Vyšší rodičák než mateřská

Anonymní
21.5.20 21:41

Vyšší rodičák než mateřská

Ahoj holky :)

chci poradit ????Jsem těhotná, termín mám v září a jsem zaměstnaná. Nárok na PPM mám, ale bude velmi nízká, potom nastoupím na rodičák, chci být doma do 3 let. Rodičák my ale vychází víc než ta mateřská, je to možné? Někde sem četla že rodičovský příspěvek nesmí být vyšší než mateřská, je to pravda? :) Děkuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3612
21.5.20 21:46

Kolik budeš mít mateřskou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 21:48

Nevím přesně ale víc jak 6 tisíc to nebude, spíš min.

• Nahlásit
  • Citovat
2405
21.5.20 21:51

Můžeš vybírat rodičák až do výše 10tis., když budeš mít tak malou mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3612
21.5.20 21:55

Tak jak píše výše. rodičák můžeš mít max. 10tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2405
21.5.20 21:56

Nebo by musela přes partnerA, aby mohla mít ještě vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 21:56

@mamina2017
Opravdu? Takže plácnu, když například bude mateřská 6200 tak rodicak pak můžu brát třeba 8500? A může to jít preze mě, nebo na chlapa :)

• Nahlásit
  • Citovat
2373
21.5.20 21:58

Bych si zašla/zavolala na svou OSSZ/ÚP a probrala to tam.. jak je možné, že PPM by aktuálně byla nižší? máš o tolik nižší plat?? to je divné… zajímej se na oficiálních místech, určitě ti to tu bez pásek a dalších podkladů na e-pipi nespočítáme… 8)

Příspěvek upraven 21.05.20 v 22:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2405
21.5.20 21:58

Přes tebe, až do 10 tis., pokud chceš vyšší, tak chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 22:00

Holky děkuji. Já nepotřebuji vyšší než těch 10 :) Ale vím, že ta mateřská bude prostě nízká a když si pak rozpocitam podle kalkulačky rodicak do těch 3let dítěte, tak to vychází víc. Tak sem se úplně lekla, že to nepůjde :)
A tu vyšší rodicak si pak můžu sama nastavit do těch 10tis, nebo musím přes chlapa. Mám doma už 6letou, tak sem nárok na mateřskou neměla vůbec, šla jsem rovnou ze školky tak sem byla automaticky na 4letem rodicak ale dala jsem to přes chlapa na 2 roky a brala jsem 11500. Jenže teď je to zase jinak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
39408
21.5.20 22:04

Ppm je vypocitana ze mzdy-zhruba 70%
rp je 300 000, delka cerpani zalezi na mesicni castce
a) mas nizkou mzdu-muzes cerpat nanejvys 10t mesicne
b) pokud ma otec ditete vyssi denni vymerovaci zaklad, muzes cerpat vyssi castku
ALE strop je tech 300t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 22:04

@Lucy75
Tak pokud vím, mateřská se ti počítá z vyměřovacího základu. Jsem na polovičním úvazku 20h/tyden.. Za poslední rok jsem hodně marodila já nebo dcera. Takže buď neschopenka nebo osetrovacka, takže výplatnice úplná almužna a tec když zavřeli školku beru osetrovacku na malou takže na výplatnice je 0kc už druhý měsíc, jelikož osetrovacka nejde přes výplatnici, takže si cca dokážu spocitat

• Nahlásit
  • Citovat
2405
21.5.20 22:06
@Anonymní píše:
Holky děkuji. Já nepotřebuji vyšší než těch 10 :) Ale vím, že ta mateřská bude prostě nízká a když si pak rozpocitam podle kalkulačky rodicak do těch 3let dítěte, tak to vychází víc. Tak sem se úplně lekla, že to nepůjde :)
A tu vyšší rodicak si pak můžu sama nastavit do těch 10tis, nebo musím přes chlapa. Mám doma už 6letou, tak sem nárok na mateřskou neměla vůbec, šla jsem rovnou ze školky tak sem byla automaticky na 4letem rodicak ale dala jsem to přes chlapa na 2 roky a brala jsem 11500. Jenže teď je to zase jinak :mrgreen:

takže mateřskou tedy nebudeš mít vůbec, ne? Budeš brát celý 3 roky rodičák. jinak potřetí přes tebe to jde do 10 tis. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
21.5.20 22:08
@Anonymní píše:
@Lucy75
Tak pokud vím, mateřská se ti počítá z vyměřovacího základu. Jsem na polovičním úvazku 20h/tyden.. Za poslední rok jsem hodně marodila já nebo dcera. Takže buď neschopenka nebo osetrovacka, takže výplatnice úplná almužna a tec když zavřeli školku beru osetrovacku na malou takže na výplatnice je 0kc už druhý měsíc, jelikož osetrovacka nejde přes výplatnici, takže si cca dokážu spocitat

tak na co se ptáš
když to víš
sama jsi tím jasně zdůvodnila, proč máš rodičák vyšší než PPM!
pa a zdravé mimi přeji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama