Petit

nettie
Kelišová 5480 příspěvků 08.11.09 20:09

Tak já mám trochu jinou zkušenost:
Mně zjistili hypertenzi měsíc před TP, mám sice potvrzený syndrom bílého pláště, ale nikdo na to nebral ohled. Po týdnu mě donutili nastoupit do porodnice, nasadili Dopegyt, tlak klesnul na 110/70 a stejně mi porod vyvolávali (5 dní). Nakonec se dcera narodila cca 14 dní před termínem, spontánně.
K tlaku jsem neměla vůbec žádné jiné příznaky, bez otoků, bez bílkoviny v moči, krev v pořádku.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 08.11.09 20:57

Odborné dotazy zodpovězeny :-) já mám dvě babské rady, které ti určitě nemohou ublížit - ani miminku - jednak levandule, v aromalampě nebo ovonit např. látkový sáček s vatou a můžeš k němu přičuchávat, jednak česnek - dlouhodobá konzumace snižuje u vnímavých jedinců i dolní systolický tlak o 5 až 10, navíc to je dobrý posilovač imunity, což v podzimních/zim­ních měsících není na škodu. Hodně štěstí, ať vydržíte aspoň do 36tt!

smilers
Kelišová 5882 příspěvků 08.11.09 22:22

no ja slysela, ze by se cesnek moc v tehu nemel jist, ale tezko rict

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 08.11.09 22:36

Tak já a vysoký tlak v těhu katastrofa,asi tak od 30 tt 150 /90 a i přes Dopegyt tlak moc neklesal,nakonec se Honzík narodil v 38+2 tt což už celkem v termínu.
Jinak já souhlasím s Jasmína3 s tím česnekem bych moc neexperimentovala , ačkoli se říká že snižuje tlak,tak v těhu bych se mu stejně radši vyhýbala.

smilers
Kelišová 5882 příspěvků 08.11.09 22:49

Tak ja rodila ve 33tt+3, jenze u me to bylo troska slozitejsi :lol: , ale co jsme lezela ve FN, tak tam holciny normalne rodily i kdyz braly dopegyt na tlak, v terminu, a neboj dr si te pohlidaji, ale i tak na sebe musis samo sama davat pozor. Drzim palce

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 09.11.09 09:02

Holky proč ne česnek?? Zpětně jste mě vystrašily, já ho tedy konzumovala běžně, nevím o ničem špatném, co nám to mohlo způsobit.

v tom případě Janýskku promiň za mylné info.

smilers
Kelišová 5882 příspěvků 09.11.09 10:09
Aghata píše:
Holky proč ne česnek?? Zpětně jste mě vystrašily, já ho tedy konzumovala běžně, nevím o ničem špatném, co nám to mohlo způsobit.v tom případě Janýskku promiň za mylné info.

Jen co jsem cetla, tak pry muze zapricinovat stahy delohy, ale to jsme jen cetla, myslim, ze pokud neni konzumovan ve velkem mnozstvi tak s enic nestane, vlastni zkusenost, v tehu jsme ujizdela docela dost an cesnekove pomazance :lol: a holky budou met 11 mesicu:-)

jinak pri hypertenzi ti cesnek muze i vice zvysit tlak a taky ti sem tam muze udelat paseku v traveni, tzn. prujmy atd. pokud ses na nej nachylnejsi

ja teda v tehu neexperimentovala, co se tyce tlaku,m radsi, dr. me predepsala dopegyt, a bylo to, vic me nezajimalo, a jak tu uz nekdo psal, tak jsou i jine prasky a jinak na ten cesnek se zeptej sve dr. pokud te to nahlodalo, aspon budes vedet, jestli jo a aspon tu udelas osvetu:-)

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 09.11.09 11:07

Já nevím , ale pro mě je česnek strašně aromatický a pro miminko to podle mě není moc pošušnáníčko :nevim: Rozhodně já sem se přílišné konzumaci česneku cibule atd v těhu vyhýbala,samozřejmě když přišla chut na česnekovou pomazánku , tak se nedalo svítit a musela jsem si jí dát :lol: Ale ne každý den ve velkým množství.Chce to hodně odpočívat, šetřit se , krátké procházky pomalejším tempem jsou taky prima,hlavně to nechce žádný stres , což u mě byl celkem s mou ex tchýní problém :think:

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 10.11.09 15:13

Ahoj,tak já měla tlak celý těhotenství vysoký takže jsem brala léků docela dost.vasocardin,Lo­mir a ke konci těhu mi dávali i Dopegyt.A to už jsem si říkala že ten můj malej bude mít z toho následky.Já jsem měla celý těhu tlak 140/90 někdy méně někdy více docela se mi to houpalo.nicméně v 37 týdnu mi naměřili tlak 170/110 a už si mě v porodnici nechali a malej se narodil 38+4.Vyvolávali mi ho kvůli tlaku a byla jsem trošku oteklá.Trošku jsem to obrečela když si mě tam nechali ale byla jsem ráda protože mě kontrolovali,byla jsem tak 3×denně na monitoru jestli je malej v poho.Jediný co po porodu měl ,tak to byla žloutenka.Babský rady asi moc nepomůžou taky jsem hledala ,ale nic nepomohlo.Hlavně být v klidu žádný stres a námaha.Držím ti palečky :palec:

Janýsekk
Povídálka 34 příspěvků 11.11.09 08:37
Děkuji

Ahoj holky,
moc děkuju za reakce a rady. Tlak se mi snad po práškách srovnal, jen zase musím k doktorovi na opakované odběry, mám nějak zvýšené jaterní testy, se picnu.....ale jen trochu, prý jde jen o kontrolní odběr......můj pan doktor je opravdu přepečlivý.....:o)- no, právě proto jsem si ho vybrala, že? Jinak jsem si už koupila domů aroma lampu a vypouštím do éteru levandulový olejík.....:o)) Holky, tak snad bude vše o.k. Já se hlavně nejvíc bojím té hospitalizace, třeba dlouhodobější… nevím, co by si beze mě doma ty moji klucí počali… Tak zdar a sílu, zdraví miminka a děti a pohodový těhu Vám všem!
 Jana

ayersa
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 11.11.09 09:22

Ahoj holky,
tak mám na Vás dotaz, možná asi nejvíce na petit…
Minulý týden mi v poradně naměřila sestra tlak 140/80. Dneska ráno jsem si před odchodem do práce měřila tlak doma sama a měla jsem 151/74.Dnes jsem přesně 12tt. Volala jsem mé gynDr. a ta mě odkázala na praktika, bez dalšího vysvětlování, že to mám řešit s ním.
Jak moc je tenhle tlak nebezpečný, je nutné s tím něco dělat?
Děkuju.

ayersa
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 11.11.09 09:25

Ještě bych možná doplnila, že jsem byla na neschopence, protože mi bylo špatně kvůli nízkému tlaku. Teď jsem od pondělí zpátky v práci a jsem hooodně unavená (což asi spíš souvisí se začátkem těhu) a také mě bolí hlava a cítím tlak v očích(resp. spíš za očima).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kočkovi si zašli na kari a opět řešili s policií parkování

Kolotočářský klan Kočkových vystrojil svému korunnímu princi honosný pohřeb... číst dále >

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >