Vysoký tlak v těhotenství + těhotenská cukrovka

Anonymní
16.1.21 15:19

Vysoký tlak v těhotenství + těhotenská cukrovka

Zdravím všechny (nastávající) maminky. Přečetla jsem si hodně diskusí ohledně vysokého tlaku, ale nikde jsem nenašla odpověď na mou otázku.
Celé těhotenství jsem měla ukázkový tlak (120/80). Přibližně od 35tt mám vysoký tlak, sestřička mi na gyndě naměřila 140/90, dostala jsem hned Dopegyt 2× denně (půl tablety rano, půl tablety večer). I po takto malé dávce jsem se cítila unavená, měla jsem tlak v hlavě (takové tlaky na spánkách, ale ne vyloženě bolest, spíš nepříjemný tlak). Sdělila jsem to gyndaři a ten rekl ze je to tím, jak se tlak rovná.
Každopádně další návštěva na gyndě opět stejná- tlak 140/90 a to i přes užívání Dopegytu. Měřila jsem si tlak doma a bylo mi řečeno, že pokud si těch 140/90 naměřim doma, tak mám ihned jet do porodnice a prý se tam o mě postarají.
Doma jsem se měřila a tlak byl stále kolem 140/90 a potom vyletěl na 160/100 a tak jsme jeli do porodnice. V porodnici mi udělali monitor, ten byl v pořádku a tlak mi naměřili 110/50 s tím, že je krásný. Tlak mi v porodnici měřili a měří vždy na levém boku, že prý se to takhle u těhotných ve 3.trimestru dělá a je fakt, že jsem to četla i na internetu. Můj gyndař mě měří v sedě a to mám tlak vždy kolem 140/100 a doma to stejné.
Pokud se merim na levém boku tak mám tlak hodně nízký a pokud v sedě, tak je i přes Dopegyt hraniční (140/90-100).
Máte s tím některá zkušenosti? že někde měří v takové poloze a jinde zase v jiné? znamenalo by to, že celý den mám ležet na levém boku jinak ohrožuji sebe i miminko? někde nad tím mavnou rukou a někde to berou hodně vážně.
Otoky nemám, bílkovinu v moči taky ne, dělali mi i test na preklampsii a byl negativní. Mám jen zvýšenou kyselinu močovou a nedostatek červených krvinek- užívám sorbifer durules 1× denně (železo).
Když to shrnu - v leže tlak krásný a v sedě hraniční. Do toho mám těhotenskou cukrovku, ale velmi dobře kompenzovanou, jen na dietě 250g sacharidů denně. Miminko jsem měla několik týdnů KP, teď hlavinku dolů ale v příčné poloze, takže pravděpodobně budu rodit císařem. Máte někdo zkušenosti? Termín porodu mám 25.1 a nesmím kvůli cukrovce přenášet, takže mi budou porod vyvolávat, protože to nevypadá, že by se malé chtělo na svět. Mám porodní cesty nepřipravené a malá ani nesestupuje. Ještě dodám, že jsem prvorodička.
Budu moc ráda za jakéhokoliv rady, jsem z toho už docela zoufalá. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.1.21 18:09

Taky jsem měla v prvním těhotenství vyšší tlak už přesně nevím, asi taky někdy od toho 35 týdne. Měla jsem tak 135-145/90. Nakonec jsem dostala Dopegyt, ale až někdy 3 týdny před porodem a měla jsem teda instrukce, že když naměřím 145/90 3× po sobě, zkoušet vždy po hodině, tak mám taky jet do porodnice. To se teda nikdy nestalo, vždycky to samo kleslo, i když třeba na jednom měření to bylo dost přes. Ale teda vždycky jsem se měřila v sedě i na gyndě, dokonce jsem se 2× měřila i v lékárně a vždy v sedě. S tím levým bokem mně to přijde jako blbost, přesně proto, že přece pořád neležíš. I v Motole v té předporodní poradně mně měřili tlak v sedě. Taky jsem neměla porodní cesty ready, ale kvůli tlaku se taky dává vyvolávací tabletka a po ní už to šlo hodně rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 18:19
@Markéta Rudná píše:
Taky jsem měla v prvním těhotenství vyšší tlak už přesně nevím, asi taky někdy od toho 35 týdne. Měla jsem tak 135-145/90. Nakonec jsem dostala Dopegyt, ale až někdy 3 týdny před porodem a měla jsem teda instrukce, že když naměřím 145/90 3× po sobě, zkoušet vždy po hodině, tak mám taky jet do porodnice. To se teda nikdy nestalo, vždycky to samo kleslo, i když třeba na jednom měření to bylo dost přes. Ale teda vždycky jsem se měřila v sedě i na gyndě, dokonce jsem se 2× měřila i v lékárně a vždy v sedě. S tím levým bokem mně to přijde jako blbost, přesně proto, že přece pořád neležíš. I v Motole v té předporodní poradně mně měřili tlak v sedě. Taky jsem neměla porodní cesty ready, ale kvůli tlaku se taky dává vyvolávací tabletka a po ní už to šlo hodně rychle.

Já právě když ležím na levém boku, tak mám tlak hodně nízký i bez léků, natož když si je vezmu, tak jsem skoro nepoužitelná. Na gyndě a všude mi tlak měří v sedě a vždy se kolem těch 140/90 pohybuje, ať s práškami, nebo bez. Říkala jsem to v porodnici a bylo mi řečeno, že u těhotných to takhle je, že v sedě a stoje mají vyšší a v leže krásný, a že se mám prostě měřit na levém boku, tak už se ani nemerim protože vím, že mám nízký.
I když jsem hodně nechtěla, tak jsem si myslela že si mě v porodnici nechají, ale nenechali, protože u nich tlak v pořádku, druhý den na gyndě zas vysoký, lítám jako de*il a přijdu si už hrozne. Není lepší nic nevědět a cítit se prostě dobře? Než mi naměřili vysoký tlak tak jsem se cítila krásně.

• Citovat
  • Nahlásit
17.1.21 08:47

Nejsem doktor, tak neporadím, co se zkusit zeptat jiného gynekologa nebo si zkusit zavolat do jiné porodnice a vysvětlit problém? Mně ty léky na tlak nedělaly taky moc dobře, ale spíš až po porodu. Ptala jsem se obvodní i na cardiu, jestli nemůžu vysadit, ale zamítli mi to, akorát vyměnili za jiné, když jsem si stěžovala. Ríkali, že ten těhotenský zvýšený v 95 % už zůstává vysoký napořád. Měla jsem i z cardia takový ten přístroj co měří tlak 24 hodin denně co chvíli a prý nic medikace musí zůstat. Tak jsem si řekla, že to risknu a v 5 měsících dítěte jsem léky vysadila a světe div se ještě asi měsíc jsem měla trochu zvýšený a bylo mi místy blbě, ale do měsíce se to úplně srovnalo a mám tlak tak 125/80 už čtyři roky. Ani v druhém těhotenství mi nevzrostl a to mám nadváhu. Tak někdy je asi fajn poslechnout intuici, ale asi bych to v těhotenství taky neriskla. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 09:31
@Markéta Rudná píše:
Nejsem doktor, tak neporadím, co se zkusit zeptat jiného gynekologa nebo si zkusit zavolat do jiné porodnice a vysvětlit problém? Mně ty léky na tlak nedělaly taky moc dobře, ale spíš až po porodu. Ptala jsem se obvodní i na cardiu, jestli nemůžu vysadit, ale zamítli mi to, akorát vyměnili za jiné, když jsem si stěžovala. Ríkali, že ten těhotenský zvýšený v 95 % už zůstává vysoký napořád. Měla jsem i z cardia takový ten přístroj co měří tlak 24 hodin denně co chvíli a prý nic medikace musí zůstat. Tak jsem si řekla, že to risknu a v 5 měsících dítěte jsem léky vysadila a světe div se ještě asi měsíc jsem měla trochu zvýšený a bylo mi místy blbě, ale do měsíce se to úplně srovnalo a mám tlak tak 125/80 už čtyři roky. Ani v druhém těhotenství mi nevzrostl a to mám nadváhu. Tak někdy je asi fajn poslechnout intuici, ale asi bych to v těhotenství taky neriskla. :(

Já bych měla během dvou týdnů rodit, tak už to vydržím a potom se uvidí, jestli budu mít štěstí a srovná se mi tlak hned po porodu, a nebo jestli taky budu muset brát prášky dal.
Zmiňovala jsem se právě snad všude kde jsem byla, že v sedě je ten tlak prostě vyšší a všude mi řekli, že mám věřit tomu, co mi řekli v porodnici, prý vědí co dělají, tak mi nezbývá nic jiného, než tomu věřit, ale radši se hodně šetřím a přes den ležím. Co kdyby náhodou :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
36
18.1.21 08:19

Cukrovka

Ahoj holky chtěla bych se zeptat mám těhotenskou cukrovku a zajímá mě. Dnes jsem měla jít na odběr krve že žíly tak jsem se schválně ráno zaměřila cukr glukometrem a 4,3 po odběru jsem šla domů a zaměřila se ještě než jsem se nasnidala (asi 1 po) a měla 5,8.
JAK je to možné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 15:03
@Alicek30 píše:
Ahoj holky chtěla bych se zeptat mám těhotenskou cukrovku a zajímá mě. Dnes jsem měla jít na odběr krve že žíly tak jsem se schválně ráno zaměřila cukr glukometrem a 4,3 po odběru jsem šla domů a zaměřila se ještě než jsem se nasnidala (asi 1 po) a měla 5,8.
JAK je to možné?

Protože tělo hladovělo, tak si játra začali vytvářet cukr sami..podle mě

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat