Vyspaly jste se na oddělení šestinedělí?

Anonymní
21.3.21 01:03

Vyspaly jste se na sestinedeli?

Ahojky, lezim na rizikovem…uz me to tu nebavi, cekam na SC a slecna cedle kazdou noc strasne chrape. Nastesti mam spunty do usi, ale.uz premyslim nad.tim, jestli je vubec realna sance nejak normalne spat.na oddeleni sestinedeli. Jestli jsem to pochopila, budeme tam 3 maminky (takze modlit se, aby zadna maminka nebyla chrapaci), plus kazda tam budeme mit 1 miminko s uplne rozdilnym rezimem…

Me to prijde na palici… Po sc tam budu muset byt 5 dni… od 6 rano mereni teploty, v 8 vizita…vecer zase..

Kolik jste na tom oddeleni naspaly, da se to? Je vubec realne odtamtud neodchazet jako mrtvola? Ja neusnu pokud nekde neni alespon pul hodiny tma a naproste ticho..

Bojim se, ze budu domu odchazet jak troska :lol: :?

A mate nejaky tip, co vam :mrgreen: pomohlo na oddeleni sestinedeli? Specialne treba i pro cisarovny, pro ktery je kauda cesta do sprchy zdolani everestu :) Diky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1887
21.3.21 01:10

Ahojky já byla na oddělení šestinedělí celkem 3× Jednou jsem chytla maminku na pokoj co straaaaašně chrápala :lol: dospávala jsem přes den co se dalo. :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 01:19

@mayecka jj chrapajici maminky jsou masakr. Ja nemit ty spunty tak bych se snad radeji sbalila s. dekou vyspat na chodbu. To by sestricky.asi koukaly..

A co miminka, jsou po porodu spava? Nebo tam nektera i placou? Kolim hodin v kuse takovy novorozenec na.tom sestinedeli tak prospi?

• Citovat
  • Nahlásit
586
21.3.21 01:34

Ne, nespala jsem den pred porodem, pak dva dny porodu a na sestinedeli jsem dala asi ctyri hodiny tesne po porodu, jinak nic. Odcházela jsem opravdu na pokraji zhrouceni a nechapu, jak nekdo rika, ze si tam aspon odpocine. Zatimco doma na me cekal muz, pohodli a vlastni postel, tak tam jen neustale litani sester, premerovani tlaku, dite se mi nehlo z prsu, ale na te jejich uzke vysoke nepohodlne posteli jsem nemela odvahu s nim usnout u kojeni, takže pekne neustale v sede a bdeni. Byla jsem taky cela dorvana, bolestiva, kazdy pohyb utrpení, a zatímco doma kolem me muz skákal a vse podal, tam pěkně i pro blbej caj hodinovy premlouvani, jestli mi to za to stoji.
Jo a kolik spi novorozenci ti nikdo nerekne, prvni.hodiny.po porodu vetsina z nich jo, ale pak je to vabank. Syn byl bud u prsu, nebo rval, jina varianta neexistovala. Nektere zenske davaly deti sestram, aby mely klid. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4229
21.3.21 01:55

Tak si zaplať nadstandard. Pokud budu znovu rodit tak jedině nadstandard. Jinak po porodu mi tedy nešlo usnout. Navíc syn byl jak tikajici bomba, někdy spal čtvrt hodiny někdy půl a v noci hodiny brečel. Takže jsem byla na nervy kdy se zase vzbudí. A ještě ty hormony.
Ale na šestinedělí byla maminka a ta to zařízla, chrapala a pak ji miminko brecelo a ona nic. Tak jsem ji musela jít vzbudit a šlo to špatně… Fuj jsem ráda že to mám za sebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1162
21.3.21 05:51

Ja se nevyspala vubec… byly jsme na pokoji dve. Ta jedna hrozne chrapala, nsatesti sla uz druhy den domu. Ale prisla zvlastni holka, ktera nejen ze svoje dite ze soani neslysela… ale jeste mi rekla, jestli ji na kojeni budu budit…🤔 💣 Bylo to na palici v tom, ze jsme kojily nejak 1,5h po sobe, takze ja v noci nakojila, a nez jsem stacila zabrat, rozervalo se jeji dite…ktery nez ji probudilo vzbudilo i moje dite…
Des bes, ja teda sla domu jako troska…vsechny nadstandardy byly zabrany..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3212
21.3.21 06:12

Jednu noc jsem vydrzela na beznem pokoji, pak jsem sevstehovala na nadstandart. Tam jsem se v klidu vyspala. Zustat na normalnim pokoji, tak se zblaznim. Pani mela nonstop brecici dite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
21.3.21 06:21

Já měla štěstí, jednu noc druhá maminka teprve začínala rodit, takže bez mimina, druhou jsem byla sama na pokoji, byla po císaři někde na pokoji více pod dozorem. Ale stejně jsem se moc nevyspala, po dvou hodinách vždy vstávat, než já zaberu… Miminko mi spalo prakticky neustále, personál skoro nechodil, jenom ráno teplota, pak gynekologická vizita a třikrát denně jídlo. Jinak tam byl opravdu klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
21.3.21 06:24

Zaplatila jsem si nadstandard a vyspala jsem se, na normálním pokoji bych to nedala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
21.3.21 06:37

S první jsem byla na společném pokoji (trojluzak) a měla jsem pocit, ze jsem za ty 3 dny naspala tak hodinu 8o 8o Zpětně nevím jaká byla realita, ale nebylo to jen kvůli ostatním maminkam a miminkum. S druhým jsem byla na nadstandartu a bylo to o 100 procent lepší! Ale taky kvůli tomu ze malej byl spavější, hezky papal a obecně větší klidek ;) ale to soukromí je k nezaplacení 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
21.3.21 06:45

V nemocnici jsem se celkem vyspala, prcek byl spavý, skoro nebrečel a byla jsem na pokoji sama, naštěstí. Byla jsem tam od pondělí do soboty, rodila ve středu, aneb vyvolávaný porod. Zato doma- jedna lepší noc na 4-5 špatných. Naučte se spát, kdykoli mimčo dovolí. Těch probdělých nocí ještě bude, a představa, že vás zastoupí partner, je celkem naivní, zvlašť až začne chodit do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15950
21.3.21 06:46

Nadstandart byl u nas plny, tak jsem musela na normální a ja se vyspala, ty první noci.. a v porodnici jsem byla od pondělí a propousteli me až v sobotu. Ale byla jsem po těžkém porodu a ztrátě krve, ani dite mi nedali abych ho neohrozila a na noc mi dávali leky na spaní a proti bolesti. Bez tech driaku jsem tam byla až poslední noc a to jsem byla na pokoji sama, ale zase odmítlo spat moje dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10027
21.3.21 06:51

Ne, den před SC tedy ano, byla jsem tam sama. Ale po porodu už jsem celých dalších pět dní nespala, maximálně pár hodin. Po obou porodech jsem byla plná euforie, tak to vůbec první noc nešlo a další noci se nám děti budili každé jinak a navíc jsme měli rozsvícená světla a při nich já prostě nespím. Doma jsem to pak přes den nastávala co to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8920
21.3.21 06:54
@Anonymní píše:
Ahojky, lezim na rizikovem…uz me to tu nebavi, cekam na SC a slecna cedle kazdou noc strasne chrape. Nastesti mam spunty do usi, ale.uz premyslim nad.tim, jestli je vubec realna sance nejak normalne spat.na oddeleni sestinedeli. Jestli jsem to pochopila, budeme tam 3 maminky (takze modlit se, aby zadna maminka nebyla chrapaci), plus kazda tam budeme mit 1 miminko s uplne rozdilnym rezimem…

Me to prijde na palici… Po sc tam budu muset byt 5 dni… od 6 rano mereni teploty, v 8 vizita…vecer zase..

Kolik jste na tom oddeleni naspaly, da se to? Je vubec realne odtamtud neodchazet jako mrtvola? Ja neusnu pokud nekde neni alespon pul hodiny tma a naproste ticho..

Bojim se, ze budu domu odchazet jak troska :lol: :?

A mate nejaky tip, co vam :mrgreen: pomohlo na oddeleni sestinedeli? Specialne treba i pro cisarovny, pro ktery je kauda cesta do sprchy zdolani everestu :) Diky :)

No v nemocnici jsem toho nikdy moc nenaspala, vždy jsem měla sebou špunty protože pokaždé někdo chrapal! taky potřebuju naprostý klid abych usnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.3.21 07:06

Promiň, ale tohle mě fakt hodně pobavilo. Uvedomujes si, že čekáš, dítě? Nejsi tam se slepakem. Rezim u novorozenců? Že někteří NĚKDY i pláčou? Užívej si chrapajici maminku. Na šestinedělí budeš mít i 3 novorozence, můžou klidne rvat na preskacku, takže tam bude hluk v podstatě nonstop. Nebo taky můžou všichni hezky spat, to jo.. A že k usnutí potřebuješ tmu a absolutní ticho? Tak to usnes asi tak za rok… jo, můžeš mít extra hodne dítě, co ti bude krasne spat, ale mela by ses připravit i na tu opačnou situaci. Nejsi tam na dovolené. A jde jen o pár dní. Doma si to už uděláš podle sebe, ale nedělala bych si žádné iluze o kvalitním spánku s novorozencem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat