Vyšší krevní tlak v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineLujza031
Kecalka 168 příspěvků 09.02.19 11:40
Vyšší krevní tlak v těhotenství

Ahoj holky, opět si nemohu užívat klidné těhotenství. Nejdříve mě posílali na různé testy, zda je miminko v pořádku a teď pro změnu mi kolísá krevní tlak.
Kdysi jsem s tlakem měla trochu problémy, ale v létě před těhotenstvím jsem byla na EKG i tlak mi měřili a vše v pořádku.
Jsem momentálně na konci 19tt a pro jistotu mě poslali z gyndy internu aby mě sledovali.
Dali mi na 24 h tlakoměr, který mě měřil i v noci. Trošku mi otékaly kotníky večer, takže to nechtěli podcenit.
Já si měřila tlak vždy ráno 4× každou ruku 2×. Vždy bylo z počátku nad 150/90 ale pak 130/80 tak jsem myslela, že to bude o. k.
Večer před další návštěvou (kdy mi měli dát ten tlakoměr vi. výše, v tu noc jsem ho ještě neměla) jsem se měřila i večer a vše normální. Pak mi bohužel zavolal přítel a celkem dost jsem se rozčílila a pohádala, takže jsem byla úplně mimo a tlak mi stoupl až na 160/100!! :,(
Tu noc jsem moc nespala, taky jsem nachlazená, hodně kašlu a mám rýmu, navíc jsem nic na to nebrala a chodila 3 dny vkusech po doktorech v tom mrazu. :(
Bolela mě hlava, doktor mě měřil, lekl se a hned mi dal léky na snížení tlaku :(
Ani ten další den ta výsledná bilance nebyla dobrá, tak mi doporučili brát 2 dny 1 ráno a 1 večer a pak se zkusit měřit.
Je tu někdo kdo taky musel brát léky? Já beru jen jitrocelový sirup na kašel, stříkám vincentku a teď musím brát tak děsné léky, celkem se bojím o miminko, ale vím, že kdyby to nikdo neřešil, můžeme dopadnout hůře.
Nechala jsem si předepsat silnější tablety s hořčíkem. já celkově mám tlak v háji jen když se rozčílím což s mou povahou a stavem teď je celkem často. Rozčílí mě už každý hlupák, který mi v práci přidělá práci navíc, jelikož mě to už unavuje. Máme s přítelem obchod, takže rady, odejdi z práce si prosím nechte.
Myslím, že díky lékům i tomu hořčíku je mi už lépe, navíc už odchází i ten kašel a hnusná rýma, tak i to má vliv. Budu se snažit být už veselá, ale za pitomce co ještě potkám ručit nemůžu. :mrgreen:

Reakce:
kapounova.lenka
Povídálka 25 příspěvků 09.02.19 12:25

Taky jsem mela v tehotenstvi problemy s tlakem. Sestricka me vzdycky merila na desekrat a pak mi stejne dali prasky, ktere jsem brala jeste chvili i po porodu, nez se mi stabilizoval tlak. Myslim, ze jsem mela Dopegyt a ten se snad muze i 8× za den. Urcite ti dali leky, ktere jsou vhodne pro tehotne a neublizi tak miminku ;)

luci.no
Kecalka 379 příspěvků 09.02.19 12:40

S tlakem neni legrace. Take jsem brala Dopegyt, aby mi tlak nevylitl jako v prvnim tehotenstvi. Na magnesium bych byla opatrna. Precti si nezadouci ucinky - je tam mimo jine hypotonie miminka. S tim jsem se kvuli sve nevedomosti s prvnim ditetem potykala.

Kecalka 168 příspěvků 09.02.19 12:49

Děkuji holky, ano Dopegyt jsem dostala. Zatím budu brát i ten magnosol co mi napsali a pak uvidím. Půjdu ještě na krevní testy, pak projednám s doktorkou ten hořčík vůbec. :think:

kapounova.lenka
Povídálka 25 příspěvků 09.02.19 18:37

@Lujza031 Taky jsem měla Magnosolv, měla jsem brát dva denně, ale protože mi po hořčíku bývalo špatně, tak jsem pila jenom jeden hrneček ;) A trochu mi to pomohlo :)

HvezdickaNaomi
Kecalka 158 příspěvků 09.02.19 18:39

Díky za informaci… :lol: :lol: :lol: :nevim:
edit: pardon, teď jsem se všimla otazníku, že se tedy na něco ptáš … :) Já mám taky vysoký tlak a taky se bojím, jak to jednou u mě bude v těhu probíhat s tím tlakem. Slyšela jsem, že některé holky poslali i lehnout do nemocnice kvůli tlaku. Držím pěsti ať jsi ok :kytka:

Lucie486
Kecalka 330 příspěvků 10.02.19 05:02

Brala jsem v tehotenstvi Dopegyt i Vasocardin dohromady. 3× denne. K tomu velke davky horciku. Vasocardin beru dodnes (skoro dva roky po porodu). Zadny vliv to na syna nemelo a nema. Tehotenstvi i porod v poradku. Hypotonicky rozhodne nebyl. Vice diteti muze ublizit vysoky tlak v tehotenstvi nez nejaky lek. A nejlepsi je zkusit nestresovat. Taky jsem stresak a je to tezky. Ale aspon to zkusit.

Kecalka 168 příspěvků 11.02.19 13:27
@Lucie486 píše:
Brala jsem v tehotenstvi Dopegyt i Vasocardin dohromady. 3× denne. K tomu velke davky horciku. Vasocardin beru dodnes (skoro dva roky po porodu). Zadny vliv to na syna nemelo a nema. Tehotenstvi i porod v poradku. Hypotonicky rozhodne nebyl. Vice diteti muze ublizit vysoky tlak v tehotenstvi nez nejaky lek. A nejlepsi je zkusit nestresovat. Taky jsem stresak a je to tezky. Ale aspon to zkusit.

Děkuji za rady :hug: :hug:

Kecalka 168 příspěvků 11.02.19 13:31
@Naomi.Girotto píše:
Díky za informaci… :lol: :lol: :lol: :nevim:
edit: pardon, teď jsem se všimla otazníku, že se tedy na něco ptáš … :) Já mám taky vysoký tlak a taky se bojím, jak to jednou u mě bude v těhu probíhat s tím tlakem. Slyšela jsem, že některé holky poslali i lehnout do nemocnice kvůli tlaku. Držím pěsti ať jsi ok :kytka:

Před těhotenstvím mi tlak tak nějak kolísal. Někdy o.k. někdy vyšší. Mamka mě hnala pro tabletky, ale já to nechtěla uspěchat právě kvůli tomu, že už jsme plánovali miminko. Teď už to řešit musím, doufala jsem, že mi jako u sestry klesne, ale bylo to obráceně.
Taky držím pěsti, je třeba se už před samotným těhu na to informovat. Vlastně každý, kdo má nějaký zdravotní problém.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >