Vyšší šíjové projasnění a atypické držení rukou

Anonymní
15.7.21 13:46

vyšší šíjové projasnění a atypické držení rukou

Dobrý den, na dnešním uz na konci prvního trimestru mi doktorka řekla, že se jí nelíbí šíjové projasnění (co jsem viděla, naměřila asi 2,7 mm a pak dokonce 3,1 mm) a že miminko drží ruce zvláštním způsobem. Hned mi udělali odběr z choria (nechce se mi hledat, jak přesně se to jmenuje, ale víte, co myslím), což jsem vzhledem k věku 40+ stejně bývala byla chtěla. Krevní testy hotové nemám, teprve mě chtěli poslat na Harmony (nebo ekvivalent), takže uz je zatím jediná diagnostika. Nosní kůstku prý se jí zdálo, že vidí, a jindy zase, že nevidí. Srdce prý zatím není možné posoudit.
Přivolala ještě další lékařku a obě se tvářily starostlivě.
Máte někdo zkušenost? Výsledky budou brzy, ale chci doufat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2044
15.7.21 13:55

Ve vyšším věku je časté, že je špatná krev a utz dobrý, děti bývají zdravé. Ale když je špatný utz, bohužel to na nějaký problém ukazuje poněkud více. Ale ani tak není vše ztraceno, třeba je těhotenství mladší a jde to spatne vidět. Nebo bude problém jen v rukách. Teď můžeš jen čekat bohužel.

Moje zkušenost je pouze opačná, čili špatná krev, dobrý utz, zdravé dítě. Při špatném utz a špatné krvi se kamarádce narodilo nemocné dítě, žilo jen pár hodin. Ale byl to jiný problém a měli doporučený potrat, který odmítli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
15.7.21 14:22

Pokud si podstoupila odběr choria, je Harmony či podobný test naprosto zbytečný. Ze vzorku se určí konkrétní diagnóza. Testy z krve jsou pouze screeningovou metodou, která určuje „jen“ pravděpodobnost postižení.
Obecně je to tak, jak píše Midaku. Pokud je na ulz něco podezřelého, je na místě amniocentéza nebo odběr choria, což máš za sebou. Jiná vyšetření nejsou potřeba. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6886
15.7.21 15:27

Moje zkusenost je, ze vyssi NT muze znamenat srdecni vadu. ta se muze pojit s nejakou genetickou vadou a nemusi. vetsina deti operovanych v kardiocentru genetickou vadu nema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 16:35

Nám naměřili 2,9, jinak utz v pořádku, krev některé hodnoty lehce vyšší, odběr plodové vody nic neprokázal a mám zdravé miminko ;) takže nic není ztracené, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1830
15.7.21 16:57

Nemělo zkřížené prstíky na ručičce.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 17:03

Mně naměřili NT 2,9. Rovnou mi udělali odběr choriových klků a do zprávy mi napsali 70% pravděpodobnost vrozené vývojové vady. No hrozná rána… :,(

Geneticky nakonec ale vyšlo vše v pořádku. Tak ještě hrozili srdeční vadou. Ve 20tt jsem byla na velkém speciálním UTZ kvůli tomu srdíčku a taky v pořádku. Dneska mám zdravého kluka. :srdce: :dance: :palec:

Vyčkejte na výsledky. Nic není ztraceno. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 17:36

Tu ručičku má ohnutou v zápěstí směrem dovnitř. prstíky nejsou vidět.

Harmony samozřejmě padá, to je jasný.

Holky děkuju za povzbuzení. Dokud nemám špatně zprávy, budu věřit.

• Citovat
  • Nahlásit
195
15.7.21 22:16

Ráda povzbudím. U mě krev na jedničku, utz šíjové projasnění 3mm. Proběhla amniocenteza a vše ok.Syn je zdravý, jen má silnější zátylek po tatinkovi :) jsou jak přes kopírák :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28114
15.7.21 22:25

Držím palce ať je vše v pořádku :hug: :hug: :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 14:16

Bohužel se potvrdil Edwardsův syndrom

• Citovat
  • Nahlásit
4320
28.7.21 15:29
@Anonymní píše:

To me moc mrzi. Jestli chces, koukni na Julianky stranky. Hodne sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1830
28.7.21 16:33
@Anonymní píše:

Dcerka ho měla taky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.21 17:44