Vyšší plat nebo lepší pracovní doba - jak se rozhodnout?

23.3.16 11:44

Vyšší plat nebo lepší pracovní doba - jak se rozhodnout?

Prosím o pomoc s rozhodováním. Mám 2 nabídky práce, obě v oboru.
První je státní instituce, tabulkový plat, cca 16 000-, hrubého, práce v místě bydliště, pravidelná pracovní doba do 15:30, možnost stravování a příspěvek na stravování, klidná stereotypní práce (stereotypní mi nevadí), spíše degradující vzhledem k mému zaměřenému vzdělání - jde především o příjem a kontrolu zboží. Ale jelikož jsem stresující se introvert, náplň práce by mi nevadila.
Druhá nabídka je daleko lépe finančně ohodnocená, cca 18 000-, čistého, v místě bydliště, dělají se dvanáctky, příspěvek na stravování, ale možnost jídelny není, musela bych si tedy ještě vařit. Jedná se o práci s neustálým kontaktem s lidmi, náročná psychicky i fyzicky, celodenní stání.
Vím, že se musím rozhodnout sama, ale ráda si přečtu i jiné názory, které mi pomůžou rozšířit rozhled a pomoci v rozhodování. Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20126
23.3.16 11:47

Zasadni otazka, mas deti? Pokud ano, volila bych prvni, pokud ne, tak druhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
23.3.16 11:47

Určitě bych si vybrala tu první nabídku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
23.3.16 11:48

@kdyžnejdeoživot… záleží jak jsou pro tebe finance podstatné, jestli máš hypotéku či dluhy, na něco velkého šetříš Já mám tu povahu, že bych si vybrala raději klid než peníze, ale nejsme všichni stejní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5774
23.3.16 11:48

@kdyžnejdeoživot… za sebe jednoznačně první. Nejsem absolutně ambiciózní typ a ta prac. doba by byla pro mě priorita. A pracovat neustále s lidmi, to je na hlavu, znáš lidi…to nebrat :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13343
23.3.16 11:49

Vybrala bych si takovou nabídku, aby z tebe nebyl uštvaný pracovní robot. To potom zjistíš, že ti ty dvě tisícovky navíc za to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4226
23.3.16 11:50
@ilonka12 píše:
@kdyžnejdeoživot… záleží jak jsou pro tebe finance podstatné, jestli máš hypotéku či dluhy, na něco velkého šetříš Já mám tu povahu, že bych si vybrala raději klid než peníze, ale nejsme všichni stejní

Přesně to jsem chtěla napsat taky :potlesk: :palec: Takže i já bych volila klid, pokud ty finance nejsou na prvním místě. A dvanáctky s dětma a celý den na nohou jsou fakt náročný :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22511
23.3.16 11:52

@kdyžnejdeoživot… záleží,. jak moc potřebuješ peníze a zda máš děti. já ve své situaci - děti a nepotřebuji nutně co největší příjem, bych brala 1.varientu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
23.3.16 11:52

Ahoj, záleží, co plánuješ do budoucna. Já bych vzala práci s větším platem a delší prac. dobou, ale nemám děti ani je zatím neplánuji. Prostě v tuto chvíli je pro mě nejlepší soustředit se na práci, vydělat si peníze a něco ušetřit do budoucna. Komunikace s lidmi by mi nevadila, taky jsem introvert, ale v minulé brigádě mi celkem pomohlo to, že jsem musela jednat s lidmi, člověk je pak jistější v takovém klasickém small talku a i když jsem si říkala, že to nezvládnu, naučila jsem se to, když jsem musela :). Asi bych se rozhodla podle plánů do budoucna, podle případných dětí, přítele, podle toho, jestli je v těch pracích možnost kariérního postupu a případného zvýšení platu nebo lepší prac. doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.3.16 11:56

@chipsa

To nejsou dvě tisícovky, ta první 16 000,– je v hrubém a ta druhá 18 000-, v čistém :-D
Děti zatím nemám, ale plánujeme. Ale taky nejsem ambiciózní a dost se stresuju, takže se také přikláním k té první. Hypotéku s manželem máme, finančně na tom nejsme bídně, takže bysme to také zvládli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.3.16 12:01

@Liliana08

Tak o kariérním postupu se vůbec nedá mluvit v obou nabídkách. V první nabídce ve státní instituci plat roste dle opracovaných let (nijak závratné to samozřejmě není) a jsou nějaké osobní ohodnocení.
Co se týče druhé nabídky, tak ten plat je vyšší, ale narozdíl od první nabídky, plat s odpracovanými lety neroste. Stejný plat má často studentka po školy i mamina s 10 letou praxí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
23.3.16 12:05

@kdyžnejdeoživot… Tak v tom případě, nutně peníze nepotřebuješ bych buď vzala tu první. Nebo na rok dva tu druhou a pak si našla něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KackaDoup
23.3.16 12:28

@kdyžnejdeoživot… prvni,at mas ci nemas deti, pokud jsi tedy stresujici se introvert,…hrozilo by pretizeni a vyhoreni.

• Citovat
  • Nahlásit
5797
23.3.16 12:29

@kdyžnejdeoživot…
možná jste na to odpovídala, ale je třeba si položit pár otázek:
a) máte děti? pokud ano, volte první nabídku (pokud tedy manžel/partner není doma, resp. nemakačenko)
b) máte dluhy/spoříte na něco? pokud ano, volte druhou nabídku
c) kam se chcete posunout za 3,5,7 let? Pokud nikam a chcete jistotu zůstaňte na první nabídce neb ze státní správy se velmi špatně přechází do soukromého sektoru. Pokud chcete odborně, profesionálně, platově růst volte nabídku číslo 2. Přechod od privátní k jiné privátní firmě není problém. A zkušenost z prací v soukr. firmě v životopise vypadá dobře. A mimochodem v té dnešní soukr. firmě se něco může změnit k lepšímu. V soukromých firmách přicházejí změny často nečekaně rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KackaDoup
23.3.16 12:34
@Aamanda píše:
@kdyžnejdeoživot… za sebe jednoznačně první. Nejsem absolutně ambiciózní typ a ta prac. doba by byla pro mě priorita. A pracovat neustále s lidmi, to je na hlavu, znáš lidi…to nebrat :mrgreen:.
:mrgreen: presne
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat